09.06.2015. 20:06
Šogad savu sacensību formātu izmainījuši “Moscow Classic GP” rīkotāji, izveidojot papildus ieskaites “Volga”, “VAZ” un “Moskvič” automašīnām, kā rezultātā šīm sacīkstēm no Latvijas pieteikušies vairāk kā 30 braucēji. Sacensības norisināsies “Moscow Raceway” trasē, 11. jūnijā un kopā pulcēs gandrīz 100 braucējus no vairākām valstīm.

Iepriekšējos gados “Moscow Classic GP” sacensības norisinājās “Time Attack” un regularitātes braucienu formātā, kad braucēji individuāli uzrādīja labākos laikus, lai izvairītos no liekām sadursmēm. Galvenais no iemesliem šādam formātam bija ekskluzīvo automašīnu dalība sacīkstēs – “Jaguar”, “Plymouth” un citu ekskluzīvo, vēsturisko spēkratu apskādēšanu nevēlētos piedzīvot neviens. Šogad papildus “Time Attack” un regularitātes braucienu sacīkstēm, kad braucējiem jāuzrāda maksimāli vienlīdzīgi apļu laiki, nākušas “Sport” sacīkstes.

''Būtiskas izmaiņas šajā pasākumā ir tādas, ka no šī gada tas pārtapis par nopietnu autosporta pasākumu, kurā galvenais akcents tiek likts uz dažāda veida vēsturiskajām sporta automašīnām. To var salīdzināt ar PSRS čempionāta reanimāciju, jo noteikumi un aparāti ir tādi paši,” sarunai ar Go4Speed atklāj “Dzintara Aplis” dalībnieks Andrejs Paupers. Papildus Paupers atklāja, ka šis nav vienreizējs pasākums un plaši attīstīsies arī nākošajā gadā. Šogad Maskavā ieplānotas divas sacīkstes, taču nākošajā gadā šis pasākums pārtop par starptautisku čempionātu, iekļaujot posmus Latvijā un Igaunijā.

Ceturtdienas sacensībām no Latvijas piereģistrējies 31 dalībnieks, no kuriem lielākā daļa piedalīsies “Volga” ieskaitē, 13 braucēji “VAZ” ieskaitē, bet Roberts Elbakjans un Andrejs Višņauskis – “Moskvič” ieskaitē. Jāatzīst, ka tehnisku problēmu vai materiālo līdzekļu dēļ visi no šiem dalībniekiem nebūs spējīgi apmeklēt sacīkstes Maskavā, taču apmeklētība no salīdzinoši nelielās Latvijas būs ļoti liela un braucēji parūpēsies par nopietnu konkurenci cīņai par pjedestālu. Atgādināsim, ka šīs sacīkstes neietilpst “Dzintara Aplis” ieskaitē un neietekmēs tajā esošo braucēju kopvērtējumu.

Vairāk informācijas par šīm sacīkstēm iespējams atrast oficiālajā “Moscow Classic GP” mājaslapā – Moscow Classic Grand Prix - Кольцевые гонки на...

Izmantotie resursi:Sākums - Go4speedIeviņas, viesu nams Ieviņas, viesu nams Murjāņi, "Ieviņas", Sējas n., LV-2142
Трубецкой Андрей Трубецкой АндрейГреко-римская борьба, Вольная борьба, Женская борьба, Борьба на поясах, Пляжная борьба
Регистрация