06.07.2015. 19:24
Ar FK Liepāja/LSSS kluba jauno futbolistu uzvaru svētdien, 5. jūlijā, "Zvejnieku parkā" Salacgrīvā noslēdzās Latvijas Zēnu Futbola festivāla (ZFF) elites komandu jeb A grupas turnīrs, kas pielika punktu festivāla 2015. gada sezonai. Liepājnieki par ZFF čempioniem kļuvuši trešo gadu pēc kārtas un kopumā sesto reizi festivāla vēsturē.

Liepājas pārstāvji čempionu titulu nodrošināja vien pēdējā spēļu kārtā, pirms tam iekrājot trīs izšķirošas uzvaras pār saviem visu trīs dienu lielākajiem konkurentiem FK Tukums 2000. Pēc pirmās A grupas turnīra dienas kopvērtējuma līderos atradās FK Liepāja/LSSS, kas kā vienīgā uzvarēja visos trijos piektdienas mačos, savukārt sestdienas cīņās liepājnieki zaudēja pirmos punktus, un tas ļāva viņus panākt FK Tukums 2000 pārstāvjiem.

Noslēdzošā turnīra diena sākās ar abu līderu savstarpējo dueli, kurā gan Liepājas, gan Tukuma pārstāvji varēja iegūt izšķirošo pārsvaru cīņā par čempionu titulu. Visās trīs vecuma grupās spēkošanās laukumā bija ļoti saspringta un festivāla sezonas noslēgumam cienīga, tomēr mazliet meistarīgāki allaž bija liepājnieki - attiecīgi 2:0, 3:1 un 2:1. Tikmēr citos ceturtās kārtas dueļos pie trim uzvarām tika gan BFC Daugavpils, gan A grupas debitanti SK Super Nova. Daugavpiliešu komandas ar 3:1, 1:0 un 2:1 pārspēja Šitika Futbola skolas pārstāvjus, bet SK Super Nova ar 5:3, 2:1 un 4:1 uzvarēja Rēzeknes FA jaunos futbolistus.

Tādējādi pirms noslēdzošās kārtas uz kopvērtējuma otro vietu pakāpās BFC Daugavpils, kas no līderiem FK Liepāja/LSSS atpalika par astoņu punktu tiesu. Liepājniekiem titula nodrošināšanai pēdējā kārtā pietika ar vienu iegūtu punktu, kamēr tās tuvākos sekotājus – BFC Daugavpils, FK Tukums 2000 un SK Super Nova – šķīra tikai viens punkts. Cīņā par palikšanu A grupā Šitika Futbola skola par diviem punktiem tobrīd apsteidza Rēzeknes FA.

Noslēdzošajā, piektajā, spēļu kārtā liepājnieki ar uzviju ieguva sev nepieciešamos punktus, trīs reizes apspēlējot Šitika Futbola skolas pārstāvjus – 7:1, 3:0 un 1:0. Paralēlajos mačos pie deviņiem punktiem tika arī FK Tukums 2000, kas ar 8:1, 3:0 un 4:0 pārspēja Rēzeknes FA jaunos futbolistus. Šie rezultāti noteica ne tikai čempionu likteni, bet arī pēdējās vietas īpašnieku, par ko kļuva Rēzeknes FA. Tādējādi 2016. gadā rēzekniešiem būs jācīnās B grupas turnīrā par atgriešanos ZFF elites sabiedrībā. Iepriekš Rēzeknes pārstāvji B grupas sacensībās uzvarēja 2013. gadā.

Tāpat noslēdzošās kārtas spēlēs tikās BFC Daugavpils un SK Super Nova, kur daugavpilieši tika pie divām uzvarām ar 1:0. Tomēr neizšķirti 1:1 aizvadītais U-10 vecuma grupas mačs liedza Daugavpils futbolistiem ieņemt kopvērtējuma otro vietu un lika samierināties ar trešo pozīciju. A grupas debitanti no SK Super Nova ieņēma ceturto pozīciju.

Visās trīs turnīra dalības grupās sacentās iesaistīto klubu U-10, U-11 un U-12 vecuma komandas, bet komandu rezultāti tika vērtēti kopējā klubu ieskaitē, kas noteica valsts spēcīgāko jaunatnes futbola klubu. Jau vēstīts, ka ZFF jaunā sezona tika ievadīta laikā no 5. līdz 7. jūnijam, kad turpat Salacgrīvā sacentās C grupas komandas. Pirmo vietu turnīrā izcīnīja Valmieras FK, tādējādi nopelnot iespēju 2016. gadā atgriezties B grupas sacensībās. Savukārt no 19. līdz 21. jūnijam cīņā devās B grupas komandas, kad dramatiskā finiša spurtā savu favorītu statusu apliecināja JFC Skonto, kas līdz ar to nākamgad atgriezīsies elites grupā.

ZFF mērķis ir noskaidrot nākotnes futbolistu potenciālu, Latvijas jaunatnes izlašu tuvāko rezervju meistarības līmeni un Latvijas spēcīgāko jaunatnes klubu, kā arī veicināt klubu patriotismu un mīlestību pret futbolu, bet Vislatvijas līmenī veicināt draudzību starp klubiem un jaunajiem futbolistiem.

ZFF ir viens no lielākajiem jauniešu futbola turnīriem Baltijā, kā arī vienīgais šāda formāta turnīrs Eiropā, bet LFF vērtējumā tas ir viens no gada centrālajiem notikumiem pašmāju jaunatnes futbolā. Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, šogad visi trīs ZFF turnīri tika rīkoti no piektdienas līdz svētdienai, kamēr agrāk tie risinājās vienīgi darba dienās. Šādas izmaiņas turnīra norisē LFF ieviesusi ar mērķi palielināt līdzjutēju skaitu, kā arī dot vecākiem iespēju pavadīt brīvdienas kopā ar saviem bērniem un sniegt viņiem tik ļoti nepieciešamo atbalstu klātienē.