03.07.2014. 22:50

Статья целиком:

, LSM.LV - Sports

Cīņā pret Norvēģijas vicečempioniem FK "Jelgava" futbolisti noturēja savus vārtus neskartus līdz pirmā puslaika vidum, kad rezultātu 23. minūtē atklāja Mortens Gamsts Pedersens. Savukārt Aleksandrs Sēderlunds minūti pirms puslaika beigām laukuma saimnieku pārsvaru divkāršoja, bet 54. minūtē realizēja 11 metru soda sitienu par Valērija Redjko pārkāpumu un panāca 3:0. Ceturto reizi bumba Kaspara Ikstena vārtos nonāca 73. minūtē pēc Mikes Jensena sitiena.

Kvalifikācijas pirmās kārtas spēles ceturtdien viesos aizvada arī Daugavpils "Daugava" un Rīgas "Daugava". Pērn virslīgā 3.vietu izcīnījusī Daugavpils "Daugava" Fēru salās tiekas ar "Vikingur", bet Rīgas "Daugava" mērojas spēkiem ar Skotijas čempionātā 3. vietu ieguvušo "Aberdeen".

Atbildes spēles kontinenta otrajā prestižākajā turnīrā Latvijas futbola klubi pēc nedēļas aizvadīs mājās. Pārvarot pirmo kārtu, Daugavpils "Daugavas" nākamie pretinieki būs Nīderlandes "Groningen", bet Rīgas "Daugavas" potenciālie nākamie sāncenši praktiski ir Norvēģijas "Tromso".

Eiropas līgā septiņām komandām ir garantēta dalība grupu kārtā, savukārt 155 klubi cīņu sāks kvalifikācijā. Lai pārvarētu atlasi un tiktu grupu kārtā, līdz augusta beigām jāuzvar trijās kvalifikācijas kārtās un vēl papildu izslēgšanas kārtā. Grupu kārtā Eiropas līgā iekļausies arī 10 klubi, kas zaudēs izšķirošajā kvalifikācijas posmā cīņā par vietu Čempionu līgas grupu kārtā.