21.05.2015. 16:16
Latvijas vadošais tenisists Ernests Gulbis šodien Nicas turnīra ceturtdaļfinālā divos setos ar 2:6 un 4:6 piekāpās Austrijas sportistam Dominikam Tīmam. Gulbis aizstāvēja tikai 45 no pagājušajā gadā izcīnītajiem 250 punktiem.

Ernests Gulbis Nicas "ATP World Tour 250" turnīru sāka otrajā kārtā ar uzvaru pār Aleksandru Dolgopolovu – 7:5, 4:6 un 6:1. Tikmēr austrietis Dominiks Tīms Nicā izcīnīja divas uzvaras, turklāt otrajā spēlē viņa pretinieks – Austrālijas tenisists Niks Kirjoss – izstājās.

Spēli ar servi sāka Gulbis, un jau pirmajā geimā austrietis radīja Latvijas tenisistam pamatīgas problēmas. Tīms spēlēja pacietīgi un pietiekami precīzi, tikmēr Gulbis pieļāva kļūdas, un Austrijas sportists izvirzījās vadībā ar breiku. Turpinājumā Gulbja serve uzlabojās, taču problēmas sagādāja latvieša kļūdas izspēlēs, īpaši "forehand" sitienā. Piektajā geimā Tīmam bija četras breikbumbas, taču Gulbis nosargāja savu servi. Septītajā geimā austrietis tomēr spēja lauzt latvieša servi otro reizi, un pirmais sets noslēdzās ar Tīma uzvaru – 6:2.

Arī otro setu Gulbis sāka ar smagu geimu pie savas serves, šoreiz neļaujot Tīmam realizēt divas breikbumbas. Ceturtajā geimā Latvijas tenisists ar vairākām pacietīgām izspēlēm tika pie breika, izvirzoties vadībā ar 3:1. Nākamais geims gan atkal nebija patīkams Latvijas līdzjutējiem – atgriezās "forehand" kļūdas, un Tīms atguva breiku. Pauzē cieta ne tikai Gulbja rakete, bet arī reklāmas uzraksts...

Nākamie divi geimi bija ļoti sīvi, un abi tenisisti tika pie breika iespējām. Gulbis savu breikbumbu nerealizēja, tikmēr Tīms izmantoja iespēju un panāca 4:3 pirms savas serves. Otro setu austrietis varēja noslēgt ar vēl vienu breiku, tomēr Gulbis atspēlēja vienu mačbumbu devītajā geimā. Otro setu Tīms uzvarēja ar 6:4.

Gulbis zaudēja Tīmam jau trešo reizi pēc kārtas. Šogad abi tenisisti sacentās Roterdamā, kur Gulbis piekāpās ar 4:6 un 2:6. Latvijas tenisists Nicā aizstāvēja 45 no pagājušajā gadā izcīnītajiem 250 punktiem. Austrijas tenisists nākamajā kārtā sacentīsies ar amerikāni Džonu Isneru, kurš ceturtdaļfinālā ar 7:6 un 6:4 uzveica serbu Dušanu Lajoviču.

Gulbis zaudēja Tīmam jau trešo reizi pēc kārtas. Šogad abi tenisisti sacentās Roterdamā, kur Gulbis piekāpās ar 4:6 un 2:6. Latvijas tenisists Nicā aizstāvēja 45 no pagājušajā gadā izcīnītajiem 250 punktiem un nopelnīja 12 990 eiro lielu prēmiju.