05.09.2013. 17:29
Slovēnijā notiekošajā Eiropas čempionāta basketbolā B grupas otrajā spēlē Latvijas izlase dramatiskā cīņā uzvarēja Melnkalnes valsvienību - 73:72 (17:17, 20:20, 17:15, 19:20). Uzvaru mūsu valstvienībai atnesa Kristapa Janičenoka precīzs metiens sešas sekundes līdz spēles beigām.

Статья целиком:

Spēles pēdējās ceturtdaļas vidū Latvijas izlase nonāca zaudētājos ar astoņu punktu deficītu, taču pateicoties Riharda Kuksika un Kristapa Janičenoka precīzajiem metieniem vārda tiešā nozīmē izrāva savu otro pēc kārtas uzvaru Eiropas čempionātā, ievērojami  palielinot izredzes turpināt cīņu par vietu izslēgšanas spēlēs.

Jāatgādina, ka pirmajā čempionāta mačā Latvijas valstsvienība ar rezultātu 86:75 trešdien pārspēja Bosnijas un Hercegovinas basketbolistus. Latvijas izlase Eiropas čempionātu finālturnīros pie uzvaras tika pēc ilgāka pārtraukuma, jo pirms diviem gadiem tā piedzīvoja zaudējumus visās piecās cīņās.

Savukārt Melnkalne savā pirmajā spēlē trešdien ar 81:80 uzvarēja Maķedoniju. Panākums šajā cīņā tika gūts salīdzinoši skandalozi, jo par pēdējo sekunžu notikumiem Maķedonija vēlāk iesniedza oficiālu protestu, kas gan tika noraidīts.

Turpinājumā B apakšgrupas mačos Latvijas izlase piektdien spēkosies ar principiālajiem pretiniekiem Lietuvu, bet nākamajā dienā paredzēta brīvdiena. Duelis pret Serbiju gaidāms svētdien, bet noslēdzošā apakšgrupas cīņa paredzēta pirmdienas pēcpusdienā pret Maķedoniju.

Otrajam turnīra posmam kvalificēsies četru apakšgrupu trīs labākās komandas, bet pārējām izlasēm čempionāts būs noslēdzies. Ja Latvijas basketbolisti spēs kvalificēties otrajai kārtai, viņiem E apakšgrupā pretiniekos būs trīs labākās komandas no A grupas (Ukraina, Lielbritānija, Francija, Vācija, Izraēla un Beļģija). Komandas uz otro posmu ņems līdzi pirmā posma savstarpējās spēlēs izcīnītos panākumus.

Latvijas Izpletņlēkšanas Federācija Lienes 1-17, Rīga, LV-1009