09.04.2015. 15:01
Eiropas čempionāts basketbolā, kura D apakšgrupas spēles no 5. līdz 10.septembrim norisināsies Rīgā, Latvijai ir liels notikums, intervijā turnīra oficiālajai mājaslapai Eurobasket2015.org atzīst latviešu basketbolists Dairis Bertāns.

Статья целиком:

, Diena.lv, Sports

"Protams, es spēlēšu Eiropas čempionātā. Ja nekas slikts neatgadīsies un būšu vesels, tad spēlēšu. Jo īpaši tāpēc, ka tas notiek mājās un tas ir liels notikums mums," atklāja Dairis Bertāns.

Kā zināms, Latvija D apakšgrupā sacentīsies ar Čehiju, Ukrainu, Beļģiju, Lietuvu un Igauniju.

"Ja paraugās uz apakšgrupas pretiniecēm, tad nevarētu teikt, ka tā ir smagākā grupa, tomēr svarīgi atcerēties, ka jebkurš var spēlēt basketbolu un tagad izlases ir spēcīgas. Iespējams, mums būs neliels spiediens, spēlējot savā laukumā, jo pretinieces nav no Eiropas pašām spēcīgākajām vienībām, līdz ar to domāju, ka būs smagi," pauž latviešu basketbolists.

Tāpat Dairis Bertāns atzīst, ka Latvijas basketbola līdzjutēji no komandas gaida uzvaru savā apakšgrupā.

"Mums ir lielas cerības, un mēs spēlējam savā laukumā. Visas biļetes uz mačiem ir izpārdotas, un spēlēsim pārpildītā arēnā, līdz ar to savādāk nemaz nevarētu būt," pauž basketbolists.

Neraugoties uz to, ka Dairis Bertāns pilnībā saprot līdzjutēju cerības, latviešu basketbolists neizdara nekādus solījumus.

"Negribam pārāk daudz domāt, kurā vietā mēs noslēgsim šo čempionātu. Gribam aizvadīt cīņu pēc cīņas un uz katru spēli raudzīties atsevišķi. Cīnīsimies par uzvaru katrā spēlē un tad redzēsim, kāds būs gala iznākums. Protams, mūsu primārais mērķis ir iekļūt nākamajā kārtā," pauž Dairis Bertāns.

Latvijai pirmā spēlē Eiropas čempionātā būs jāaizvada 5.septembrī pret Beļģijas valstsvienību, kas pirms diviem gadiem uzvarēja un liedza izlasei iekļūt turnīra ceturtdaļfinālā.

"Tā ir pirmā čempionāta spēle, un mēs tajā noteikti gribam uzvarēt. Tomēr tas nav izšķirošais mačs, un mums nevajadzētu koncentrēties uz šo cīņu tikai tāpēc, ka pirms diviem gadiem zaudējām. Mums vajag koncentrēties uz spēli, un tas arī viss," atklāja latviešu basketbolists.

Tāpat Dairis Bertāns norāda, ka tas pats attiecas uz līdzjutēju īpaši gaidīto maču pret iepriekšējā Eiropas čempionāta sudraba medaļas īpašnieci Lietuvu.

Kā zināms, traumas dēļ Eiropas čempionāta finālturnīru, visticamāk, izlaidīs Daira jaunākais brālis Dāvis, kurš pārrāvis labās kājas ceļgala krusteniskās saites.

"Protams, ir grūti, ja gūst šādu savainojumu, bet viņš ir spēcīgs. Dāvis ir pozitīvi noskaņots un cenšas nesūdzēties," atklāja Dairis Bertāns.

Abi brāļi šo sezonu aizvada Spānijas augstākās basketbola līgas (ACB) čempionātā. Dāvis pārstāv Vitorijas Laboral Kutxa vienību, kura piedalās arī ULEB Eirolīgas turnīra otrā posma Top 16 sacensībās. Tikmēr Dairis spēlē Bilbao Basket komandā.

"Ja raugās uz to, ka brālis ir tik tuvu, tad šī ir laba sezona. Atrodamies 40 minūšu brauciena attālumā viens no otra un satiekamies, kad vien ir kāds brīvs laiks," stāsta Dairis Bertāns.

Čempionāta kopvērtējumā Dominion Bilbao Basket komanda ar 18 uzvarām 27 cīņās ieņem ceturto vietu, atpaliekot vien no ULEB Eirolīgas komandām Malagas Unicaja, Madrides Real un Barcelona. Tikmēr Laboral Kutxa vienība ar 15 uzvarām ierindojas sestajā pozīcijā.

Kā atzīst Dairis Bertāns, ja neraugās uz tiem mačiem, ko nācās izlaist savainojuma dēļ, šī sezona viņam tīri labi patīk.

"Ir ļoti viegli spēlēt pie trenera Sito Alonso. Perfekti saprotu sistēmas un savu lomu komandā, tas visu padara daudz vieglāku," pauž latviešu basketbolists.

Kā zināms, pagājušā gada rudenī Starptautiskās Basketbola federācijas Eiropas nodaļa pieņēma lēmumu par 2015.gada Eiropas čempionāta finālturnīra basketbolā vīriešiem grupas turnīra rīkošanu Latvijā, kurš Rīgā notiks no 5.septembra līdz 10.septembrim. Latvijā D grupas turnīrā sacentīsies Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Ukrainas, Beļģijas un Čehijas vīriešu valstsvienības.

No grupas tālāk turnīrā kvalificēsies četras labākās komandas, bet izslēgšanas spēles no 12. līdz 20.septembrim tiks aizvadītas Francijas pilsētā Lillē. Eiropas čempionāta apakšgrupu turnīra izspēle norisināsies četrās valstīs - Francijā, Horvātijā, Vācijā un Latvijā.

Eiropas čempionātā tiks dalītas ceļazīmes arī uz 2016.gada Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm. Pie tām tiks turnīra finālistes, bet trešās līdz sestās vietas ieguvējas kvalificēsies olimpiskajam atlases turnīram.

Eiropas čempionāts basketbolā vīriešu komandām notiks 39.reizi. Pirmajā turnīrā - 1935.gadā Ženēvā - Latvijas valstsvienība izcīnīja pirmo vietu desmit komandu konkurencē.

Savukārt kopš neatkarības atgūšanas Latvijas valstsvienība deviņas reizes izcīnījusi tiesības piedalīties Eiropas čempionāta finālturnīrā. Līdz šim labākais rezultāts - 8.vieta 2001.gadā.Dzenes L. fizioterapeites prakse Ainažu 6, Rīga, LV-1024
Миронцева Оксана Миронцева ОксанаТаэквондо, Кикбоксинг
Регистрация