19.09.2013. 17:23

Статья целиком:

Ceturtdaļfinālā Gulbis piektdien plkst. 13 pēc Latvijas laika tiksies šobrīd ATP ranga 62.vietā esošo spāni Roberto Bautistu, kurš ar 2-6, 6-1, 7-6 (7:5) uzveica mājinieku Jevgēņiju Donskoju. Abi vienaudži (25) iepriekš ATP līmenī savā starpā nav spēlējuši, bet pērn Challenger turnīrā Orleānā Gulbis pēc zaudējuma pirmajā setā ar 6-7(7) cīņu neturpināja. Pusfinālā šī dueļa uzvarētājs tiksies ar poli Mihalu Pšišesniju vai čehu Lukašu Rosolu, kurš turnīrā izlikts ar septīto numuru.

Jau no pirmajām izspēlēm Gulbis turpināja dienu iepriekš aizvadītā pirmās kārtas mača pārliecinošo gaitu. Otrajā geimā latvietis pirmoreiz lauza Zopa servi, bet pirmajos trijos geimos kopā pretinieks uzvarēja vien četrās izspēlēs. Vienā geimā gan Zops spēja noturēt savu servi un septītajā geimā pat lauza Gulbja servi, pietuvojoties līdz 2-5. Igaunijas tenisists vēl reizi noturēja savas serves geimu, tomēr brīdi vēlāk Gulbis noslēdza pirmo setu ar 6-3 savā labā.

Likās, ka arī otro setu Gulbis aizvadīs pārliecinoši, jo jau pirmajā geimā tika pie pirmās breikbumbas, kuru gan neizmantoja. Tomēr ceturtajā geimā jau Zops lauza latvieša servi un uzvarēja visus atlikušos seta geimus. Kaut arī Gulbim bija vairākas breikbumbas, izšķirošajos brīžos pārliecinošāks bija igaunis, kurš triumfēja ar 6-1.

Izšķirošajā setā Gulbis uzvarēja pirmajās septiņās izspēlēs, kas otrajā geimā deva trīs breikbumbas. Latvietis izmantoja otro no tām un pēc tam samērā droši cīnījās līdz uzvarētām beigām: 6-3.

Gulbis šo gadu aizvada sekmīgi un ATP rangā pašlaik ieņem 36.vietu, bet turnīrā izlikts ar sesto numuru. Pirmajā kārtā viņš trešdien ar 6-0, 6-1 sagrāva krievu Mihailu Jelginu.