13.11.2014. 23:13
Klaipēdas "Neptūnas" basketbolisti ceturtdien, 13. novembrī, dubultoja uzvaru skaitu "Turkish Airlines" Eirolīgā, savā laukumā pārspējot vienu no spēcīgākajām Spānijas komandām "Valencia Basket" ar rezultātu 94:87.

Lietuvas vicečempioni biežāk kļūdījās (17-13) un zaudēja cīņā par atlēkušajām bumbām (27-30), taču viņu uzbrukums mirdzēja. Trīsdesmit precīzi metieni no spēles, 63% precizitāte divpunktniekos un 52% trāpīgums trīspunktniekos bija Valensijai neatrisināmi argumenti.

“Neptūnas” spēlētāji jau startā veica 13:3 izrāvienu, pēc tam nekad nepalaižot pretiniekus priekšā. Parādi komandēja uzbrucēji Deivids Gaiļus un Donāts Zavackas, apdraudot Valensijas grozu gan perimetrā, gan soda laukuma pieejās. Pārsteidzošākais, ka tas tika paveikts, spēlējot gandrīz bez centriem – Dimša laukumā bija 15 minūtes, Bensons pusotru minūti, bet Šarakausks nepiedalījās vispār.

Pirmās pusstundas beigās “Neptūnas” pārsvars bija desmit punkti – 73:63. Lai kā centās “La Taronja” vīri, valensieši netika tuvāk par pieciem punktiem (88:83 nepilnas divas minūtes pirms pamatlaika beigām). Klaipēdas spēlētāji saglabāja gan pārsvaru, gan augsto metienu precizitāti, cīņas laikā realizējot 11 tālmetienus.

Gaiļus no spēles meta ar 75% precizitāti, guva 19 punktus (2p 5/6, 3p 1/2, 1p 6/7) un pārķēra trīs bumbas, bet Zavackas pievienoja 15 punktus (2p 2/4, 3p 3/4, 1p 2/2) un trīs rezultatīvas piespēles. Arns Butkēvičs, tāpat kā Zavackas, sameta 3 no 4 tālmetieniem, spēli pabeidzot ar 14 punktiem. Piecdesmit procentu trāpīgumu tālmetienos pārsniedza arī Valds Vasiļus un Martins Mažeika. Valensijas sastāvā 18 punktus guva Pau Rivas. Viņam arī piecas personiskās piezīmes.