04.06.2015. 11:11
Latvijas izlases futbolists Eduards Višņakovs aizvakar aizvadīja spēli Hožuvas "Ruch" sastāvā, cīnoties pret Denisu Rakelu un "Cracovia" (0:1), un pēc tās sarunā ar portālu Sportacentrs.com pauda pārliecību, ka Rīgā pret Nīderlandi Latvijas izlase parādīs labāku sniegumu nekā Amsterdamā.

Spēlē pret Denisu Rakelu un "Cracovia" laukumā izgāji tikai pēdējās minūtēs, taču vismaz man izskatījās, ka tieši Tev bija labākā iespēja izraut neizšķirtu.Krakovai jau arī netrūka iespēju, kaut vai pirmajā minūtē, kad bumba atsitās pret abiem vārtu stabiem un palika uz vārtu līnijas. Savukārt kad pats uzgāju laukumā, uzreiz tiku pie sitiena, bet nobloķēja. Nedaudz pasteidzos tajā brīdī, bija tomēr vēl brīva vieta, bet principā jā, 86. minūtē varēju iesist. Taču nekāda traģēdija nenotika, mūsu konkurenti citās spēlēs nospēlēja, kā vajag, un no Ekstraklases tagad neizkritīsim.

Pret "Cracovia" spēle vispār sanāca ļoti interesanta, it sevišķi skatītājiem. Jau pieminēju spēles sākuma epizodi, pēc tam vēl vairāki skaisti momenti bija, otrajā puslaikā Krakova vispār neizmantoja neskaitāmas iespējas, arī izgājienus viens pret vienu, bet beigās tāpat tikai 1:0.

Divas ļoti labas vārtu gūšanas iespējas neizmantoja arī Deniss Rakels. Par pretiniekiem spēles laikā gan jau daudz nedomāji, bet kā vari pavērtēt sava izlases biedra spēli?Uz savu komandu sanāk vairāk skatīties, tas tiesa, gribējās tomēr uzvarēt. Rakels izgāja pamatsastāvā, malacis, labi nospēlēja, tagad drīz izlasē satiksimies.

Sanāk pašķirot Ekstraklases spēles, kad pretim Latvijas spēlētājs? Mūsu futbolista skaita dēļ tagad Polijā tāda principā katra otrā spēle sanāk.Jā, ir nedaudz citādi tad. Vienmēr cenšos pirms spēlēm tad satikties, parunāties nedaudz. Ar visiem draudzīgas attiecības.

Sezona klubā praktiski jau beigusies. Atceroties, ka pirms pievienošanās "Ruch" plāni bija daudz lielāki, kā Tu rezumētu paveikto šajā sezonā?Nu, sanāca tā, kā sanāca. Protams, gribējās citādi. Bija Vācijā ļoti labs variants (otrās Bundeslīgas klubā "St.Pauli" - aut.p.), bet nu tur, godīgi sakot, "Widzew" menedžeri mani vienkārši iegāza. Jau bija viss sakārtots, bet aizbrauca uz pārrunām un... Vienkārši sakot, kluba pārstāvji tur nevietā iejaucās, kādam vairāk naudas sagribējās. Bet tā nu sanāca, "Ruch" pēc tam piedāvāja līgumu, un man vairs citas izvēles nebija, kā vien piekrist.

Noslēgumā par izlasi un gaidāmo Nīderlandes spēli - prātā vairāk atmiņas par nelaimīgo 0:6 novembrī vai tomēr pēdējie neizšķirti martā?Skaidrs, ka mums liels pluss ir tas, kā nospēlējām iepriekšējos divos mačos. Domāju, ka tagad, spēlējot savā laukumā, pret Nīderlandi vajadzētu parādīt daudz labāku sniegumu nekā viesos, viņiem arī tomēr nebūs Arjena Robena, izlases vislabākā futbolista. Jācīnās, pēdējos mačos tomēr ļoti labi nospēlējām, tagad arī esam gatavi cīnīties līdz galam.

Eduards Višņakovs šosezon "Ruch" sastāvā aizvadījis 26 spēles, sākumsastāvā dodoties desmit mačos un gūstot divus vārtus, kas ir sešreiz mazāk nekā 2013./14. gada sezonā Lodzas "Widzew" rindās, kad pretinieku vārtsargi Ekstraklasē tika pārspēti 12 reizes.