17.01.2014. 23:54
Sestdien ar iedzīšanas sacensībām Antholcā-Anterselvā (Itālija) turpināsies Pasaules kausa izcīņas 6. posms biatlonā. 10 kilometru iedzīšanai starts tiks dots plkst. 12:45, 12.5 kilometru iedzīšana vīriešiem startēs plkst. 15:30 pēc Latvijas laika. Iedzīšanas sacensībām neviens Latvijas biatlonists nav kvalificējies.

Ja Oberhofā pilnībā dominēja Darja Domračeva (Baltkrievija), kura uzvarēja gan sprintā, gan iedzīšanā, kā arī izcīnīja trešo vietu masu startā, tad Rūpoldingā stafeti pārņēma Gabriela Soukalova (Čehija), kura uzvarēja gan klasikā, gan iedzīšanā. Ceturtdien sprintā Soukalova vispirms palika ārpus TOP60, iedzīšanai nekvalificējoties, bet vēlāk tika diskvalificēta par noteikumu pārkāpumu šaušanā guļus (otras aptveres izmantošana).

Par uzvarētāju 7.5 kilometru sprintā kļuva Anē Beskona (Francija), kura pirmoreiz individuālajās sacensībās izcīnīja vietu labāko trijniekā. Iepriekš labākais sasniegums bija ceturtā vieta masu startā pērn Holmenkollenā (Norvēģija). Beskona gan netiek pieskaitīta pie sacensību galvenajām favorītēm. Iedzīšanā Beskona startēs pirmā, pēc septiņām sekundēm distancē dosies Andrea Henkele (Vācija), vēl pēc trim – Domračeva.

Domračeva ir viena no galvenajām pretendentēm ne tikai uz uzvaru iedzīšanā, bet arī cīņā par Pasaules kausa izcīņas kopvērtējuma līderes godu. Pirms iedzīšanas sacensībām Baltkrievijas labākā biatloniste Soukalovai zaudē vien 11 punktus. Šo deficītu likvidēt nebūs sarežģīti, jo Soukalova iedzīšanai nav kvalificējusies, kamēr Domračeva startēs trešā. Tātad Domračevai pietiks ar 29. vietu, lai kopvērtējumā apsteigtu Soukalovu (par 29. vietu piešķir 12 ieskaites punktus). Ārpus TOP20 Domračeva šosezon bijusi tikai vienreiz (36. vieta sprintā Hohfilcenē).

Tomēr, ar to nepietiks, lai kļūtu par kopvērtējuma līderi, jo turpat vien kopvērtējumā ir arī Tūra Bergere (Norvēģija) un Kaisa Mekereinena (Somija), kuras Soukalovai zaudē attiecīgi 13 un 14 punktus. Bergere startēs sestā, kamēr Mekereinena – devītā. Ļoti ticams, ka pēc iedzīšanas par Pasaules kausa izcīņas līderi kļūs kāda no iepriekšminētajām trim biatlonistēm.

Žanna Juškāne sprintā šaušanā kļūdījās trīs reizes un ieņēma 86. vietu, iedzīšanai nekvalificējoties. Slēpojumā Juškānei 79. rezultāts.

Šīs būs pēdējās individuālās sacensības Pasaules kausa izcīņas ietvaros pirms Ziemas olimpiskajām spēlēm Sočos. Sacensību sākums plkst. 12:45 pēc Latvijas laika, tiešraide Eurosport 2.

1. dec. 1. Esterzunda - - -
8. dec. 2. Hohfilcene Sulemdala (Norvēģija) Džima (Ukraina) Palka (Polija)
15. dec. 3. Anesī Vaļa Semerenko (Ukraina) Stariha (Krievija) Ekhofa (Norvēģija)
4. jan. 4. Oberhofa Domračeva (Baltkrievija) Mekereinena (Somija) Sulemdala (Norvēģija)
12.jan. 5. Rūpoldinga Soukalova (Čehija) Bergere (Norvēģija) Mekereinena (Somija)
30. J.Šumilova RUS 34 67 0 27 10 3 141

Par iedzīšanas galveno favorītu uzskatāms Pasaules kausa izcīņas kopvērtējuma līderis Martēns Furkads (Francija), kurš sprintā šaušanā kļūdījās vienreiz un izcīnīja piekto vietu. M.Furkads iedzīšanā startēs 25 sekundes vēlāk nekā sprinta uzvarētāji Lukass Hofers (Itālija) un Simons Šemps (Vācija). Formāli gan ar pirmo numuru startēs Hofers. Četras sekundes pēc Hofera un Šempa distancē dosies Arnds Paifers (Vācija). Ja sākotnēji par uzvarētāju tika uzskatīts tikai Šemps, tad vēlāk rezultāti tika koriģēti un par uzvarētājiem nosaukti gan Šemps, gan Hofers. Sacensību organizatori to skaidro ar kļūdu laika fiksēšanā, jo Šemps finišēja gandrīz vienlaikus ar Mihalu Šlesingru (Čehija). Sacensību tiesneši, balstoties uz laika fiksēšanas sistēmās pieejamo informāciju, pieņēma lēmumu piešķirt divas pirmās vietas.

Par iedzīšanas sacensību favorītiem noteikti uzskatāmi ir arī Dominiks Landertingers (Austrija), kurš iedzīšanā startēs ceturtais. Sprintā slēpojumā ātrākais bija M.Furkads, otrs ātrākais bija Hofers, bet trešais – Landertingers. Par vietu labāko desmitniekā cīnīsies arī Slovēnijas biatlonists Jakovs Faks, kurš sprintā bija 11. Tāpat nevajadzētu piemirst Ūli Einaru Bjerndālenu (Norvēģija), kurš sprintā ieņēma 20. vietu (trīs kļūdas šaušanā), jo Bjerndālens bija viens no ātrākajiem slēpojumā (sestais rezultāts).

Sprintā nestartēja Norvēģijas biatlonisti: Emils Hegle Svensens, Tarjei un Juhaness Bo, Krievijas spēcīgākie biatlonisti: Jevgeņijs Ustjugovs, Dmitrijs Mališko un Aleksejs Volkovs. Antons Šipuļins sprintā ieņēma 14. vietu un iedzīšanā startēs 56 sekundes pēc Šempa un Hofera.

Latvijas biatlona izlases līderis Andrejs Rastorgujevs šī posma vietā priekšroku devis treniņnometnei. Pārējiem izlases biatlonistiem pieticīgs sniegums sprintā, kas neļāva kvalificēties iedzīšanai. Sacensību sākums plkst. 15:30 pēc Latvijas laika, tiešraide Eurosport.