11.01.2014. 19:40

Статья целиком:

Labāk maču iesāka Latvijas komanda, kas turējās pāris vārtu atstatumā, bet puslaika otrajā pusē panāca 9:6. Pēc tam gan mājiniekiem izdevās atgūties un panākt neizšķirtu 11:11. Neilgi līdz puslaika pārtraukumam Latvijai izdevās panākt divu vārtu pārsvaru (14:12), bet dažas sekundes līdz pārtraukumam Igaunija starpību samazināja līdz minimumam.

Otro puslaiku jau labāk iesāka igauņi, kuri pēc dažām minūtēm prata izvirzīties vadībā jau ar četru vārtu pārsvaru (22:18), tomēr Latvijas nepadevās un dažas minūtes līdz pamatlaika izskaņai panāca neizšķirtu 28:28. Taču pēc tam Igaunija atbildēja ar diviem precīziem raidījumiem, kas bija dueļa lūzuma punkts. Latvija pēc tam deficītu vairs nespēja atspēlēt un kvalifikācijas turnīru noslēdza ar zaudējumu.

Latvijas komandas rindās rezultatīvākais ar deviņiem vārtu guvumiem bija Aivis Jurdžs, bet četrus iemeta Elijs Borodovskis.

Latvijas izlase jau zaudējusi cerības sasniegt kvalifikācijas izšķirošo posmu, bet tai ir izdevība iegūt otro vietu grupā, ja sestdien Portugāle piekāpjas Bosnijai un Hercegovinai.

Kā zināms, cikla pirmajos divos mačos Latvija ar 29:26 izbraukumā uzvarēja Portugāles valstsvienību un 35:25 savā laukumā uzveica Igauniju, bet šī gada sākumā divreiz - 26:27 izbraukumā un 21:23 savā laukumā - piekāpās Bosnijai un Hercegovinai, zaudējot cerības uz pirmās vietas izcīnīšanu. Bet atlases turnīra pēdējā mājas spēlē Dobelē tika piedzīvots zaudējums Portugālei - 24:26.

Pēc četrām kārtām bosnieši ar astoņiem punktiem ir grupas līderi un jau gandrīz garantējuši vietu nākamajā posmā. Pa četriem punktiem ir Latvijai un Portugālei, bet Igaunijai ir divi punkti piecās spēlēs.

Otrajā kvalifikācijas kārtā iekļūs tikai apakšgrupas pirmās vietas ieguvēja.

Vietu pasaules čempionāta finālturnīrā nodrošinās trīs labākās 2014. gada Eiropas čempionāta komandas, kā arī pašreizējā pasaules čempione Spānija. Savukārt Vācija un vēl 12 komandas no Eiropas čempionāta jau nodrošinājušas vietu otrajā kvalifikācijas kārtā, kur finālturnīra dalībniekus noskaidros divu spēļu summā.

Pasaules čempionāts 2015. gada sākumā risināsies Katarā.