01.06.2015. 17:37
Šveicietis Rodžers Federers un brits Endijs Marejs, kuri Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) vienspēļu pasaules rangā ieņem attiecīgi 2. un 3.vietu, pirmdien Parīzē guva uzvaru un sasniedza Francijas atklātā tenisa čempionāta ceturtdaļfinālu.

Статья целиком:

, TVNET.LV, Sporta jaunākās ziņas

• Čempione Šarapova nepārvar «Roland Garros» 1/8 finālu šodien

Federers ar rezultātu 6-3, 4-6, 6-4, 6-1 uzveica Francijas tenisistu Gaelu Monfisu (ATP 14.). Šveices tenisists Francijas atklātā tenisa čempionāta ceturtdaļfinālu sasniedza 11.reizi.

«Es jūtos svaigs un uzlādēts, iekļūstot ceturtdaļfinālā pēc gada pārtraukuma,» sacīja Federers, kurš pērn astotdaļfinālā zaudēja Latvijas vadošajam tenisistam Ernestam Gulbim, kurš pagājušajā gadā iekļuva pusfinālā.

33 gadus vecajam Federeram šī bija devītā uzvara 13 tikšanās reizēs pret Monfisu, taču pēdējā mačā aprīlī Montekarlo pārāks bija franču tenisists.

Federers, kurš Francijas atklātajā tenisa čempionātā uzvarējis vienīgi 2009.gadā, turnīra ceturtdaļfinālā tiksies ar savu tautieti Stenu Vavrinku (ATP 9.).

Iepriekšējos savstarpējos mačos Federers guvis 16 uzvaras, kamēr Vavrinka tikai divas, ieskaitot pirms nepilna mēneša Romā uz māla laukuma.

Marejs ar rezultātu 6-4, 3-6, 6-3, 6-2 uzveica Francijas tenisistu Žeremī Šardī (ATP 45.). Britu tenisists guva 14.uzvaru pēc kārtas uz māla seguma laukuma.

«Grand Slam» turnīros ceturtdaļfinālu Marejs sasniedzis 17.reizi pēc kārtas. Ceturtdaļfinālā brits tiksies ar spāni Davidu Fereru (ATP 8.).

Marejs savstarpējos mačos guvis deviņas, savukārt Ferers sešas uzvaras, taču brits ne reizi nav uzveicis spāni uz māla seguma laukumiem.

Francijas atklātā tenisa čempionātā Marejs divas reizes iekļuvis pusfinālā, savukārt Ferers spēlēja finālā 2013.gadā.

Latvijas vadošais tenisists Ernests Gulbis pagājušajā trešdienā Parīzē četros setos Francijas atklātā čempionāta otrās kārtas mačā zaudēja francūzim Nikolā Maū.

Francijas atklātais tenisa čempionāts, kas ilgs līdz 7. jūnijam, ir sezonas otrais «Grand Slam» turnīrs.