Latvijas septiņcīņas sportiste Laura Ikauniece-Admidiņa svētdien otro reizi šosezon laboja Latvijas rekordu.

Статья целиком:

, TVNET.LV, Sporta jaunākās ziņas

• Ikauniece-Admidiņa labo Latvijas rekordu prestižajās Gēcisas sacensībās 2015. g. 31. maijs

Polijā notikušajās Eiropas kausa otrās līgas sacensībās daudzcīņā Ikauniece-Admidiņa septiņu disciplīnu summā savāca 6470 punktus, maija nogalē Austrijā sasniegto valsts rekordu labojot par 34 punktiem.

Sacensības Ikauniece-Admidiņa sekmīgi iesāka jau sestdien, kad tika pie personiskajiem rekordiem lodes grūšanā un 200 metros, kas pēc četrām disciplīnām deva 3768 punktus, ļaujot atrasties Latvijas rekorda grafikā.

Svētdien Latvijas rekordiste tāllēkšanā bija 6,27 metrus tāla, sasniedzot sezonas labāko rezultātu, bet šķēpa mešanā rīku raidīja 49,97 metrus. Savukārt sacensības noslēdzošo 800 metru skrējienu veica divās minūtēs un 13,95 sekundēs, ar ko bija pietiekami Latvijas rekorda sasniegšanai.

Pirms maija sacensībām Austrijā Ikauniece-Admidiņa kopā ar Aigu Grabusti kopš 2012.gada Londonas olimpiskajām spēlēm dalīja Latvijas rekordu - abas bija sasniegušas 6414 punktus.

Ikaunieces-Admidiņas šajā nedēļas nogalē sasniegtais rezultāts pašlaik ir sestais labākais pasaulē šosezon. Nākamās sacensības sportiste aizvadīs augustā gaidāmajās pasaules meistarsacīkstēs.

Aizvadītajās Eiropas kausa otrās līgas sacensībās Ikauniece-Admidiņa guva ļoti pārliecinošu uzvaru, tuvāko konkurenti apsteidzot par vairāk nekā 500 punktiem.

No pārējām Latvijas sportistēm Saija Bikanova ar 5207 punktiem ierindojās desmitajā vietā, 15.vietā ar 4893 punktiem palika Jolanta Kaupe, bet vēl trīs pozīcijas zemāk ar 4781 punktu ierindojās Ilona Dramačonoka.

Tikmēr desmitcīņas sacensībās vīriem ar 6879 punktiem piekto vietu guva Latvijas rekordists Edgars Eriņš.

Sacensību otrajā dienā Eriņš vispirms 110 metru barjerskrējienā finišēja pēc 15,79 sekundēm, diska mešanā samierinājās vien ar 19,28 metrus tālu raidījumu, kas deva tikai 259 punktus, turpinājumā kārtslēkšanā viņš uzlēca 4,20 metrus augstu, šķēpa mešanā bija 56,35 metrus tāls, bet noslēgumā 1500 metru skrējienā finišēja pēc četrām minūtēm un 36,71 sekundes.

No pārējiem Latvijas sportistiem noslēguma kopvērtējumā Ingus Zariņš ar 6543 punktiem ieņēma devīto vietu, Kristaps Miļkevičs ar 6304 punktiem palika 12.vietā, bet Pēteris Krauja sacensības noslēdza ar 5859 punktiem un 16.vietu.

Daudzcīņas sacensībās komandā bija atļauts piedalīties četriem sportistiem sieviešu septiņcīņā un vīriešu desmitcīņā, savukārt izlašu ieskaitē tika vērtēti trīs sportistu labākie rezultāti. Kaut Latvija pēc pirmās dienas atradās otrās līgas līderpozīcijā, noslēgumā ar 36 296 punktiem tika gūta vien trešā vieta. Uz pirmo līgu pakāpās divas labākās komandas - Somija (36 948 punkti) un Portugāle (36 311 punkti). Līdz ar to Latviju no iespējas nokļūt līgu augstāk šķīra vien 15 punkti.

Preiļu 1. pamatskola Preiļu 1. pamatskola Daugavpils 34, Preiļi, Preiļu n., LV-5301