26.12.2013. 21:09
Otrajos Ziemassvētkos Itālijas A sērijā basketbolā spīdošu sniegumu demonstrēja Ojārs Siliņš, ar 23 gūtiem punktiem palīdzot "Grissin Bon Reggio Emilia" svinēt pirmo uzvaru izbraukumā - 99:66. Izšķirošo izrāvienu "Reggio Emilia" veica trešajā ceturtdaļā, kuru uzvarēja ar rezultātu 30:16, bet Siliņš guva teju pusi (14) komandas punktu.

Pirms nedēļas zaudētajā spēlē Romā pret vietējo "Virtus" Siliņš guva 15 punktus, uzstādot jaunu karjeras labāko rezultātu, taču šovakar Pezāro rekords labots vēlreiz.

"Reggio Emilia" šajā sezonā izcīnījusi tikai vienu uzvaru izbraukumā, pie tam tas notika FIBA Izaicinājuma kausa turnīrā, bet šovakar emīliešiem izdevās beidzot tikt pie panākuma viesos arī pašmāju čempionātā. Pēc līdzīga pirmā puslaika (39:34) trešajā ceturtdaļā spīdēja tieši latviešu uzbrucējs Siliņš. Izmantojot Andrea Činčarīni, Rimanta Kaukēna, Troja Bela un Džeimsa Vaita rezultatīvas piespēles, Ojārs iemeta četrus tālmetienus pēc kārtas un kopumā ceturtdaļā guva 14 no komandas 30 punktiem.

Ar to mājinieku komanda bija salauzta (69:50), un pēdējās desmit minūtēs atlika tikai nokārtot formalitātes. Siliņš pēdējā ceturtdaļā pievienoja vēl vienu trejaci un danku pēc pārtvertas bumbas, ļaujot "Reggio Emilia" svinēt pirmo uzvaru izbraukumā Itālijas virslīgā šajā sezonā - 99:66.

Ojārs Siliņš laukumā devās pamata pieciniekā, spēlēja 32 minūtes (karjeras rekords), guva 23 punktus punktus (2p.3/3, 3p. 5/5, s.m. 2/2), izcīnīja divas atlēkušās bumbas, atdeva divas rezultatīvas piespēles, pārtvēra vienu bumbu, izprovocēja vienu piezīmi un arī pats nopelnīja vienu.

Siliņš bija rezultatīvākais komandas spēlētājs, Itālijas izlases aizsargs Andrea Činčarīni pievienoja 18 punktus un četras piespēles, bet 2001. gada U21 pasaules čempionam Trojam Belam 13 punkti.

Citā spēlē Ernesta Kalves pārstāvētā "Vanoli Cremona" viesos ar rezultātu 66:81 atzina Milānas "EA7 Emporio Armani" pārākumu. Mājinieku rindās debitēja no Sjēnas "Montepaschi" šonedēļ pārnākušais Daniels Hakets, bet latviešu uzbrucējs desmit minūtēs guva piecus punktus (2p. 1/1, 3p. 1/1), izcīnīja trīs bumbas, izprovocēja vienu piezīmi un pats saņēma piecas.

Izmantotie resursi:Serie A BEKO

Latvijas Svarbumbu celšanas asociācija Saules 110-45, Ventspils, LV-3601