30.11.2014. 09:01
Ar gūtiem vārtiem Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta mačā sestdien izcēlās latviešu uzbrucējs Zemgus Girgensons, palīdzot viņa pārstāvētajai Bufalo «Sabres» komandai izbraukumā ar 4:3 (1:0, 0:1, 2:2, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā uzvarēt Monreālas «Canadiens» hokejistus.

Статья целиком:

, TVNET.LV, Sporta jaunākās ziņas

Spēles rezultātu pirmās trešdaļas 15.minūtē atklāja tieši Girgensons, kurš pirmais tika pie pretinieku vārtsarga atsistās ripas un raidīja to vārtos.

Cīņas turpinājumā viesi vēl reizi nenosargāja vienu vārtu pārsvaru, bet trešajā trešdaļā viņi jau bija spiesti atspēlēties. Vārtus Bufalo kluba labā guva arī Kriss Stjuarts un Braiens Flins.

Uzvarētāju nācās noskaidrot pēcspēles metienu sērijā, kurā pirmie deviņi izgājieni komandām nebija sekmīgi. Tajā skaitā savu iespēju trešajā metienu sērijā neizmantoja arī Girgensons. Tomēr ar desmito raidījumu panākumu viesiem atnesa Flins.

VIDEO

Latvietis šoreiz uz ledus pavadīja 20 minūtes un 26 sekundes, kas bija ceturtais lielākais spēles laiks komandā. Viņš veica vienu metienu pa vārtiem, izpildīja trīs spēka paņēmienus, uzvarēja četros no 21 iemetiena un iekrāja negatīvu lietderības koeficientu -1.

Dienu iepriekš komandas tikās Bufalo, kad Girgensons iekrāja rezultatīvu piespēli, bet «Sabres» uzvarēja ar 2:1.

Pēdējo sešu maču laikā «Sabres» hokejistiem izdevies izcīnīt piecas uzvaras.

Pašlaik 20 gadus vecais Girgensons pagājušajā sezonā NHL 70 mačos guva astoņus vārtus un veica 14 rezultatīvas piespēles. Savukārt šosezon viņš 24 mačos jau guvis septiņus vārtus un izpildījis sešas rezultatīvas piespēles, kas dod otro vietu komandas rezultatīvāko spēlētāju sarakstā, zaudējot Taileram Enisam.

Girgensona šosezon nopelnītais lietderības koeficients +5 ir dalīts labākais rādītājs komandā.

«Sabres» komandu vada bijušais Latvijas izlases galvenais treneris Teds Nolans. Tāpat šajā sezonā «Sabres» treneru kolektīvam pievienojušies vēl divi bijušie Latvijas izlases treneri - Artūrs Irbe un Toms Kūlens.

Pēc 24 aizvadītiem mačiem «Sabres» ar 18 punktiem ir ceturtā vājākā komanda visā līgā, ieņemot 14.vietu 16 Austrumu konferences vienību konkurencē, bet Atlantijas okeāna divīzijas ieskaitē tā ir pēdējā - astotā.

Kā zināms, iepriekšējā sezonā «Sabres» komanda 82 spēlēs tika vien pie 52 punktiem, kļūstot par vājāko visā līgā.

Latvijas Izpletņlēkšanas Federācija Lienes 1-17, Rīga, LV-1009