20.09.2013. 19:50
Ernesta Gulbja izredzes uzvarēt Sanktpēterburgas "ATP World Tour 250" turnīrā kļuvušas vēl labākas, jo piektdien ceturtdaļfinālu nepārvarēja trīs izliktie tenisisti, ieskaitot Dmitriju Tursunovu.

Ceturtdaļfinālu dienu Sanktpēterburgā sāka četri izsētie tenisisti, no kuriem tikai ar sesto numuru izsētajam Ernestam Gulbim izdevās sasniegt pusfinālu. Latvietis ar 6:1, 6:2 sagrāva Spānijas tenisistu Roberto Bautistu Agutu un rīt pusfinālā sacentīsies ar Polijas tenisistu Mihalu Pšisienžniju, kurš trīs setos tika galā ar sacensību septīto numuru Lukašu Rosolu – 7:6(7), 1:6, 6:3.

Pārējie divi izliktie tenisisti – Dmitrijs Tursunovs un Deniss Istomins – zaudēja divos setos. Ja Istomina fiasko pret Giljermo Garsiju-Lopesu ar 2:6, 4:6 nav liels šoks, tad no Tursunova spēlē pret Žoau Sousu tika gaidīts vairāk. Tursunovs zaudēja ar 4:6, 3:6.

Vietējās publikas atbalstīts, Tursunovs spēli sāka ar pirmajā geimā iegūtu breiku, bet tik laba turpinājuma vairs nebija. Pateicoties ļoti labai aizsardzībai, Sousa atspēlējās un, sagaidot pretinieka kļūdas, pirmo reizi iekļuva ATP pusfinālā. Tursunovs Sousu augustā Sinsinati sagrāva ar 6:1, 6:4.

Ranga 89. vietā esošais 24 gadus vecais Sousa pēdējā mēneša laikā uzspīdējis. Atgādinām, ka "US Open" viņš piecos setos uzveica gan Grigoru Dimitrovu, gan Jarko Nieminenu, pēcāk piekāpjoties Novakam Džokovičam. Tursunova zaudējums nozīmē to, ka Sanktpēterburgā arī šogad neuzvarēs Krievijas tenisists. Pēdējais to 2004. gadā paveica Mihails Južnijs.