01.07.2016. 10:00
Šodien Vimbldonas tenisa turnīrā jāpabeidz 2. kārta un jāsāk arī 3. kārtas cīņas. No lietus dēļ iekavētajiem 2. kārtas dueļiem noteikti jāizceļ Nika Kirjosa un Dastina Brauna spēle, kas tikai reto atstās vienaldzīgu.

Šim mačam īpaša afiša nav nepieciešama. Tādu tenisa fanu, kas piektdien plkst. 11:00 pēc vietējā laika vēlēsies tikt pie sēdvietas kortā Nr.2, netrūks. Brauns zināms kā lielāks publikas izklaidētājs ar ļoti skaistiem sitieniem. Kirjoss ieguvis sliktā zēna slavu, bet arī ir ļoti meistarīgs spēlētājs, kuram netrūkst triku. Skaidrs, ka šī cīņa piesaistīs arī tos, kas tenisam seko reti.

Divu "Grand Slam" čempionu tikšanās 2. kārtā nav bieža parādība. Šoreiz tas notiek Del Potro ieilgušo veselības problēmu dēļ. Argentīnietis kārtējo reizi mēģina atgriezties pēc vairākām plaukstas locītavas operācijām. Vimbldonā viņš spēlē pirmoreiz kopš 2013. gada, kad tika līdz pusfinālam. "Grand Slam" turnīros viņš nebija startējis kopš 2014. gada "Australian Open".

Del Potro joprojām ir tālu no optimālās kondīcijas. Ja serve un "forehand" darbojas labi, tad par "backhand" viņam arvien trūkst pārliecības. Del Potro un Vavrinka nav tikušies kopš 2012. gada, kad Huans Martins Eštorilā guva trešo uzvaru pēc kārtas pret Šveices tenisistu. Viņš savstarpējās cīņās ir vadībā ar 3-2, bet vienīgajā "Grand Slam" mačā, kas notika tieši Vimbldonā, 2008. gadā uzvarēja Vavrinka – 7:6(5), 6:3, 7:5.

Arī Kvitovas un Makarovas tikšanās "Grand Slam" 2. kārtā ir uzskatāma par ārkārtas situāciju. Tajā vainojama Makarova, kuras forma šogad nav bijusi pietiekami laba, lai būtu starp izsētajām Vimbldonā. Tas viņai ir pirmais "Grand Slam" turnīrs neizsētās tenisistes statusā kopš 2012. gada "US Open".

Makarova Kvitovu martā ar 6:4, 6:4 pieveica Maiami uz "hard" seguma. Uz zālāja abas tikušās trīs reizes, un šajos mačos ar 2-1 vadībā čehiete. Viņai uzvarēja 2011. gadā Īstbornā (divos taibreikos) un 2013. gadā Vimbldonā (trīs setos), bet Makarova bija pārāka divos setos 2012. gadā Īstbornā. Abas ir kreiles ar lielisku servi un spēcīgu uzbrukumu, kas viņām ļaujot dominēt uz tik ātra seguma, kāds ir zālājs. Kvitovai Vimbldonā ir sezonas trešais zālāja turnīrs. Pirmajos divos viņa zaudēja otrajā cīņā.

Halepa pirmajos divos mačos zaudējusi tikai septiņus geimus, tiesa, ar spēcīgām pretiniecēm vēl nav tikusies. Ar 6:4, 6:1 uzvarētā Anna Karolīna Šmiedlova šogad zaudē visām pēc kārtas, bet 36 gadus vecā Frančeska Skjavone, kura divreiz tika nopērta ar 6:1, ir ļoti tālu no savas ziedu laiku formas. Tikmēr Bertensa šobrīd spēlē karjeras labāko tenisu, uzvarot 14 no pēdējām 15 spēlēm. Šajā posmā vienīgais zaudējums bija pret Serēnu Viljamsu. Bertensa pirms Vimbldonas zālāja turnīros nespēlēja kājas savainojuma dēļ, bet šonedēļ izskatās atguvusies un spēlē jaudīgu tenisu ar lielisku servēšanu. Tāda kombinācija viņai devusi uzvaras divos setos pār Aļonu Ostapenko un Monu Bārtelu. Bertensai ir ieroči, lai ne tikai pacīnītos, bet arī uzvarētu Halepu.

Bijusī Vimbldonas karaliene, pieckārtējā čempione Venusa Viljamsa, uz zālāja seguma Vimbldonā pret māla tenisisti – kas gan šajā mačā var būt tik interesants? 36 gadus vecā Venusa vairs nevelk mačos ar gados daudz jaunākām spēlētājām. Vakar viņai trīs setus lika spēlēt grieķiete Marija Sakari. Viņai ir daudz agresīvāks uzbrukums nekā Kasatkinai, bet Daša var Viljamsai grūtības radīt citādāk, proti, ar sīkstu aizsardzību. Tas, ka Viljamsai lietus dēļ jāspēlē divas dienas pēc kārtas, amerikānietei ir liels mīnuss.

Kasatkina tieši pret Venusu ir guvusi savu vienīgo Top 10 uzvaru, Viljamsu janvārī ar 6:7(4), 6:3, 6:3 uzvarot Oklendā. Viljamsa toreiz pēdējo setu zaudēja, esot vadībā ar 3:1. Kasatkina 71 no mačā iegūtajiem 107 punktiem dabūja ar pretinieces nepiespiestajām kļūdām. Skaidrs, ka arī šodien Viljamsa savā stilā spēcīgi uzbruks, bet Kasatkina atsitīsies un cerēs saņemt daudz dāvanu.

Šovakar jaukto dubultspēļu turnīru sāks Aļona Ostapenko, kura spēlēs kopā ar Austrijas tenisistu Oliver Marahu. Dienas programma atrodama šeit.