17.01.2016. 17:54
Latvijas komanda Rīgas «Dinamo» svētdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta mačā pēc otrās trešdaļas ar 2:1 savā laukumā uzvar latviešu aizsarga Oskara Bārtuļa pārstāvēto Vladivostokas «Admiral».

Статья целиком:

, TVNET.LV, Sporta jaunākās ziņas

• No Rīgas «Dinamo» atlaistais Leino darbu atrod Zviedrijā šodien
  • Sestito izceļas ar «hattrick»; «Dinamo» pagarinājumā uzvar līgas pastarīti 2016. g. 15. janvāris

Dueli no «Arēnas Rīga» tiešraidē ar komentāriem latviešu valodā var vērot televīzijas kanālā TV6, kamēr translācija krievu valodā pieejama kanālā TV5.

Rīgas «Dinamo» labā vārtus guvuši Lauris Dārziņš un Filips Toluzakovs, kamēr pretiniekiem izcēlies Džonatans Blams.

Mača sākumā komandas neizcēlās ar pārāk aktīvu spēli, taču debiju Rīgas «Dinamo» sastāvā svētdien piedzīvoja gados jaunais aizsargs Kristaps Zīle. Tiesa, par spīti miegainajam sākumam, tieši rīdzinieki atklāja dueļa sākumu, kad pretuzbrukumā skaistus vārtus, raidot ripu vārtu devītniekā guva Dārziņš. Zīmīgi, ka iepriekšējo maču pret Novokuzņeckas «Metallurg» šis uzbrucējs treneru lēmuma dēļ bija spiests raudzīties no tribīnēm.

Pēc rezultāta atklāšanas spēle aktivizējās, abām komandām radot gana bīstamus uzbrukumus, bet pirmās trešdaļas izskaņā cīņa kļuva asāka, turklāt pie diviem noraidījumiem tika «Admiral», kamēr pie viena - Rīgas «Dinamo». 50 sekundes mājinieki varēja spēlēt pieci pret trim, taču vairākumu Latvijas komanda nerealizēja.

Jau pašā otrās trešdaļa sākumā lieliska iespēja gūt otros vārtus bija Dārziņam, taču viņš nebija sekmīgs. Neilgi pēc tam rīdziniekiem bija jāspēlē mazākumā, kad noraidījumu saņēma Aleksandrs Jerofejevs, ko gan «Admiral» realizēt nespēja, turklāt pēc tam Vladivostokas vienība gandrīz to pašu paveica arī ar Tima Sestito nopelnītajām divām minūtēm. Tiesa, piecas sekundes līdz noraidījuma beigām viesi tomēr panāca izlīdzinājumu, izceļoties Blamam, turklāt ar rezultatīvu piespēli atzīmējās Bārtulis.

Otrais periods turpinājās ar vairākiem asumiem, turklāt Rīgas «Dinamo» vairākkārt bīstami apdraudēja «Admiral» vārtus. Viena no šādām epizodēm vainagojās panākumiem, kad uz pretinieku vārtiem izskrēja Miķelis Rēdlihs, kura lielisko piespēli pēc tam realizēja Toluzakovs. Trešdaļas izskaņā noraidījumu vēl saņēma Miks Indrašis, kas Vladivostokas vienībai ļāva bīstami uzbrukt uz Rīgas kluba vārtiem, bet mājinieku skaitlisko mazākumu izturēja.

Rīgas «Dinamo» komandas sastāvs mačam pret «Admiral»

Vārtsargi: #36 Jakubs Sedlāčeks (#30 Joakīms Ēriksons);

Aizsargi: #58 Guntis Galviņš - #16 Stīvens Seigo, #11 Kristaps Sotnieks (K) - #97 Kristaps Zīle, #23 Aleksandrs Jerofejevs - #44 Oskars Cibuļskis, #Ēriks Ševčenko;

Uzbrucēji: #10 Lauris Dārziņš - #43 Tims Sestito - #87 Gints Meija, #13 Gunārs Skvorcovs - #25 Andris Džeriņš - #70 Miks Indrašis, #89 Filips Toluzakovs - #72 Vitālijs Pavlovs - #19 Miķelis Rēdlihs, #17 Kaspars Saulietis - #24 Bruno Zabis - #32 Edgars Kulda, #52 Gatis Sprukts.

