11.12.2014. 16:00
Rīgas «Dinamo», turpinot piecu izbraukuma spēļu sēriju, Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta mačā ceturtdien ar rezultātu 4:5 (1:3, 3:1, 0:1) piekāpās pašreizējiem līgas čempioniem Magņitogorskas «Metallurg», piedzīvojot ceturto zaudējumu pēc kārtas.

Статья целиком:

Rīdzinieki zaudējumu piedzīvoja par spīti tam, ka otrajā trešdaļā atspēlēja trīs vārtu deficītu. Komanda otro reizi šosezon piedalījusies spēlē ar deviņiem gūtiem vārtiem, bet vismaz četrus zaudējumus pēc kārtas piedzīvojusi trešo reizi šosezon.

Rīgas «Dinamo» rindās izcēlās Miks Indrašis, Miķelis Rēdlihs, Līnuss Videls un Oskars Cibuļskis. Tikmēr laukuma saimnieku labā divus vārtus guva Jans Kovāržs, bet pa vieniem iekrāja Daniss Zaripovs, Kriss Lī un Sergejs Mozjakins.

Spēles ievadā ļoti aktīvi savos uzbrukumos bija laukuma saimnieki, sagādājot lielu darba apjomu «Dinamo» vārtsargam Džefam Delorjē. Otrā laukuma galā viesi ļoti reti tika līdz Vasilija Košečkina sargātajiem vārtiem, kas likumsakarīgi gādāja par «Metallurg» komandas izvirzīšanos vadībā - neviena nepiesegts ceturtajā minūtē ar metienu no zonas vidus izcēlās Zaripovs.

Turpinājumā teicama izdevība atspēlēties bija Miķelis Rēdliham, tomēr viņš loti pateicīgā situācijā nespēja uztvert ripu. Drīz pēc tam - mača astotajā minūtē - mājinieki guva otros vārtus, kad uzvarētu iemetienu uzbrukuma zonā izmantoja Kovāržs.

Pēc otrajiem gūtajiem vārtiem «Metallurg» komanda ilgāku laiku bija spiesta aizsargāties, un tas desmitajā minūtē ļāva «Dinamo» vienus vārtus atgūt - pēc Nikolaja Jeļisejeva uzsāktā uzbrukuma precīzi no sarežģītas pozīcijas meta Indrašis, tādējādi Jeļisejevam iegūstot savu pirmo rezultativitātes punktu KHL. Rīdzinieki turpināja spēlēt aktīvi, tomēr drīz vien nonāca mazākumā.

Mazliet vairāk par minūti viesi bija spiesti spēlēt arī trīs hokejistu sastāvā, gan spējot ar pašaizliedzīgu spēli un pārliecinošām Delorjē darbībām savus vārtus nosargāt. «Metallurg» komandas uzbrukumi nebeidzās arī vienādos sastāvos, līdz 18.minūtē 3:1 pēc pamatīga presinga realizēšanas panāca Mozjakins.

Otro trešdaļu «Dinamo» komanda sāka vāji, jau pēc 40 nospēlētām sekundēm zaudējot ceturtos vārtus, kad mājinieki izmantoja pretinieku kļūdu piespēlē - vēlreiz izcēlās Kovāržs. Pēc zaudētājiem vārtiem rīdzinieki gan neapjuka, drīz vien panākot, ka laukuma saimnieki tiek pie 2+2 minūšu noraidījuma.

Sekojušajā vairākumā par spīti nepārliecinošam sniegumam «Dinamo» vienus vārtus atguva, gan ripu vārtos pielaboja Miķelis Rēdlihs, tai pēcāk gūstot rikošetu arī no «Metallurg» spēlētāja. Uzreiz pēc tam viesi ieguva vēl vienu vairākumu, tomēr tajā lielas briesmas pretinieku vārtiem netika radītas.

Trešdaļas vidū mazākumā palika jau «Dinamo» komanda, kas tajā darbojās droši un savus vārtus nosargāja. Lai arī teritoriālais pārsvars joprojām piederēja «Metallurg» komandai, viesi ik pa laikam spēja radīt vārtu gūšanas iespējas. Vienu no tām neizmantoja Kails Vilsons, kad savu komandu glāba Košečkins, tomēr mazliet vēlāk pēc lieliska individuālā gājiena 3:4 panāca Videls.

A video posted by Dinamo Rīga (@dinamorigaofficial) on Dec 12, 2014 at 7:25am PST

Trīs ar pusi minūtes pirms trešdaļas beigām «Dinamo» komanda tika pie vairākuma, un tajā vienībai izdevās panākt rezultātu 4:4, kad ar pacietīgu spēli vārtus guva Cibuļskis.

Trešās trešdaļas ievadā bīstami uzbrukumi padevās abām komandām, tomēr piektajā minūtē ātro mājinieku pretuzbrukumu realizēja Lī, atkal izvirzot «Metallurg» vadībā. Drīz pēc tam ļoti tuvu gūtiem vārtiem bija arī Mozjakins, bet tam sekoja «Dinamo» hokejistu ofensīva. Tā apsīka trešdaļas vidū līdz ar Čārlza Genoveja noraidījumu, taču sekojušajā mazākumā viesi darbojās pārliecinoši.

