21.05.2015. 20:30
Otro uzvaru Aldaris Latvijas Basketbola līgas (LBL) sērijā par trešo vietu izcīnījusi "Jēkabpils" vienība, kas izbraukumā vēlreiz mača pagarinājumā apspēlēja "Liepāju/Triobet" ar rezultātu 71:63. Līdz ar to jēkabpilieši nonākuši uzvaras attālumā, lai otro gadu pēc kārtas kārtu kaklā bronzas medaļas.

Pirmajās divās šīs sērijas spēlēs bija redzama divu līdzvērtīgu komandu cīņa. Ja pirmajā spēlē nedaudz labāk veicās liepājniekiem, kuri uzvarēja ar 83:72, tad "Jēkabpils" savā laukumā prata revanšēties pagarinājumā ar 71:69. Līdz ar to rezultāts sērijā līdz trīs uzvarām kļuva neizšķirts, trešajai spēlei notiekot Liepājā.

Spēli pagalam neveiksmīgi sāka "Liepāja/Triobet", mājiniekiem pirmajās minūtēs izceļoties ar daudziem neprecīziem metieniem un kļūdām. "Jēkabpils" to izmantoja un izvirzījās vadībā ar 7:0. Ceturtdaļas otrajā pusē "Jēkabpilij" iestājās krīze uzbrukumā. Liepājnieki veica izrāvienu un pamanījās uzvarēt šo nerezultatīvo desmitminūti ar rezultātu 11:10.

Otro ceturtdaļu mājinieki sāka ar spiedienu groza apakšā un precīzu Gata Jahoviča tālmetienu, kas trīs minūtēs ļāva iegūt sešu punktu pārsvaru. Pēc tam Artūrs Dušelis saņēma nesportisko piezīmi, kas beidzās ar diviem precīziem Edgara Zeļoņa soda metieniem, vairākām izcīnītām bumbām uzbrukumā (kopā pirmajā puslaikā 14 no 25) un diviem Toma Leimaņa punktiem (24:14). Visi sāka regulāri gūt punktus vien pirmā puslaika pēdējās trīs minūtēs, vismaz sasniedzot 10 punktu atzīmi. Tajā pašā laikā arī liepājnieki neapstājās un atpūtā devās jau pie nopietna pārsvara - 34:20.

Otro puslaiku ar 5:0 izrāvienu sāka "Jēkabpils", liekot neapmierinātajam Uvim Helmanim ņemt minūtes pārtraukumu. Turpinājumā "Liepāja/Triobet" sāka ciešāk darboties aizsardzībā, kas viesiem radīja problēmas. Labi spēlē iesaistījās Andrejs Šeļakovs, izdarot nopietnu spiedienu groza apakšā. Otrā laukuma galā punktus spēja gūt arī Lauris Blauss, kas šajā mikromačā vēstīja neizšķirtu. Ceturtdaļas vidū tālmetienu realizēja Rinalds Sirsniņš, samazinot rezultāta starpību līdz sešiem punktiem (30:36). Liepājnieku uzbrukums bija pamatīgi iestrēdzis un ar punktu gūšanu pagalam nesekmējās, kas viesiem ļāva turpināt sekmīgu atspēlēšanos un panākt izlīdzinājumu (38:38). Mājinieku glābējs bija Edgaras Zeļonis, kurš atjaunoja četru punktu starpību.

Ceturtās ceturtdaļas sākumā ātri tika atjaunots līdzsvars uz tablo, komandām cīnoties punkts punktā. Laukumā dominēja spēle aizsardzībā, kurā labāk jutās "Jēkabpils", četrās minūtēs iekrājot trīs punktu pārsvaru. Sākoties ceturtdaļas otrajai pusei, iniciatīvu uzņēmās Toms Leimanis, ar diviem precīziem metieniem atgriežot savu komandu vadībā. Pēc tam sarežģītu tālmetienu realizēja Mareks Jurevičus, panākot 55:51, kad atlicis spēlēt bija mazāk par trīs minūtēm. Nākamajās divās minūtēs rezultāta starpība sadila uz pusi un varēja būt arī neizšķirts rezultāts, ja vien no groza apakšas trāpītu Andrejs Šeļakovs. Spēles galotne izvērtās par kārtējo trilleri, jo 22 sekundes līdz pamatlaika beigām Mikus Sokolovs realizēja tālmetienu, panākot izlīdzinājumu (56:56). Uzreiz pēc auta izspēles kļūdījās Lauris Baluss, bet otrā laukuma galā sarežģītu metienu nerealizēja Rinalds Sirsniņš, kas atkal nozīmēja pagarinājumu.

Pagarinājumu komandas iesāka rezultatīvi, ātri kopā gūstot 10 punktus (61:61). Turpinājumā ilgāku laiku vadībā ar minimālu pārsvaru pabija "Jēkabpils", bet pēc Devina Teilora precīzā tālmetiena minūti un 20 sekundes līdz pagarinājuma beigām viesi jau atradās vadībā ar 65:61. Mājiniekus atkal neīstajā brīdī pievīla soda metienu precizitāte, kas neļāva samazināt rezultāta starpību līdz minimumam. "Jēkabpils" bija ieguvusi iniciatīvu, kas ļāva arī šodien triumfēt pagarinājumā ar rezultātu 71:63 un nokļūt uzvaras attālumā no LBL bronzas godalgām.

Rezultatīvākie uzvarētāju rindās bija 17 punktus guvušie Mikus Sokolovs un Devins Teolors, kurš izcīnīja arī septiņas atlēkušās bumbas, bet 11 punkti un deviņas atlēkušās bumbas Andrejam Šeļakovam. "Liepājas/Triobet" labā 15 punktus guva un septiņas atlēkušās bumbas izcīnīja Lauris Blaus, bet attiecīgi 12 un 11 punktus pievienoja Edgaras Zeļonis un Mareks Jurevičus.

"Liepāja/Triobet" - "Jēkabpils" 63:71 P(11:10, 23:10, 10:22, 12:14, 7:15)"Liepāja/Triobet": Blaus 15 (7 ab), Zeļonis 12 (7 ab), Jurevičus 11, Leimanis 8, Mažutis 6, Helmanis 5 (6 ab), Jahovičs 3 (7 ab), Antrops 3, Krastiņš, Miglinieks, Šukteris, Džonsons."Jēkabpils": Teilors 17 (7 ab), Sokolovs 17, Šeļakovs 11 (9 ab), Sirsniņš 9, Burvels 5, Virsis 5, Veselovs 4, Dušelis 3, Štelmahers.