21.05.2014. 19:39
Latvijas tenisa līderis Ernests Gulbis šodien guvis uzvaru Nicas ATP turnīra mačā ar 6:7(4), 6:4, 6:1 pieveicot slovāku Martinu Kližanu. Tas Ernestam ļāvis sasniegt jau astoto ATP līmeņa turnīru ceturtdaļfinālu vienas sezonas ietvaros (rekords). Par vietu pusfinālā Gulbis tiksies ar krievu Dmitriju Tursunovu (ATP 32.)

Jau šo svētdien Francijas galvaspilsētā Parīzē startēs gada otrais “Grand Slam” turnīrs – “French Open”. Latvijas tenisa līderis Ernests Gulbis (ATP 19.) parasti nedēļā pirms lielā četrinieka turnīriem sacensībās nepiedalās, bet šoreiz fiksēts izņēmums – latvietis otro reizi piedalās citas Francijas pilsētas Nicas ATP Tour 250 turnīrā. Tajā mūsu tenisists spēlēja arī 2011.gadā, tiekot līdz ceturtdaļfinālam, kurā piekāpās čeham Tomašam Berdiham.

Pateicoties šī brīža reitinga vietai, Gulbis šī gada sacensības varēja sākt no otrās kārtas. No pirmās atbrīvoti ir četri labākie, bet Ernestam turnīra 2.numura statuss. Jāpiemin, ka ATP līmenī viņš pirmo reizi izlikts ar tik augstu numuru. Ernesta pretinieks bija slovāks Martins Kližans, kurš šī brīža rangā ir 62.pozīcijā, bet pirms gada martā bija pat 26. Uz Nicu viņš bija ieradies ar astoņu uzvaru sēriju (tituls ATP sacencībās Minhenē, cīņas sākot no kvalifikācija), bet šo turnīru iesāka ar trīs setu panākumu pār austrālieti Bernardu Tomiku - 4:6, 6:3, 6:4. Jāpiemin, ka tieši māla segums 24 gadus vecajam slovākam ir tīkamākais – 2006.gadā viņš pat kļuva par “French Open” junioru čempionu. Līdz šim abi tenisisti savā starpā nebija tikušies, bet bukmeikeru prognozēs favorīts bija Latvijas tenisists.

Spēli vējainās Nicas centrālajā kortā ar servi iesāka Gulbis. Lai arī pirmo servi izdevās trāpīt tikai vienā no četrām reizēm, tomēr geims tika uzvarēts sausā. Arī nākamos divus savas serves geimus Ernests prata uzvarēt uz nulles, bet pa vidu tam tika pie breika. Kližans arī centās spēlēt agresīvi, bet precizitāte viņu pievīla, tādējādi pēc pieciem geimiem latvietim stabila vadība (4:1). Situācija pamainījās septītajā geimā, kad Gulbis pieļāva vairākas kļūdas un zaudēja servi. Slovākam tas ļāva atgriesties spēlē – 4:4. Ātrā tempā tenisisti tika līdz taibreikam. Gulbis uzvarēja pirmo izspēli, bet zaudēja nākamās četras. Lai arī izdevās pietuvoties, tomēr kaut izlīdzināt rezultātu mūsu tenisistam nebija pa spēkam. Sets tika noslēgts ar diviem forehand sitieniem tīklā un salauztu raketi – 6:7(4). Taibreiku latvietis zaudēja trešo reizi pēc kārtas (pirms tam francūzim Robēram un spānim Fereram).

Otrā seta ievadā tenisisti turpināja uzvarēt geimus pie savas serves, tomēr tie jau bija saspringtāki ar garākām izspēlēm. Tāpat kā pirmajā setā pirmais pie breika tika latvietis, izmantojot otro iespēju piektajā geimā un panākot vadību 3:2. Arī šoreiz pārsvars netika nosargāts – astotajā geimā Kližans panāca līdzsvaru, tomēr sekoja vēl viens agresīvs un precīzs uzņemšanas geims no Ernesta, dodot viņam iespēju izservēt setu. Viegli negāja, tomēr ar trešo setbumbu (pa vidam atspēlējot breikbumbu) izdevās izlīdzināt rezultātu pa setiem (6:4).

Trešā seta pirmo geimu ar servi uzvarēja Kližans, taču tā izrādījās vienīgā reize, kad viņš šajā setā bija priekšā. Pateicoties precīzākiem uzbrukuma sitieniem un pacietīgai spēlei aizsardzībā, Gulbis uzvarēja vienu geimu pēc otra, tuvojoties panākumam mačā. Kližans savus uzbrukumus sasteidza, bieži vien raidot bumbiņu autā, tādējādi vairāk neuzvarot ne geimu. Punktu mača Ernests pielika ar vienu no saviem iecienītakajiem sitieniem – bekhendu pa līniju (6:1). Mača ilgums divas stundas un desmit minūtes.