01.06.2013. 21:57

Neiedomājamu maču šodien "French Open" 3. kārtā nospēlēja amerikānis Džons Isners un vācietis Tomijs Hāss. Isners ceturtajā setā atspēlēja 12 mačbumbas, bet piektajā setā nenoturēja 4:1 pārsvaru un neizmantoja mačbumbu, zaudējot ar 5:7, 6:7(4), 6:4, 7:6(10), 8:10.

Džons Isners ceturtā seta 12. geimā pie 5:6 saskārās ar 9(!) mačbumbām. Visas gan bija pie viņa serves un visas Džons atspēlēja, pie tam to paveica dažādos veidos – gan ar "eisiem" (bija viens pat uz otrās serves), gan spēli pie tīkla un arī uzvarot garās izspēles. Isners tika līdz taibreikam, kurā pie savas serves atspēlēja vēl divas mačbumbas.

Tomijs Hāss ar apvedošo sitienu ieguva 12. mačbumbu. Pirmo reizi mačā tā bija pie vācieša serves. Tomijam ļoti svarīgajā brīdī dubultkļūda... Isners pēc tam uzņemšanā nospēlēja negaidīti agresīvi un taibreikā uzvarēja ar 12:10! Zīmīgi, ka Isners visas mačbumbas atspēlēja bez pauzes, kas sevi paredz sēdēšanu pirms geimiem. Bija vien neilgās pauzītes ik pēc sešiem punktiem taibreikā.

Piektajā setā pirmais breiku ieguva Isners, kuram otrajā geimā talkā nāca pretinieks, iesitot tīklā. Isners pirmās trīs servēšanas reizēs nezaudēja ne punkta, bet ceturtā reize bija drausmīga. Isners spītīgi gāja pie tīkla un regulāri kļūdījās. Atspēlējis trīs breikbumbas, amerikānis ar ceturto netika galā, jo Hāsam padevās labs diagonālais sitiens. Tomijs pēc tam ātri noturēja savu servi, panākot 4:4.

Isners 10. geimā uzņemšanā pēc Hāsa sitiena tīklā ieguva mačbumbu. Tās izspēlē Isners nospēlēja sev ierasti pasīvi, par ko tika sodīts – 5:5. Kad piektajā setā tika sasniegta 10 geimu atzīme, otro dienu pēc kārtas piecu setu maču spēlējošā Isnera nogurums kļuva arvien acīmredzamāks – amerikānis faktiski vairs neskrēja.

Ilgāk par vēl astoņiem geimiem viņš neizturēja. Seta 17. geimu Isners pie savas serves pabeidza ar sitienu tīklā, un Hāss pēc tam bez stresa izservēja iespaidīgo uzvaru – 7:5, 7:6(4), 4:6, 6:7(10), 8:10. Isners septiņus no pēdējiem deviņiem zaudējumiem "Grand Slam" turnīros piedzīvojis piecos setos. Isners pērn Parīzi pameta ar 16:18 zaudējumu piektajā setā Polam-Anrī Matjē. Hāsa pretinieks nākamajā kārtā pretī svaigais Mihails Južnijs, kuram šodien viegla 6:4, 6:4, 6:3 uzvara pret Janko Tipsareviču.

Rafaels Nadals šogad Parīzē pirmajā setā spēlējis slikti visos mačos, izņēmums nebija arī šodien pret Fabio Foņīni. Itālietis pirmajās divās servēšanas reizēs atspēlēja pa breikbumbai, bet piektajā geimā pats ieguva breiku. Rafa atspēlēja divas breikbumbas, bet ar trešo galā netika – Fabio labi uzbruka un izspēli pabeidza pie tīkla – 3:2 Foņīni labā.

Pārsvaru itālietis atdeva astotajā geimā, kurā viņam četras nepiespiestās kļūdas, ieskaitot viegli netrāpītu "smešu" pie 30:30. Nadalam izcila iespēja setu pabeigt bija 10. geimā, kurā servēja Foņīni. Spānim bija trīs setbumbas, pie tam divas bija jārealizē – abos gadījumos "forehand" sitienu auti, vēl vienu setbumbu itālietis atspēlēja pats.

Nākamajā geimā Nadals otro reizi setā zaudēja savu servi, kārtējo reizi izšķirošā brīdī pārforsējot ar "forehand" sitienu. Neizbēgami Foņīni nespēja izservēt setu, uzvarētāja noskaidrošanu atliekot uz taibreiku. Tajā Nadals divreiz izlaida minibreika pārsvaru, tomēr beigās spēja ar milzu pūlēm uzvarēt – 69 minūšu ilgais sets noslēdzās ar 7:6(5) Nadala labā. Rafa punktu pielikta ar piekto setbumbu, kuras izspēlē viņam perfekts "dropšots".

Nadals otrā seta sākumā ar "dropšotu" atspēlēja breikbumbu, bet Foņīni tūlīt novērsa piecas breikbumbas. Piektajā geimā itālietim savu servi nosargāt neizdevās. Iespējas atspēlēties Fabio bija, kad Nadals servēja par uzvaru setā. 10. geimā Foņīni bija trīs breikbumbas, no tām vislabākā iespēja pirmajā gadījumā, taču Fabio neprata trāpīt vieglu sitienu pie tīkla. Rafa ar pūlēm noturēja servi – 6:4.

Trešajam setam spēka Foņīni vairs neatlika, un Nadalam bija jāuzvar ar 6:2, taču spānis ne pirmo reizi pēdējo maču laikā nespēja ar pirmo piegājienu izservēt spēli. Otrajā piegājienā viņam roka nenotrīcēja – uzvara ar rezultātu 7:6(5), 6:4, 6:4.

Vairāk tika gaidīts no Novaka Džokoviča un Grigora Dimitrova spēles. Bulgārs ranga līderi pagājušajā mēnesī apspēlēja Madridē, bet šodien bija pagalam nevarīgs un cieta sagrāvi trīs setos – Džokovičam uzvara ar 6:2, 6:2, 6:3. Dimitrovam šķietami traucēja pleca savainojums. Piebilstams, ka problēmas ar plecu spēles izskaņā bija arī Džokovičam. Noles pretinieks 4. kārtā būs Filips Kolšraibers vai Viktors Hanesku.

Vilšanos piedzīvoja talantīgais francūzis Benuā Pērs, kurš četros setos piekāpās japānim Kei Nišikori – 3:6, 7:6(3), 4:6, 1:6. Pērs mača laikā saņēma punkta sodu par trenēšanu spēles laikā (kas nav atļauts). Uzvarot otro setu, Pērs panākumu atzīmēja, bļaujot uz paaugstinājuma tiesnesi Enriku Molinu.

Vairāk par vienu setu Pēram šodien paņemt nebija pa spēkam. Mača otrajā pusē Benuā piemeklēja spēka izsīkums, kas spēlē pret tādu izturīgu pretinieku kā Nišikori nozīmē tikai vienu – zaudējumu. Trešajā setā Pērs pie 4:5 atspēlēja divas setbumbas, bet trešās izspēlē viņa "dropšota" sistā bumbiņa netika pāri tīklam. Pēc tam viss beidzās ļoti ātri.

Nišikori ir pirmais japānis "French Open" 4. kārtā pēdējo 75 gadu laikā – 1938. gadā tik tālu nokļuva Fumitero Nakano. Vienīgais japānis, kurš spējis sasniegt "Grand Slam" ceturtdaļfinālu, ir Šuzo Macuoka (Vimbldona 1995). Nišikori nākamais pretinieks būs Nadals.