06.09.2014. 23:00
Kā trešā ceturtdaļfinālu Pasaules kausa izcīņā basketbolā spējusi sasniegt Slovēnijas izlase, kas sīvā cīņā uzveica Dominikānu ar rezultātu 71:61. Cīņā par vietu pusfinālā slovēņiem pretī stāsies ASV valstsvienība.

Slovēnija Pasaules kausu iesāka D grupā, kurā nolauza vienu pretinieku pēc otra, līdz pēdējā mačā piekāpās Lietuvas valstsvienībai. Tā kā tīši vai netīši Austrālija bija zaudējusi Angolai, tad Slovēnija palika neparocīgajā otrajā vietā grupā, kas to astotdaļfinālā saveda kopā ar Dominikānu, kas C grupā ieņēma trešo vietu. Smagākais šajā situācijā bija tas, ka ceturtdaļfinālā šī pāra uzvarētāju jau gaidīja ASV izlase.

Spēles ievads nebija sevišķi rezultatīvs, ar 6:2 vadībā izvirzoties Dominikānai. Uz brīdi slovēņiem izdevās iegūt vadību, bet tad Dominikānas basketbolisti atkaroja savas pozīcijas (12:7). Sīva cīņa turpinājās līdz ceturtdaļas pēdējai sekundei, kad metienu realizēja Jaka Klobučars, liekot spēlei sākties tikpat kā no jauna - 15:15. Otrajā ceturtdaļā Dominikāna spēja atjaunot četru punktu pārsvaru un turpināja to audzēt. Slovēnijas izlase ātri palika bez sava līdera Gorana Dragiča, kurš ātri tika pie divām piezīmēm un tika pietaupīts. Tas atsaucās arī uz rezultāta tablo, kur ceturtdaļas vidū rezultāts bija 26:19. Situācija krasi mainījās ceturtdaļas otrajā pusē, kad Slovēnija veica 19:2 izrāvienu. Dominikānas izlase no šī trieciena tā arī neatguvās, slovēņiem uzvarot pirmo puslaiku ar rezultātu 38:28.

Otro puslaiku ar realizētiem uzbrukumiem sāka Gorans un Zorans Dragiči, palielinot Slovēnijas pārsvaru. Kad spēlētas bija četras minūtes, slovēņi atradās vadībā ar 46:31, nekam neliecinot par to, ka Dominikāna spētu atgūties un pacīnīties par uzvaru. Noslēdzošās trīs minūtes trešajā ceturtdaļā aizritēja Dominikānas zīmē, rezultāta starpībai sarūkot līdz nieka sešiem punktiem (48:54). Spēles noslēdzošo nogriezni labi sāka Džeks Martinezs, pietuvinot savu komandu rezultāta izlīdzināšanai. Pēc ilgāka klusuma perioda Slovēnijas labā tālmetienu realizēja Klemens Prepeličs, bet uzreiz atbildi sniedza Ronalds Ramons (57:55). Ceturtdaļas turpinājums labāks tomēr padevās Slovēnijas izlasei, kas iekrāja 10 punktu pārsvaru un spēra platu soli pretī uzvarai.

Atlikušajā laikā Dominikānas basketbolistiem neizdevās izbēgt no zaudējuma šajā mačā, kas nozīmēja izstāšanos no Pasaules kausa izcīņas. Slovēnijas basketbolisti izcīnīja panākumu ar rezultātu 71:61 un iekļuva ceturtdaļfinālā, kurā viņus sagaida ASV izlases eksāmens.

Slovēnijas izlases labā 18 punktus guva Zorans Dragičs, bet 12 punkti un sešas rezultatīvas piespēles Gorana Dragiča rēķinā. Dominikānas izlasē ar 18 punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām izcēlās Džeims Feldeins, bet Džeks Martinezs Pasaules kausu noslēdza ar "double-double" - 12 punkti un 11 atlēkušās bumbas.

Dominikāna - Slovēnija 61:71 (15:15, 13:23, 20:16, 13:17)

Dominikāna: Feldeins 18 (8 ab), Martinezs 12 (11 ab), Baezs 9, Garsija 7, Sosa 6, Koronado 3, Vargas 3 (8 ab), Ramons 3, Fortuna, Lizs, Sančezs, Santana.Slovēnija: Z.Dragičs 18, G.Dragičs 12 (6 rezult. piesp.), Slokars 9 (6 ab), Lorbeks 8, Balazičs 7, Prepeličs 5, Klobučars 5, Zupans 3, Omičs 2, Blazičs 2, Muričs, Nikoličs.