21.05.2015. 21:34
Kristapam Janičenokam ceturtajā ceturtdaļā komandai sarežģītā brīdī gūstot piecus punktus, BK ''Ventspils'' guvusi otro uzvaru pēc kārtas Aldaris Latvijas Basketbola līgas (LBL) finālsērijā pār Rīgas VEF - 87:82. Rezultatīvākais uzvarētājiem ar 16 punktiem bija Māris Gulbis, kurš labākais komandā bija pirmajā puslaikā, bet Janičenoks pievienoja 14 punktus.

Sērijas pirmās divas spēles bija pilnīga atšķirības, liekot domāt, ka scenārijs ar septiņām spēlēm ir pavisam reāls. Ja Rīgas VEF pirmajā mačā viesos izmantoja visus savus trumpjus, lieliski uzbruka no distances un apspēlēja ''Ventspili'' ar 81:77, tad Arēnā ''Rīga'' spēle mājiniekiem neizdevās. ''Ventspils'' agresīvi darbojās aizsardzībā, ar radošām darbībām VEF aizsardzību izraustīja Žanis Peiners - 85:68 par labu Roberta Štelmahera komandai.

Trešajā mačā Ventspilī Nikolajs Mazurs bija veicis divas izmaiņas, starta piecniekā blakus Džeraldam Robinsonam, Jānim Timmam un Marekam Mejerim sūtot arī Robertu Laueriju un Anžeju Pasečņiku. Štelmahers uzvarētāju sastāvu nebija mainījis - Nikoss Gikass, Artis Ate, Trojs Bārnīss, Artjoms Butjankovs un Hārvejs Grants. Abas komandas spēli iesāka diezgan smagnēji, bet divi trīs punktu gājieni VEF deva 8:4 pārsvaru. Ar uzplaiksnījumiem spēlē komandas apmainījās līdz pat ceturkšņa beigām, tāpēc saglabājās līdzīga spēle - pēc desmit minūtēm 22:21 par labu VEF.

Otrajā ceturtdaļā ''Ventspils'' ļoti produktīvi darbojās aizsardzībā. Lai gan VEF guva 20 punktus ceturtdaļā, rīdzinieki pirmajā puslaikā tā arī nespēja iegūt pārliecību. Mājinieki uzbrukumā bieži vien atrada vieglus risinājumus punktu gūšanai. Mazurs daudz mainīja sastāvu, cenšoties kaut ko mainīt spēlē, bet uz brīdi viesiem pat mīnus deviņi (48:39). Ceturtdaļas beigās ar individuālo meistarību Robinsons trīs punktus atguva, kas uz tablo saglabāja diezgan mazu starpību - 48:42 ''Ventspils'' vadībā pēc pirmā puslaika.

Trešajā ceturtdaļā izteikti iniciatīvu uzņēmās Robinsons, kurš darbojās ar milzīgu pārliecību, guva desmit punktus piecās minūtēs, pēc Džeralda diviem tālmetieniem vadībā jau VEF - 54:53. Māra Gulbja divi metieni no laukuma stūra atjaunoja plus divi ''Ventspilij'' (60:58). Izcils arī nākamajās epizodēs bija Gulbis, un drīz vien mājiniekiem jau deviņu punktu pārsvars (67:58), kas arī ceturtdaļas galarezultāts.

Izšķirošajā ceturtdaļā abas komandas spēlēja ļoti nerezultatīvi. Piecu minūšu laikā ''Ventspils'' bija guvusi tikai divus punktus, bet arī VEFs ar precīziem metieniem bieži neizcēlās, tāpēc mājinieki varēja saglabāt vadību (69:66). Viesiem bija vairākas iespējas, kad varēja tikt vēl tuvāk, taču sasteigti uzbrukumi un kļūdas neļāva to izdarīt. Kad VEF jau bija ieguvusi iniciatīvu, pie rezultāta 71:70 Kristaps Janičenoks iemeta pustālo, tad sekoja Lauerija divi punkti ātrajā uzbrukumā, bet Janičenoks atbildēja vēlreiz - trīs punkti un 76:72. Pie rezultāta 80:82 VEFam bija iespēja, bet sekoja kļūda 24 sekundes pirms beigām. Izskaņā (85:82) Džeralds devās pēc tālmetiena, bet rupji kļūdījās - nesta bumba. Noslēgumā ''Ventspils'' uzvara ar 87:82.

24. maijā Arēnā ''Rīga'' pulksten 17:10 sērijas ceturtā spēle. Kā jau ierasts, par čempionu kronēs komandu, kas uzvaras gūs četrās spēlēs. Pēc šīs spēles sērijā ar 2-1 vadībā ''Ventspils''.

BK Ventspils - VEF Rīga 87:82 (21:22, 27:20, 19:16, 20:24)BK Ventspils: Gulbis 16, Grants 15, Janičenoks 14, Lejasmeiers 10, Bārnīss 9, Peiners 9, Vairogs 4, Ate 4, Gikass 4, Meieram 2, Butjankovs, KanbergsVEF Rīga: Robinsons 27, Lauerijs 16, Mejeris 15, Timma 12, Hariss 4, Zaķis 4, Pasečņiks 4, A. Bērziņš, J. Bērziņš, Strēlnieks, Jakovičs