04.01.2014. 18:50
Pasaules kausa izcīņas 4. posma sacensībās biatlonā, kas šīs nedēļas nogalē norisinās Oberhofā (Vācija), 10 kilometru iedzīšanā sievietēm uzvaru izcīnīja Baltkrievijas biatloniste Darja Domračeva, kura vakar uzvarēja sprintā. Otro vietu izcīnīja Kaisa Mekereinena (Somija), trešā vieta šoreiz Sinnevei Sulemdalai (Norvēģija).

Vakar sprintā uzvarēja Darja Domračeva (Baltkrievija), kura pirmoreiz šosezon izcīnīja vietu labāko trijniekā. Otro vietu izcīnīja Kaisa Mekereinena (Somija), kura Domračevai zaudēja nepilnas 30 sekundes, trešā bija pasaules čempione sprintā Oļena Pidrušna (Ukraina). Neskatoties uz trim kļūdām šaušanā, ceturto vietu izcīnīja Tūra Bergere (Norvēģija), kura bija uzskatāma par vienu no iedzīšanas favorītēm.

Papildus intrigu sacensībām piešķīra iespējamā Pasaules kausa izcīņas kopvērtējuma līderes maiņa – Gabrielas Soukalovas (Čehija) pārsvars pār Vaļu Semerenko (Ukraina) un Irinu Starihu (Krievija) bija sarucis līdz trim punktiem. Soukalova startēja 26., kamēr Vaļa Semerenko – sestā.

Sprintā nestartēja Žanna Juškāne. Šīs nedēļas nogalē un nākamās nedēļas laikā IBU kausa ietvaros tiks noteikts, kura Latvijas biatloniste (Juškāne vai Baiba Bendika) startēs Sočos.

Pirmajā šaušanā precīza bija Domračeva, kas turpināja palielināt pārsvaru pār tuvākajām sekotājām, jo gan Mekereinena (viens soda aplis), gan Pidrušna (divi soda apļi) kļūdījās šaušanā. Mekereinena saglabāja otro vietu, tomēr līderei zaudēja jau 55 sekundes. Uz trešo vietu pakāpās Vaļa Semerenko (+1:11.9), Bergere saglabāja ceturto vietu.

Otro reizi šaujot no guļus stāvokļa, Domračeva kļūdījās divreiz, tomēr saglabāja līderpozīcijas. Pārsvars gan bija sarucis līdz minimumam – Mekereinena šāva precīzi un no šautuves izslēpoja tikai vienu sekundi pēc sacensību līderes. Pilnīgi precīzi turpināja šaut Vaļa Semerenko (+19.7 sekundes), kura ieņēma trešo pozīciju. Bergere kļūdījās vienreiz, atkrītot uz sesto pozīciju.

Uz trešo šaušanu (pirmo šaušanu stāvus) reizē atslēpoja Mekereinena un Domračeva. Domračeva kļūdījās vienreiz, tomēr ieguva 33 sekunžu pārsvaru, jo Mekereinena kļūdījās divreiz. Uz trešo vietu pakāpās Bergere, kura šaušanā nekļūdījās. Vaļa Semerenko kļūdījās divreiz, atkrītot uz ceturto vietu. No 26. vietas startā uz 11. vietu pēc trešās šaušanas bija pakāpusies Soukalova, kura šaušanā kļūdījās tikai vienreiz.

Ceturtajā šaušanā nekļūdīga bija Domračeva, pēdējā aplī dodoties ar ievērojamu pārsvaru (+33.6). Precīza bija arī Mekereinena. Uz trešo vietu pakāpās Sinneve Sulemdala (Norvēģija), kura šaušanā kopumā kļūdījās divas reizes. Bergere kļūdījās vienreiz, no šautuves izslēpojot piektajā pozīcijā.

Pēdējo apli pārliecinoši veica Domračeva, kura izcīnīja otro uzvaru divu dienu laikā. Uzvarētājai 34.6 sekundes zaudēja Mekereinena, kura izcīnīja otro vietu. Trešo vietu izcīnīja Sulemdala, kura startēja 21.

Ceturto vietu izcīnīja Bergere, kura pēdējā aplī pārspēja Olgu Viluhinu (Krievija). Labāko sešnieku noslēdza Anna Kristina Flātlanne (Norvēģija). Vaļa Semerenko ieņēma devīto vietu, Soukalovai 12. vieta.

6. A.K.Flātlanne Norvēģija +1:54.7 (3)
7. E. Zahenbahere-Štēle Vācija +1:59.8 (5)
8. O.Pidrušna Ukraina +2:05.4 (3)
9. Vaļa Semerenko Ukraina +2:11.5 (4)
10. V.Novakovska-Zemņaka Polija +2:15.0 (3)

Pavisam startēja 57 sportistes, finišēja 56.

Datums Posms Norises vieta Zelts Sudrabs Bronza
1. decembris 1. Esterzunda - - -
8. decembris 2. Hohfilcene Sulemdala (Norvēģija) Džima (Ukraina) Palka (Polija)
15. decembris 3. Anesī Vaļa Semerenko (Ukraina) Stariha (Krievija) Ekhofa (Norvēģija)
4. janvāris 4. Oberhofa Domračeva (Baltkrievija) Mekereinena (Somija) Sulemdala (Norvēģija)