13.04.2015. 08:00
Ar 13. numuru izliktais Ernests Gulbis (ATP 17.) šodien, 13. aprīlī, sāks Montekarlo "Masters" turnīru, tiekoties ar Austrijas tenisistu Andreasu Haideru-Maureru (ATP 52.). Labi vēl, ka nav piektdiena... Mača sākums plkst. 11:30.

Gulbis 2014. gadā nospēlēja karjeras labāko sezonu uz māla seguma, iekrājot 17-5 bilanci. Spožākais panākums bija tikšana līdz "French Open" pusfinālam, bet pirms turnīra Parīzē uzvarēts Nicā. Ernests pērn uz māla divreiz zaudēja Davidam Fereram (Madridē un Romā), vienreiz Novakam Džokovičam ("French Open" pusfinālā), Kei Nišikori (Barselonas pusfinālā) un Aleksandram Dolgopolovam (Montekarlo 1. kārtā).

Faktiski pagājušajā gadā Ernests uz māla nevienam vājākam tenisistam nepiekāpās, jo visi pieci zaudējumi bija pret rangā augstāk esošiem tenisistiem. Var diskutēt par to, kurš ir labāks spēlētājs – Gulbis vai Dolgopolovs, bet par pārējiem trim – Džokoviču, Fereru un Nišikori – jautājumi diez vai var rasties.

Skaidrs, ka māls Gulbim bija milzīgs veiksmes stāsts. Latvijas tenisa līderim šosezon trīs ceturtdaļas no visiem punktiem jāaizstāv tieši māla sezonas laikā, kuras kulminācija būs "French Open". Tā laikā Ernestam dzēsīsies 720 punkti! Līdz Parīzei vēl gan jāpaciešas, tikmēr viss sāksies šodien Montekarlo.

Gulbis Montekarlo turnīrā piedalīsies sesto reizi. Iepriekšējās piecās viesošanās reizēs gūtas trīs uzvaras (bilance 3-5), ne reizi netiekot tālāk par 2. kārtu. Gulbis pirms 12 mēnešiem vienīgajā mačā ar 2:6, 4:6 piekāpās Dolgopolovam, kuru šajā pašā turnīrā apspēlēja 2011. gadā. Pārējās divas uzvaras gūtas pret Marko Kjudinelli (2010) un Džonu Isneru (2013).

Kopā 63-46 -

Piezīme: tabulā ir tikai ATP pamatturnīru un Deivisa kausa maču rezultāti.

Līdz ranga sakarā ļoti svarīgajam "French Open" ir vēl gana laika, lai savestu kārtībā spēli un iegūtu pārliecību. Gulbis šogad uzvarējis tikai vienu no astoņiem mačiem. Nākamā cīņa nesolās būt viegla, jo pretī stāsies tenisists, kurš uz māla jūtas kā zivs ūdenī. Nē, Andreasu Haideru Maureru nevar likt vienā maisā ar Rafaelu Nadalu vai Fereru, taču nenopietni šodienas cīņai pieiet noteikti nedrīkst. Un Gulbis to ļoti labi zina, jo vienreiz viņam jau ir zaudējis, turklāt uz "hard" seguma, bet otrajā mačā spēja izglābties.

Domājams, katram ir sava interpretācija par to, vai konkrētā mačā kāds tenisists izlaidis uzvaru vai tieši pretēji – otrs sportists atspēlējies. Lai vai kā, Gulbja un Haidera-Maurera attiecībās abos mačos zaudētājam bija šķietami drošs pārsvars. 2012. gada jūlijā uz Kicbīles māla notikušajā spēlē Gulbis uzvarēja ar 2:6, 7:5, 6:1, toreiz esot iedzinējos ar setu un 2:5. Savukārt otrajā tikšanās reizē 2013. gadā "US Open" Gulbis zaudēja piecos setos ar rezultātu 6:3, 3:6, 6:1, 6:7(4), 4:6. Ernests bija vadībā ar 2-1 pa setiem un breiku ceturtajā setā, taču uzvarēt nemācēja.

