06.09.2015. 23:50
Eiropas kvalifikācijas turnīra ietvaros šovakar Latvijas valstsvienības grupā norisinājās vēl divas spēlēs. Islande garantēja sev dalību 2016. gada čempionāta finālturnīrā, savukārt Turcija ieguva vajadzīgo uzvaru pret Nīderlandi, Konjā uzvarot ar ļoti pārliecinošo 3:0 un nonākot trešajā vietā turnīra tabulā.

A grupā, kurā spēlē arī Latvija, šovakar svarīgu uzvaru guva Turcijas futbolisti, kuri savā laukumā ar 3:0 pieveica Nīderlandi. Jau 8. minūtē viesi iekrita aizsardzībā, un pēc Arda Turana piespēles vienatnē pret vārtsargu izskrēja Ogužans Ozjakups (1:0). 26. minūtē pēc individuālas darbības soda laukumā Turans iesita vēl vienus vārtus, bet punktu spēlei Buraks Jilmazs - 3:0.

Pēc šāda spēles Denijam Blindam, Nīderlandes komandas galvenajam trenerim, uzdots jautājums, vai viņš pēc šāda zaudējuma negrasās atkāpties no savu amata. Treneris atbildēja noraidoši: ''Šāda doma nav bijusi manā prātā. Mēs pieļāvām kļūdas neīstajos brīžos. Mums bija labas iespējas, pat vairāk nekā Turcijai''. Pēc šā panākuma turki ar 12 punktiem ieņem trešo vietu.

Vajadzīgo vienu punktu dalībai Eiropas čempionāta finālturnīrā 2016. gadā šovakar savā laukumā izcīnīja Islande, kura, lai arī spēles galotnē nonāca mazākumā, prata noturēt bezvārtu neizšķirtu 0:0 pret Kazahstānas futbolistiem, kuri tabulā joprojām ar diviem punktiem atrodas aiz Latvijas.

6. Kazahstāna 8 0 2 6 5:16 2

H grupā pastarīšu cīņā uzvarētāju neizdevās noskaidrot Maltas un Azerbaidžānas cīņā - 2:2. Svarīgu uzvaru, lai nostabilizētos grupas pirmajā vietā savā laukumā guva Itālija. Daniele de Rosi jau 6. minūtē realizēja 11 metru soda sitienu, kas arī bija vienīgie vārti šajā mačā. 56. minūtē vienīgo vārtus autors par nesportisku uzvedību saņēma sarkano kartīti, bet mirkli vēlāk tāds pats liktenis par rupjību bulgāram Iljanam Mičanskim. Lai nu kā, rezultāts spēlē tā arī vairs nemainījās (1:0).

Situācija pēc šīs spēļu dienas H grupā kļuvusi ļoti interesanta, jo Norvēģija mazliet negaidīti apspēlēja Horvātiju. Žo Inge Bergets 51. minūtē pēc centrējuma un vairākiem rikošetiem ieguva bumbu soda laukumā, pēc tam to triecot tuvajā vārtu stūrī. 69. minūtē horvātiem nepaveicās vēlreiz - pēc Markusa Henriksena sitiena bumba atsitās Vedranu Čorluku, mainīja lidojuma virzienu un ielidoja vārtos - 2:0.

1. Itālija 8 5 3 0 11:5 18
2. Norvēģija 8 5 1 2 10:8 16
3. Horvātija 8 4 3 1 16:5 15
4. Bulgārija 8 2 2 4 7:9 8
5. Azerbaidžāna 8 1 3 4 6:13 6
6. Malta 8 0 2 6 3:13 2

Trīs spēles šovakar aizvadītas arī B grupā, kur aizvien tuvāk finālturnīra garantēšanai nonākusi Velsa, kura šovakar gan neieguva vajadzīgos trīs punktus. Lai arī Velsai savā laukumā spēlē pret Izraēlu bija milzīgs pārsvars, nekādi mājinieki nespēja izmantot savus momentus, nospēlējot 0:0. Jāpiemin, ka velsieši spēles laikā kopumā izdarīja 17 sitienus, kamēr pretinieki atbildēja ar diviem.

Paredzamu uzvaru savā laukumā izcīnīja Bosnija un Hercegovina, kas jau pirmajā puslaikā guva trīs vārtus un nodrošināja sev panākumu pret grupas pastarīti Andoru (3:0). Visbeidzot, Kiprā Edens Azārs 86. minūtē garantēja ļoti vajadzīgus trīs punktus vienai no grupas līdervienībām Beļģijai, kas tādējādi arī pietuvojusies finālturnīram.

1. Velsa 8 5 3 0 9:2 18
2. Beļģija 8 5 2 1 17:3 17
3. Izraēla 8 4 1 3 14:9 13
4. Bosnija un Hercegovina 8 3 2 3 12:10 11
5. Kipra 8 3 0 5 12:13 9
6. Andora 8 0 0 8 3:30 0

Izmantotie resursi:The official website for European football –...Goal.comFlashScore.com: Live Soccer Scores, Livescore

Latvijas Svarbumbu celšanas asociācija Saules 110-45, Ventspils, LV-3601