29.12.2017. 21:14

“Syracuse” (12-2, ACC 0-1) līgas regulārās sezonas pirmajā spēlē izbraukumā zaudēja “Notre Dame” vienībai (12-1, 1-0) ar 72:87 (15:20, 23:22, 20:22, 14:23). “Fighting Irish” žurnālistu vērtējumā šobrīd ir otrā spēcīgākā NCAA komanda aiz “Uconn”.

Digna Strautmane ACC debijā ieguva dalītu lielāko spēles laiku – 39 minūtes. Uzbrucēja guva deviņus punktus (2p 3/8, 3p 0/4, 1p 3/3), izcīnīja sešas atlēkušās bumbas, divas reizes kļūdījās, pārķēra vienu bumbu, bloķēja trīs metienus un saņēma divas personiskās piezīmes.

Strautmane izcīnīja četras atlēkušās bumbas uzbrukumā, palīdzot “Orange” pirmajā puslaikā uzvarēt cīņu zem groziem (22-15). Nākamajās 20 minūtēs mājinieces uzlaboja cīņu par atlēkušajām bumbām, pabeidzot šo divcīņu savā labā (39-40), taču guva mazāk otrās iespējas punktu (15-7).

“Syracuse” saspēles vadītāja Tiana Mangakahija 39 minūtēs izcēlās ar 26 punktiem (2p 6/14, 3p 4/7, 1p 2/2), deviņām izcīnītām bumbām aizsardzībā un astoņām piespēlēm. Austrālietei arī astoņas kļūdas un divas pārķertas bumbas.

“Notre Dame” centra spēlētāja Džesika Šeparde pabeidza spēli ar 24 punktiem un 12 izcīnītām bumbām zem groziem. Džekijas Jangas un Ketrinas Vestbeldas rēķinā attiecīgi 23 un 16 punkti, bet Arike Ogunbovale pievienoja 12 punktus.

Strautmane pirmajās 14 spēlēs bloķējusi 38 metienus – vidēji 2,71 spēlē. Tas ir 15. labākais rādītājs NCAA pirmajā divīzijā. Divdesmitajā vietā ir “Duquesne” igauņu uzbrucēja Kadri Anna Lass – viņa vidēji spēlē bloķējusi 2,54 metienus.

Līgas čempionvienība “Quinnipiac” (7-5, MAAC 1-0) konferences regulārās sezonas pirmajā spēlē savā laukumā uzvarēja “Siena” (5-7, 0-1) ar 68:54 (17:15, 15:5, 17:18, 19:16). “Bobcats” pirms līgas spēļu sākuma sacentās pret tādām vienībām kā “Iowa”, “Ohio State” un “Missouri”.

Paulai Strautmanei četru saņemto piezīmju dēļ spēles laiks bija mazāk nekā ierasts. Uzbrucēja 14 minūtēs guva divus punktus (2p 1/6), izcīnīja četras atlēkušās bumbas, izdarīja vienu piespēli un bloķēja vienu metienu.

Balsis saņēma: Stanford 36 (izkrita no “Top 25” pirmo reizi kopš 2002. gada), Arizona State 25, Syracuse 23, Michigan State 10, Rutgers 8, New Mexico 4, Southern California 4, Oklahoma 44, Ball State 1, Marquette 1, DePaul 1.