Kad Gulbis iepriekšējās divas reizes tikās ar Haideru-Maureru, Austrijas tenisists rangā atradās attiecīgi 149. un 88. vietā. Tagad viņš pēc lieliska sezonas sākuma 28 gadu vecumā sasniedzis ranga rekordu. Tieši šodien viņam dzīves labākā pozīcija, ieņemot 52. vietu.

Haiders-Maurers 2014. gadā pirmo reizi karjerā sezonu pabeidza ranga Top 100, ieņemot 82. vietu un esot Austrijas otrais numurs aiz Dominika Tīma. Tāda Austrijas labāko tenisa spēles meistaru secība ir arī pašreiz.

Ļoti daudz laika pavadījis "Challenger" tūrē, Haiders-Maurers šosezon sāk nostabilizēties augstākajā līmenī un jau guvis 11 uzvaras (ATP pamatturnīri + Deivisa kauss). Viņš nepilnos četros mēnešos jau labojis savas labākās sezonas sasniegumu – Haiders-Maurers 2011. gadā sakrāja astoņas ATP uzvaras. Karjerā kopumā viņam ir tikai 34.

Kamēr Gulbim un vēl daudziem tenisistiem māla sezona sākas tikai tagad, ir liela daļa spēlētāju, kuri izmanto iespējas uz šī seguma spēlēt jau krietni agrāk – februārī un marta sākumā notiek turnīri Dienvidamerikā. Lūk, Haiders-Maurers vienā no tādiem februārī tika līdz pusfinālam, labāko četrinieku sasniedzot Riodežaneiro "ATP World Tour 500" turnīrā. Tur apspēlēti Alberts Ramoss, Tomijs Robredo (karjeras vienīgā Top 20 uzvara uz māla) un Žuau Souza (Brazīlija), bet zaudēts Fereram. Savukārt pagājušajā nedēļā austrietis tika līdz ceturtdaļfinālam 250. sērijas turnīrā Kasablankā, kur pārspēja Janu-Lenardu Štrufu un Pablo Anduharu, bet zaudēja Damiram Džumhuram.

Ja iepriekšējā turnīrā Maiami Gulbja likteni varēja prognozēt samērā droši, tad šonedēļ situācija ir sarežģītāka. Kāpēc Gulbis šodien varētu uzvarēt? Pirmā spēle jauna trenera vadībā (Ernests Montekarlo turnīram gatavojas Tomasa Enkvista vadībā) bieži vien ir stimuls sevi parādīt no labākās puses. Atgriešanās uz māla ir vēl viens iemesls, kāpēc ir pamats gaidīt uzlabojumus. Skatoties no otras puses – Gulbim mačs šodien ne tik ļoti tīkamā agrā laikā (10:30 pēc vietējā, mums tad būs par stundu vairāk). Otrkārt, pretiniekos labā formā esošs spēlētājs, kuram vienreiz zaudēts, bet citā mačā gandrīz zaudēts.

Gulbja un Haidera-Maurera mačs atklās dienas programmu galvenajā arēnā. Turnīru rāda "Sky Sports 3", protams, būs arī tiešraides internetā. Strādājošiem cilvēkiem darbdienā varētu interesēt "Live Scores" opcija. Tā pieejama šeit. Šīs cīņas uzvarētājs 2. kārtā tiksies ar Bernardu Tomiku, kurš vakar trīs setos apspēlēja Lukašu Rosolu.

Bebra, Bebrenes pagasta slēpošanas Bebrene, "Tehnikums", Bebrenes p., Ilūkstes n., LV-5439
Михайлов Юрий Михайлов ЮрийГреко-римская борьба, Вольная борьба, Женская борьба, Борьба на поясах, Пляжная борьба