Tuvojoties spēles beigām, «Dinamo» uzbrukumi turpināja būt nemainīgi bīstami. Droši mājinieku vārtos gan darbojās Košečkins, likvidējot visas briesmas, bet daudzi no viesu centieniem apdraudēt vārtus nemaz nebeidzās ar metieniem.

Pie labām iespējām tika Andris Džeriņš, Indrašis un Lauris Dārziņš, bet centienus atspēlēties izjauca Cibuļska noraidījums trīs ar pusi minūtes pirms spēles beigām. Mazākumu viesi sekmīgi izturēja, bet pēcāk cīņā metās ar sešiem laukuma spēlētājiem. «Metallurg» komanda 16 sekundes pirms mača beigām palika četru vīru sastāvā, tomēr «Dinamo» atspēlēties nespēja.

Rīgas «Dinamo» - Magņitogorskas «Metallurg» 4:5 (1:3, 3:1, 0:1)

Vārtu guvēji: 1:0 Danis Zaripovs (Mozjakins, 3:26), 2:0 Jans Kovaržs (Mozjakins, 7:40) 2:1 Miks Indrašis (Genovejs, Jeļisejevs), 3:1 Sergejs Mozjakins (Kovaržs, Antipins) (17:10), 4:1 Jans Kovaržs (Antipins, 20:40), 4:2 Miķelis Rēdlihs (K.Rēdlihs, Dārziņš), 4:3 Linuss Videls (K. Rēdlihs, Dārziņš) (35:54), 4:4 Oskars Cibuļskis (Dārziņš, M. Rēdlihs) (38:14, vair.), 5:4 Kriss Lī (Jakuceņa, Platonovs) (44:40).

Metieni: 32 - 36

Soda minūtes: 10 - 10

Pēc pleca savainojuma sadziedēšanas sastāvā bija atgriezies aizsargs Kristaps Sotnieks, kā arī iespēja sevi apliecināt tika dota jaunajam uzbrucējam Jeļisejevam.

Šīs izbraukuma sērijas ievadā rīdzinieki svētdien ar 1:4 piekāpās Mitišču «Atlant» komandai, kurā par vārtsargu treneri strādā Sergejs Naumovs, bet otrdien cienīgā cīņā ar 2:3 zaudēja spēcīgajai Kazaņas «Ak Bars» komandai.

Turpinājumā Rīgas «Dinamo» sestdien sacentīsies ar Jekaterinburgas «Avtomobilist», bet pēc tam atgriezīsies mājās, lai pēc vairāk nekā nedēļas pauzes dotos uz Helsinkiem, kur 22.decembrī gaidāma cīņa pret vietējo Somijas klubu «Jokerit».

Nākamo mājas spēli Rīgas «Dinamo» aizvadīs 24.decembrī, uzņemot līgas līdervienību Maskavas CSKA.

Rīgas «Dinamo» komandas sastāvs mačam ar «Metallurg»

Vārtsargi: #38 Džefs Delorjē (#31 Edgars Masaļskis);

Aizsargi: #9 Krišjānis Rēdlihs (A) - #44 Oskars Cibuļskis, #5 Čejs Genovejs - #68 Milans Jurčina (A), #11 Kristaps Sotnieks - #23 Aleksandrs Jerofejevs, #61 Edmunds Augstkalns;

Uzbrucēji: #10 Lauris Dārziņš (C) - #55 Linuss Videls - #19 Miķelis Rēdlihs, #81 Masels Hoss - #16 Kails Vilsons - #47 Mārtiņš Cipulis, #69 Nikolajs Jeļisejevs - #25 Andris Džeriņš - #70 Miks Indrašis, #87 Gints Meija - #96 Māris Bičevskis - #13 Gunārs Skvorcovs.

Pirms šīs izbraukuma tūres rīdzinieki aizvadīja astoņas mājas spēles, kurās tika izcīnītas sešas uzvaras un kopumā iekrāti 17 punkti.

Ar 38 spēlēs izcīnītiem 43 punktiem Rīgas «Dinamo» Rietumu konferences kopvērtējumā atrodas 13.vietā, bet tikpat punktu ir arī pēdējā vietā esošajai Zagrebas «Medveščak» vienībai. Rīdzinieki par pieciem punktiem atpaliekot no devītajā vietā esošās Jaroslavļas «Lokomotiv», kas gan aizvadījusi par trim spēlēm mazāk, savukārt labāko astotnieks ir desmit punktu attālumā.

Tikmēr «Metallurg» vienība pēdējās sešās spēlēs guvusi piecas uzvaras.

Austrumu konferences kopvērtējumā līderēm Omskas «Avangard» un «Ak Bars» ir pa 78 punktiem, bet Magņitogorskas «Metallurg» ar 76 punktiem ieņem trešo vietu.