02.06.2015. 13:46
Jūlijā un augustā sešas Latvijas jaunatnes basketbola izlases piedalīsies Eiropas čempionātos U20, U18 un U16 grupas, piecos no tiem cīnoties par medaļām. Darba cēlienu ievadījušas U20 izlases meitenes, kuras jau nedēļu gatavojas Eiropas U20 čempionātam, kas sāksies 2.jūlijā Spānijā. Ar pilniem izlašu kandidātu sastāviem un spēļu grafikiem var iepazīties attiecīgo izlašu sadaļās basket.lv/jaunatnes_izlases (piemēram: Sieviešu U20 izlase )

U20 meitenes (1995.dzimšanas gads un jaunākas, Eiropas čempionāts 2-12.jūlijā Spānijā). Galvenā trenera Aigara Neripa vadībā komanda gatavojas kopš 25.maija. Kitija Laksa trenējas valstsvienības sastāvā, Anna Dreimane mērķtiecīgi gatavojas startam U18 izlasē, tāpēc ierindā patlaban palikušas 18 basketbolistes. Šīs nedēļas beigās pēc divām treniņspēlēm kandidātu saraksts, visticamāk, tiks saīsināts.

U20 puiši (7.-19.jūlijā Itālijā).Koptreniņi galvenā trenera Arņa Vecvagara vadībā sāksies 8.jūnijā. Kandidātu sarakstā iekļauti 22 spēlētāju, taču jau zināms, ka komandai nevarēs palīdzēt Anžejs Pasečniks (paredzama operācija) un Kristaps Porziņģis (devies uz ASV, lai gatavotos NBA draftam). Cerīgas ziņas saņemtas no Spānijas, jo, iespējams, ārsti akceptēs rudenī pleca operāciju pārcietušā Rinalda Mālmaņa atgriešanos ierindā, toties veselības stāvokļa dēļ zem jautājuma zīmes ir Klāva Čavara līdzdalība. Vēl daži kandidātu sarakstā iekļautie basketbolisti uz treniņnometni netiks aicināti.

U18 puiši (1997./1998.dzimšanas gads, 23.jūlijā – 2.augustā Grieķijā).Galvenais treneris Jānis Gailītis kandidātu sarakstā iekļāvis 22 spēlētājus, tai skaitā četrus pērnā gada Eiropas vicečempioni U16 grupā. Starp viņiem nav Rodiona Kuruca (šovasar strādās pēc individuālās attīstības plāna) un Artūra Strautiņa (rehabilitācija pēc kājas operācijas). No 15. līdz 17.jūnijam divpadsmit spēlētāji piedalīsies atlases treniņos, pēc kuriem seši vai septiņi pievienosies pamatsastāva desmitniekam. Treniņnometne sāksies 18.jūnijā Neretā. Gatavošanās plānā paredzētas pārbaudes spēles ar Gruzijas un Krievijas junioriem, kā arī Baltijas kausa izcīņas turnīrs Ventspilī.

U18 meitenes (B līgas turnīrs 30.jūlijā – 9.augustā Rumānijā).  Komandas kodols galvenā trenera Ainara Čukstes vadībā izgājis labu pieredzes skolu “TTT Juniores” sastāvā, veiksmīgi cīnoties Latvijas – Igaunijas līgā. Četras spēlētājas patlaban piedalās U20 izlases treniņos, reāli pretendējot uz vietu sastāvā un līdzdalību Eiropas U20 čempionātā. Kandidātu sarakstā iekļautas 18 spēlētājas, treniņnometne sāksies 25.jūnijā Rīgā. Gatavošanās plānā paredzēta līdzdalība Baltijas kausa izcīņā Ventspilī, kā arī pārbaudes spēle Lietuvā.

U16 puiši (1999.dzimšanas gads un jaunāki, 6.-16.augustā Lietuvā, Kauņā). Ziemā komanda piedalījusies Baltijas jūras kausa izcīņā (3.vieta) un Turcijas turnīrā (7.vieta), iegūstot pirmo starptautisko spēļu pieredzi un iezīmējot komandas kodolu. Kandidātu sarakstā ir 22 spēlētāji, taču galvenais treneris Guntis Endzels uz treniņnometni, kas sāksies 25.jūnijā, aicinās 17-18 spēlētājus. Pirms Eiropas čempionāta komanda piedalīsies ne tikai Baltijas kausa izcīņā Tallinā, arī Eiropas jaunatnes olimpiādes turnīrā Tbilisi.

U16 meitenes (13.-23.augustā Portugālē). Sezonas laikā galvenās tremeres Līgas Alilujevas vadībā pieredze krāta un kandidātes vētītas Latvijas – Igaunijas līgas turnīrā un Baltijas jūras kausa izcīņā. Sarakstā palikušas 24 kandidātes, no kurām 20 pirms Jāņiem piedalīsies īsā atlases nometnē. Ierindā atgriezušās arī pērn Eiropas U16 čempionātā jau labi spēlējušās Elīna Ruperte un Sabīne Lipe, kuras kopš sezonas sākuma ārstēja ceļgala krustenisko saišu savainojumu. Pamatdarbs sāksies 6.jūlijā. Gatavošanās laikā komanda piedalīsies Baltijas kausa  izcīņas turnīrā Igaunijā un Eiropas jaunatnes olimpiādes turnīrā Tbilisi.

Seko un uzzini pirmais:Bulduru Sporta klubs Vienības prospekts 6, Jūrmala, LV-2010
Лапа Дмитрий Греко-римская борьба, Борьба на поясах, Пляжная борьба
Регистрация