15.01.2014. 09:16

Статья целиком:

, apollo.lv, Sports

Pasaules rangā 24. vietā esošais Gulbis ar 2-6, 3-6 un 4-6 piekāpās amerikānim Semam Kverijam, kurš pasaules rangā ieņem 51. vietu. 

Mačs sākās ar Kverija pārsvaru - jau pirmajā geimā viņš veica trīs eisus, bet otrajā geimā ieguva divas breikbumbas, tomēr smagā cīņā latvietis spēja panākt 1-1. Sestajā geimā Kverijam izdevās nobreikot Gulbi, bet vēlreiz viņš to paveica arī astotajā geimā un latvietis pirmajā setā piekāpās ar 2-6. Zīmīgi, ka Gulbis pirmajā setā nespēja uzvarēt nevienā izspēlē pie pretinieka serves.

Lielā karstuma dēļ Gulbis maču uzsāka ar cepuri galvā, tomēr ļoti ātri atvadījās no tās.

Arī otrā seta sākumā Gulbis neko nespēja izdarīt Kverija varenajām servēm. Otrajā geimā viņš atsita vēl vienu pretinieka breikbumbu, bet trešajā geimā beidzot uzvarēja pirmajās divās izspēlēs pie amerikāņa serves. Turpinājumā Gulbis iespēlējās un piektajā geimā pats beidzot ieguva pirmo breikbumbu mačā, ko turklāt arī izmantoja, pārņemot vadību ar 3-2.

Tomēr turpinājumā līdz pat seta beigām laukumā atkal dominēja amerikānis. Uzreiz nākamajā geimā Gulbis pieļāva dubultkļūdu un Kverijs lauza Gulbja servi, bet latvietis, atbildot uz to, salauza savu raketi. Arī nākamajos trijos geimos labāks bija tieši Kverijs un Gulbis otrajā setā piekāpās ar 3-6. Pirmie divi seti kopā ilga vien 62 minūtes.

Kaut trešā seta sākumā dominēja servētājs, piektajā geimā Kverijs kārtējo reizi lauza latvieša servi. Turpinājumā neviens no tenisistiem strauju pavērsienu vairs nespēja veikt, kaut desmitajā geimā Gulbis ieguva vien savu otro un trešo breikbumbu visā mačā. Latvietis cieta neveiksmi setā ar 4-6 un arī piekāpās visā mačā.

Ja pirmajā kārtā Gulbis pamanījās četros setos pieļaut 79 nepiespiestās kļūdas, šoreiz viņam trijos setos bija 40 kļūdas.

Atgādinām, ka pirmajā kārtā Gulbis ar 1-6, 6-4 un 7-6 (7:4), 6-2 uzvarēja ranga 42. vietā esošo argentīnieti Huanu Monako. 

Šī turnīra otro kārtu latvietis bija sasniedzis vien otro reizi karjerā. Par pirmās kārtas pārvarēšanu Gulbis nopelnīja 45 ATP vienspēļu ranga punktus. 

Trešajā kārtā Kverijs tiksies ar itālieti Fābio Fonjīni, kurš sacensībās izlikts ar 15. numuru, vai Jarko Nieminenu no Somijas, bet pēc tam ceturtajā kārtā šī dueļa sekmīgākajam spēlētājam iespējama tikšanās ar pasaules ranga vicelīderi Novaku Džokoviču no Serbijas. 



Trāpītava.com Aiviekstes 22, Rīga, LV-1019
Бояре Ольга Бояре ОльгаБокс, Аэробика
Регистрация