10.07.2014. 21:00
Francijas tenisists Nikolā Maū nav spējis aizstāvēt pirms gada izcīnīto titulu Ņūportā, šogad zāliena seguma turnīrā zaudējot ceturtdaļfinālā, kur viņu apturēja otrā simta tenisists Semjuels Grots (3:6, 4:6) Pārējos divos nedēļas turnīros – Bostādē un Štutgartē – pērnā gada čempioni vēl turpina sacensības. Vācijā labāko astoņniekā nav iekļuvis neviens mājinieks.

Nikolā Maū pagājušajā vasarā Ņūportā uzvarēja gan vienspēlēs, gan dubultspēlēs. Francijas tenisistam tas bija sezonas un arī kajeras otrais ATP tituls vienspēlēs. Pirmo viņš jūnijā no kvalifikācijas izcīnīja Hertogenbošā (arī zāliens). Starp citu, Maū ir pēdējais tenisists, kurš vienā turnīrā uzvarējis gan vienspēlēs, gan dubultspēlēs.

Maū abos turnīros, kuros uzvarēja pirms gada, šoreiz zaudēja ceturtdaļfinālā. Nīderlandē viņš piekāpās Roberto Bautistam Agutam, bet šodien ASV Semjuelam Grotam. Austrālijas tenisistam ir labāka serve, šo trumpi spējot ļoti labi izmantot. Tikmēr Maū garajās izspēlēs neko daudz nespēja piedāvāt un bija parāk atkarīgs no pirmās serves.

Grots trīs mačos savu servi zaudējis tikai vienreiz, kas bija 2. kārtā pret Maleku Džaziri. Šodien Maū bija tikai viena breikbumba, kuru Austrālijas tenisists likvidēja ar vienu no savām iespaidīgajām servēm. Maū būtu zaudējis vēl pārliecinošāk, ja nenovērstu 7/9 breikbumbām. Grots Ņūportā sešos setos sakrājis 42 eisus.

26 gadus vecais Grots šonedēļ sasniedzis savu rekordu rangā, kas ir 123. vieta. "Challenger" tūrē pārsvarā spēlējošais Grots pirms šīs nedēļas ATP pamatturnīros bija guvis tikai piecas uzvaras. Austrālijas tenisists šodien pirmo reizi pārvarēja ATP ceturtdaļfināla barjeru. Viņa vienīgais iepriekšējais ATP ceturtdaļfināls bija gada sākumā Brisbenā, kur viņš piekāpās Žeremī Šardī. Ar pusfināla sasniegšanu viņam vajadzētu pietikt, lai pirmdien debitētu Top 100.

Šodien Ņūportā notiek tikai divi ceturtdaļfināli, vēl divi būs piektdien. Grota pretinieks viņa karjeras pirmajā ATP pusfinālā noskaidrosies Ivo Karloviča un Dudi Selas duelī.

Bostādē titula aizstāvēšana ļoti grūta izvērtusies Karlosam Berlokam, kurš pirmajos divos mačos uzvarēja pēc zaudēta 1. seta. Vispirms ar 2:6, 6:2, 6:2 uzveikts Julians Raisters, bet šodien 2. kārtā ar 5:7, 6:4, 6:2 pārspēts Moldovas tenisists Radu Albots, kurš rangā atrodas tikai 229. vietā. Piektdien ceturtdaļfinālā Berloku gaida ļoti liels pārbaudījums, jo jāsacenšas ar turnīra pirmo numuru Davidu Fereru, kurš šajā Zviedrijas turnīrā uzvarējis divreiz (2007, 2012).

Štutgartes turnīru sāka septiņi Vācijas tenisisti, bet nevienam nav izdevies tikt līdz ceturtdaļfinālam. Vislielākās cerības tika liktas uz Filipu Kolšraiberu, taču pagājušā gada finālists šodien 2. kārtā divos setos ar 5:7, 6:7(5) piekāpās Lukašam Rosolam. Ar piekto numuru izliktais Kolšraibers kļuva par lietus lielāko upuri – Filips bija vienīgais, kuram šodien divi mači. Pirmajā viņš ar 6:4, 6:3 apspēlēja Janu-Lenardu Štrufu, bet pēc tam Rosolu uzveikt neprata. Vācijai sava čempiona Štutgartē nav kopš 1991. gada, kad šeit uzvarēja Mihaels Štihs.

"Mercedes Cup" ceturtdaļfinālos piektdien spēlēs visi ar pirmajiem četriem numuriem izliktie tenisisti, no astoņiem izliktajiem labāko astoņniekā neiekļuva tikai Kolšraibers. Pirmā numura godā pagājušā gada čempions Fabio Foņīni, kurš pirms 12 mēnešiem titula mačā ar 5:7, 6:4, 6:4 apspēlēja Kolšraiberu, izcīnot karjeras pirmo ATP vienspēļu titulu.