Ar šo maču rīdzinieki turpina mājas spēļu maratonu, jo pēc tam savā laukumā gaidāmi vēl četri mači pēc kārtas, bet nākamā cīņa izbraukumā tiks aizvadīta vien 30.janvārī. Turpinājumā rīdzinieki otrdien uzņems Habarovskas «Amur» komandu.

Abas komandas šosezon jau vienreiz ir spēkojušās, kad 14.septembrī Rīgas «Dinamo» izbraukumā ar 4:2 uzveica «Admiral» komandu, kuras kapteinis ir Bārtulis. Latviešu aizsargs pirms mača ar rīdziniekiem šosezon piedalījies 43 mačos, guvis astoņus vārtus, atdevis 14 rezultatīvas piespēles un sakrājis +15 lietderības koeficientu.

Iepriekšējā nedēļā Rīgas «Dinamo» kluba vadība neveiksmīgā snieguma dēļ no galvenā trenera amata atlaida somu Kari Heikili, kā arī viņa palīgu un tautieti Raimo Helminenu, bet par galvenā trenera pienākumu izpildītāju iecēla Normundu Sējēju, kurš turpina pildīt arī ģenerālmenedžera pienākumus.

Pēc somu atbrīvošanas rīdzinieki aizvadīja divus mačus izbraukumā - vispirms ar 3:1 tika pieveikts Podoļskas «Vitjaz», bet pēc tam ar 1:2 nācās piekāpties pašlaik savainotā uzbrucēja Mārtiņa Karsuma pārstāvētajai Maskavas «Dinamo». Trešdien, uzsākot septiņu mājas spēļu sēriju, Rīgas klubs ar 1:2 piekāpās Austrumu konferences līdervienībai Omskas «Avangard», savukārt piektdien ar 4:3 mača papildlaikā rīdzinieki uzveica KHL vājāko komandu Novokuzņeckas «Metallurg». Uzvarētājiem trīs vārtus guva amerikāņu uzbrucējs Tims Sestito, turklāt pirmoreiz šosezon kāds Latvijas vienības spēlētājs atzīmējies ar «hat-trick».

Visticamāk, šī sezona ir noslēgusies Rīgas «Dinamo» aizsargam Krišjānim Rēdliham, kuram konstatēts nopietns kājas savainojums un tā sadziedēšana prasīs četras līdz sešas nedēļas. Šosezon hokejists izcēlies ar diviem vārtiem un sešām rezultatīvām piespēlēm, kā arī pozitīvu lietderības koeficentu +3.

«Admiral» ar 86 punktiem 51 spēlē ieņem piekto vietu Austrumu konferencē. Bārtuļa pārstāvētā komanda iepriekšējos piecos mačos guvusi trīs uzvaras. Iepriekšējās divās spēlēs «Admiral» cīnījās arī pēc mača pamatlaika. Vladivostokas klubs piektdien viesos ar 4:5 pēcspēles metienos piekāpās Maskavas «Spartak», bet pirms nedēļas ar 4:3 papildlaikā pārspēja Čeļabinskas «Traktor».

Kaut rīdzinieki no izslēgšanas spēļu zonas atpaliek par 17 punktiem, cerības uz Gagarina kausu saglabā, jo vairākas konkurentes aizvadījušas pat par 3-5 spēlēm vairāk. Rīgas «Dinamo» ar 59 punktiem 48 spēlēs ieņem 12.vietu Rietumu konferencē, bet astotajā pozīcijā esošā Slovākijas komanda Bratislavas «Slovan» tikusi pie 76 punktiem 51 cīņā.

Līdz sezonas beigām Rīgas «Dinamo» atlicis aizvadīt vēl 12 spēles, no kurām deviņas būs savā laukumā. Tiesa, pēc savā laukumā parādītā snieguma rīdzinieki ir pēdējā vietā visā līgā - 21 spēlē tikuši pie 22 punktiem, svinot vien četras uzvaras pamatlaikā.