04.06.2015. 07:19

Статья целиком:

, LSM.LV - Sports

No 2013. gada tiesas sēdes stenogrammām izriet, ka FIFA amatpersonas ir pieņēmušas finansiālu atlīdzību, lai nodrošinātu pasaules kausa izcīņas futbolā norisi konkrētās valstīs. Šādā veidā tika nodrošināta 1998. un 2010. gada čempionātu norises vietas izvēle.

Vienlaikus Starptautiskā policijas aģentūra Interpols ir izsludinājusi meklēšanā vēl divas FIFA amatpersonas.  Lietā jau arestēti septiņi cilvēki, bet par atkāpšanos ir paziņojis organizācijas prezidents.

Jau ziņots, ka Platinī iepriekš pirms FIFA kongresa un prezidenta vēlēšanām publiski aicināja Blateru atkāpties, kā arī mudināja federācijas par viņu nebalsot.

Pagājušajā nedēļā Šveices policija Cīrihes viesnīcā apcietināja septiņas FIFA amatpersonas, ieskaitot divus viceprezidentus. Aresti tika veikti pēc ASV prokuroru rīkojuma. Viņi apsūdz septiņas, bet aizdomās tur vēl astoņas personas kukuļu saņemšanā 150 miljonu ASV dolāru apmērā.

Pagājušajā nedēļā FIFA prezidenta amatā uz piekto termiņu ievēlēja 79 gadus veco Blateru, kurš otrdien no amata atkāpās.

Pretēji lielākajai daļai Eiropas valstu, piektdien FIFA prezidenta vēlēšanās par Blateru nobalsoja arī Latvija, ko apstiprināja Latvijas Futbola federācijas ģenerālsekretārs Jānis Mežeckis.Vertikal-2017 Vienības prospekts 6, Jūrmala, LV-2010
Солнцев Валерий Солнцев ВалерийГреко-римская борьба, Вольная борьба, Пляжная борьба
Регистрация