18.06.2016. 08:58
NBA komanda Ņujorkas „Knicks”, ko pārstāv latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis, potenciālo transfēru tirgus mērķu vidū iekļāvusi 2011. gada MVP Deriku Rouzu, vēsta ESPN.

„Knicks” jaunais galvenais treneris Džefs Hornačeks un ģenerālmenedžeris Stīvs Milzs publiski norādījuši, ka būtu ļoti ieinteresēti papildināt sastāvu ar augstākā līmeņa aizsargu. Pagaidām komandā saspēles vadītāja pozīcijā ir spāņu veterāns Hosē Kalderons, debijas sezonu aizvadījušais Džerians Grants un nesen kā brīvais aģents piesaistītais Tonijs Routens.

Jau iepriekš parādījušās baumas par „Knicks” vēlmi piesaistīt tādus saspēles vadītājus kā Reižonu Rondo, Maiku Konliju un Džefu Tīgu. ESPN, atsaucoties uz avotiem līgas pārvaldē, vēsta, ka „Knicks” vadība pārrunājusi iespēju iemainīt Deriku Rouzu.

Neskaitot Karmelo Entoniju un Kristapu Porziņģi, „Knicks” trūkst rocības, lai piedāvātu līdzvērtīgu maiņu par 2011. gada līgas vērtīgāko spēlētāju. Taču Rouzs jau vairākus gadus mokās ar traumām un vairs nav spējis atkārtot iepriekšējo sniegumu. Šosezon viņš vidēji spēlē guva 16.4 punktus un izdalīja 4.7 rezultatīvas piespēles. Savā labākajā sezonā Rouzs pretinieku grozā sameta 25 punktus un veica gandrīz astoņas piespēles vidēji spēlē.

27 gadus vecā Rouza līgumā atlikusi vairs tikai viena sezona, pēc kuras viņš kļūs par brīvo aģentu. Nākamajā sezonā viņam paredzēta alga 21 miljona ASV dolāru apjomā, un Čikāgas mediji vēsta, ka „Bulls” meklē iespējas no šīs algas atbrīvoties un aizmainīt Rouzu pirms viņš kļūst par brīvo aģentu.

Ņujorkai savukārt algu budžetā varētu būt brīva vieta vairāk nekā 30 miljonu apmērā. Tas būs atkarīgs no Ārona Aflalo un Derika Viljamsa lēmumiem, jo viņiem abiem par nākamo sezonu ir spēlētāja opcija un viņu abu līgumi uz nākamo sezonu kopā ir 12.5 miljonu apmērā.

Šī vasara komandām un brīvajiem aģentiem būs īpaša, jo paredzēts milzīgs ienākumu un līdz ar to arī algu griestu kāpums. Pēdējās neoficiālās ziņas liecina, ka NBA vadība brīdinājusi klubus par algu griestiem 94 miljonu dolāru apmērā. Maksimums, ko klubi varēja maksāt saviem spēlētājiem aizvadītajā sezonā, bija 70 miljoni.

Izmantotie resursi:New York Knicks have discussions about trading...



Pārdaugava Pārdaugava Dammes iela 20, LV-1069 Футбол
Трубецкой Андрей Трубецкой АндрейГреко-римская борьба, Вольная борьба, Женская борьба, Борьба на поясах, Пляжная борьба
Регистрация