20.09.2013. 14:58
Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis Sanktpēterburgas "ATP World Tour 250" sērijas turnīra vienspēļu sacensību ceturtdaļfināla mača pirmajā setā ar rezultātu 6-1 uzvarēja spāni Roverto Bautistu.Pirmajā geimā pie savas serves Gulbis...

Статья целиком:

Pirmajā geimā pie savas serves Gulbis zaudēja tikai vienā izspēlē, bet otrajā geimā ieguva pirmo breiku mačā, kad pie rezultāta 40:30 izmantoja vienīgo iekrāto breikbumbu. Nākamajā geimā pie savas serves latvietis atkal piekāpās tikai vienā izspēlē, bet ceturtajā geimā ieguva trīs breikbumbas. Tās visas Bautista spēja atspēlēt, seta izskaņā tika galā ar vēl vienu Gulbja breikbumbu, bet ar piekto mēģinājumu latvietim tomēr izdevās otro reizi pēc kārtas lauzt sāncenša servi.

Piektajā geimā Gulbis uzvarēja visās četrās izspēlēs un pārliecinoši panāca 5-0 savā labā, bet nākamajā geimā Bautista beidzot spēja savu servi nosargāt un vienu punktu atguva. Septītajā geimā latvietis ieguva trīs setbumbas, taču spēja izmantot tikai pēdējo no tām, nodrošinot uzvaru setā ar 6-1.

Abi tenisisti iepriekš savā starpā tikušies vienu reizi - pērnā gada septembrī viņu ceļi krustojās Francijas pilsētā Orleānā notiekošā "Challenger" sērijas turnīra ceturtdaļfinālā, kad Gulbis izstājās pēc zaudēta pirmā seta ar rezultātu 6-7 (7:9).

Gulbis šo gadu aizvada sekmīgi un ATP rangā pašlaik ieņem 36.vietu, bet turnīrā izlikts ar sesto numuru. Pirmajā kārtā viņš trešdien ar 6-0, 6-1 sagrāva krievu Mihailu Jelginu, bet ceturtdien aizvadītajā otrajā kārtā ar 6-3, 1-6, 6-3 pieveica Igaunijas labāko tenisa spēlētāju Jirgenu Zopu.

Par ceturtdaļfināla sasniegšanu latvietis ticis pie 45 ATP vienspēļu ranga punktiem.