04.02.2015. 12:21
30. janvāri Jelgavā bija ieplānots ikgadējais apbalvošanas pasākums "Sporta laureāts 2014", taču gripas epidēmijas dēļ pilsētas vadība noteikusi vairākus aizliegumus, piemēram, nerīkot masu pasākumus. Jau zināms, ka galvenās balvas saņems gada sportiste Diāna Ņikitina (daiļslidošana) un gada sportists Kristens Krīgens (BMX riteņbraukšana). Jelgavas sporta vadība cer viņus redzēt olimpiskajās spēlēs.

Diemžēl svinīgā balvu pasniegšana tiek pārcelta un nenoteiktu laiku. Pēc ierobežojumu atcelšanas pasākuma organizatori noteikti aicinās laureātus vienkopus, lai pateiktos par cīņas sparu un augstajiem sportiskajiem sasniegumiem.

Sportistei un treneri tiks sumināti 12 nominācijās, no kurām svarīgākās varētu būt "Gada sportists olimpiskajos veidos" un "Gada sportiste olimpiskajos veidos". Jelgavas Sporta servisa centra direktors Juris Kaminskis: "Šajās nominācijās apbalvosim BMX braucēju Kristenu Krīgeru un daiļslidotāju Diānu Ņikitinu - abiem šiem sportistiem ir liela perspektīva, un ļoti ceram, ka viņi pārstāvēs mūsu valsti un arī pilsētu 2016. gada vasaras olimpiskajās spēlēs Riodežaneiro un 2018. gada ziemas olimpiskajās spēlēs Dienvidkorejā."

Kristens Krīgers (18) mūsu BMX braucēju rangā šobrīd kotējas kā trešais, pirmais ir divkārtējais olimpiskais čempions Māris Štrombergs, bet otro pozīciju ieņem Edžus Treimanis, kurš pasaules čempionātā palika soli aiz pjedestāla. Latvijas izlasei būs vēl jāpacīnās, lai olimpiskajā kvalifikācijā iegūtu trīs ceļazīmes uz Rio.

Diāna Ņikitina (14) patlaban pozicionējas kā otra mūsu labākā daiļslidotāja, pirmā ir Angelina Kučvaļska, kura nupat izcīnīja septīto vietu Eiropas čempionātā. 2018. gada ziemas olimpiskās spēles vēl tālu, mūsu meitenēm daudz jāstrādā. Šobrīd izskatās, ka pēc trijiem gadiem Latvijas daiļslidošana varētu debitēt olimpiskajās spēlēs, un ne tikai sieviešu sacensībās.

2014. gada treneris olimpiskajos sporta veidos ir Romāns Panteļejevs (daiļslidošana, Jelgavas Ledus sporta skola), viņš trenē arī pilsētas gada sportisti.

Izmantotie resursi:Laikraksts "Jelgavas Vēstnesis"www.sports.jelgava.lvТрубецкой Андрей Трубецкой АндрейГреко-римская борьба, Вольная борьба, Женская борьба, Борьба на поясах, Пляжная борьба
Регистрация