01.07.2012. 20:51
Otro zaudējumu pēc kārtas Latvijas Virslīgā piedzīvojusi "JPFS/FK Spartaks" vienība, kas viesos ar 2:3 piekāpās "Jelgavai". Mājiniekiem šī bija pirmā uzvara šosezon savā laukumā un ļāvusi izrauties no pēdējās vietas tabulā, apsteidzot "Mettu/LU". "Spartakam" šī bija otrā neveiksme pēc kārtas.

Pretēji gaidītajam, šodien "Spartaka" sastāvā neatgriezās maču pret "Mettu/LU" izlaidušie leģionāri Moskera, Kortess un Rua. Līdz ar to spēle Jelgavā "Spartakam" nesolījās būt viegla. Pēc visai mierīga mača sākuma galvenie notikumi pirmajā puslaikā norisinājās tā otrajā daļā. 28. minūtē pēc Kozlova piespēles labā pozīcijā soda laukumā nonāca Kļimovs, kuru nogāza Panasjuks – 11 metru soda sitiens. To pārliecinoši realizēja Valērijs Redjko, apmānot vārtsargu Pavlovu, 1:0.

Neilgu brīdi vēlāk "Jelgava" pēc rupjas kļūdas savā laukuma pusē zaudēja pārsvaru – nesapratās vārtsargs Bogdanovs un aizsargi, ļaujot bumbu pārķert Staņislavam Kolomicevam, kurš apspēlēja Bogdanovu un sita jau tukšos vārtos. Mājinieki nesalūza un līdz puslaika pārtraukumam guva pat divus vārtus. Vispirms 35. minūtē, tikai mirkli pēc Kolomiceva gūtajiem vārtiem, pēc stūra sitiena no aptuveni sešiem metriem bumbu vārtos ar galvu trieca Deniss Petrenko, 2:1. Tikai divas minūtes vēlāk Vladislavs Kozlovs panāca jau 3:1 Jelgavas labā. Puslaika izskaņā vēl pāris cerīgi uzbrukumi, tomēr rezultāts vairs nemainījās.

Pēc pārtraukuma "Spartaks" centās vairāk kontrolēt bumbu un ātri vien tika pie vārtu gūšanas momentiem no standartsituācijām. Vispirms Gramovičs pēc soda sitiena no pašas soda laukuma līnijas raidīja bumbu sieniņā, bet nedaudz vēlāk daudz bīstamāk izdevās Tarasovam. Pēc visai tāla soda sitiena no laukuma malas Tarasovs centās raidīt bumbu pāri no vārtiem nedaudz izgājušajam Bogdanovam un daudz netrūka – pārliktnis.

Puslaika otrajā pusē pretuzbrukumos vairākas lieliskas iespējas bija Jelgavai – vispirms pāris sekunžu laikā pa pārliktni trāpīja Žatkins un Kļimovs. Nedaudz vēlāk Kļimovam bija vēl viena laba iespēja, kad viņš pēc Kozlova piespēles izskrēja pret Skabārdi (puslaika pārtraukumā nomainīja Pavlovu), taču nokavēja ar sitiena izdari, un vārtsargs izsita bumbu. Ar sitienu no soda laukuma momentu sēriju turpināja Žatkins, taču Skabārdis glāba. Pašā mača izskaņā "Spartaks" tika pie 11 metru soda sitiena, kuru realizēja Jemeļins, taču izglābties nebija laika – 3:2 Jelgavas uzvara, kas klubam palīdz izrauties no pēdējās vietas. "Spartakam" pēc 12 nezaudētu maču sērijas jau otrā neveiksme pēc kārtas.

Vārti: Redjko 28'(11m); Petrenko 35'; Kozlovs 37' – Kolomicevs 34'; Jemeļins 90'+4Jelgava: Bogdanovs, Petrenko, Daņilovs, Baturinskis, Redjko, Lazdiņš (Gubins 46'), Lapkovskis, Žatkins, Kļimovs, Bespalovs (Ošs 62'), KozlovsSpartaks: Pavlovs (Skabārdis 46'), Bulvītis, Jemeļins, Panasjuks, Kastaneda, Morozs (Lukaševičs 80'), Tarasovs, Gramovičs, Mickevičs, Kolomicevs, Geiko

Datums Laiks Spēle Rezultāts Vārtu guvēji
30.06. 14:00 Skonto – Metta/LU 5:0 (2:0) Šabala 27'; 34'; 72'; Rioss 82'; Blanks 90'
30.06. 19:00 Gulbene - Daugava (D) 0:2 (0:1) Gongadze 38' 53'
01.07. 18:00 Liepājas metalurgs – Daugava (R) 1:0 (0:0) Mihadjuks 47'
01.07. 19:00 Ventspils – Jūrmala 1:1 (1:1) Turkovs 11'(11m) – Daņilovs 39'
01.07. 19:00 Jelgava – Spartaks 3:2 (3:1) Redjko 28'(11m) Petrenko 35'; Kozlovs 37' – Kolomicevs 34'; Jemeļins 90'+4(11m)