20.11.2014. 21:04
Ceturtdien, 20. novembrī, sākās "Turkish Airlines" Eirolīgas otrā apļa spēles basketbolā. Vitorijas klubs "Baskonia" izbraukumā Klaipēdā atspēlēja 18 punktu starpību, taču nespēja gūt grozu un savākt atlēkušo bumbu pēdējā uzbrukumā. "Neptūnas" vismaz uz dienu pakāpās uz otro vietu D grupā.

Vitorijas basketbolisti pirmā apļa pēdējā spēlē mājās cieta smagu sakāvi pret Belgradas “Crvena Zvezda” – 66:86. Zaudējuma rezultātā itāliešu speciālistu Marko Krespi pie komandas stūres nomainīja vitorietis Ivons Navarro. Šonedēļ viņam nācās veikt neplānotus pārkārtojumus. Savainojumu guva amerikāņu centrs Lamons Hamiltons, kura vietā tika piesaistīts Slovēnijas valstsvienības centra spēlētājs Mirza Begičs.

Lai gan Begičs spēlēja maz, Vitorijai bija ievērojams pārsvars pret Klaipēdas pieticīgo priekšējo līniju. Pārākums cīņā par uzbrukuma bumbām gan atdūrās pret fantastisko “Neptūnas” spēlētāju nepiekāpību un cīņassparu savā laukuma pusē. Viesi katru punktu guva mokās, bet viņu metienu precizitāte bija tālu no ideālas.

Pirmajā ceturtdaļā “Neptūnas” ieguva piecu punktu pārsvaru (20:15) un spēja noturēties priekšā arī visu otro desmitminūti. Tomā Ertela un Dāvja Bertāna tālmetieni samazināja mājinieku pārsvaru līdz minimumam – 30:29. Klaipēda izturēja ofensīvu. Puslaika galotnē uzbrukumā veiksmīgi nospēlēja Mustafa Šakurs, bet Donāta Zavacka trīspunktnieks palielināja “Neptūnas” pārsvaru līdz astoņiem punktiem – 41:33.

Otrajā puslaikā “Neptūnas” spēlēja ar kāpumiem un kritumiem. Trešās ceturtdaļas sākumā pēc Gaiļus un Šakura sērijām mājinieki panāca plus astoņpadsmit – 53:35. Vitorija atbildēja ar 0:12 ofensīvu. Ertels izcēlās ar diviem tālmetieniem, Bertāns guva divus punktus ar sodu un divas trešdaļas starpības tika dzēstas – 53:47. Ertels turpināja sekmīgi apdraudēt sāncenšu grozu, turpretī Bertānam tālmetienos neveicās. Puslaika beigās Mindaugs Girdžūns atjaunoja Klaipēdai plus septiņi – 61:54.

Izšķirošās ceturtdaļas sākumā “Neptūnas” panāca plus divpadsmit – 66:54. Viesiem vajadzēja trīs minūtes, lai izlīdzinātu rezultātu – 68:68. Pēdējās četras minūtes pagāja bezkompromisa cīņā. Ertels iemeta astoņus no deviņiem tālmetieniem, Aiversons un Tilī divreiz izvirzīja viesus priekšā (75:77 un 78:79), taču Vitorijai nebija lemts uzvarēt. Simas Galdikas pēdējā Klaipēdas uzbrukumā iemeta sarežģītu metienu no groza apakšas – 80:79. “Baskonia” bija vairāk nekā 10 sekundes atbildei. Ertels pietuvojās soda laukumam un izdarīja metienu. Bumba izvēlās ārā no groza tīkliņa. Lejā Deivids Gaiļus pārlēca Dāvi Bertānu un izcīnīja atlēkušo bumbu. Spēles varonis netrāpīja nevienu brīvmetienu, taču atlikušajās 1,2 sekundēs viesi sakarīgu metienu izdarīt nepaspēja.

Dāvis Bertāns 24:35 minūtēs guva astoņus punktus (2p 2/4, 3p 1/10, 1p 1/1).