05.09.2013. 20:26
Dienas pirmajā mačā D grupā laukumā tikās Somijas un Zviedrijas valstsvienības, un šajā kaimiņu divcīņā pārliecinošu uzvaru izcīnīja somi, tā tiekot pie otrā panākuma divos mačos. Zviedriem tā bija jau otrā neveiksme. Otro zaudējumu piedzīvoja arī Turcijas valstsvienība, kas zaudējumam somiem pievienoja arī neveiksmi mačā ar Itāliju - 75:90.

Kaimiņu mačs sākās ar līdzīgu un emocionālu cīņu, kurā gan ātrāk iejutās pirmās dienas pārsteiguma autori somi. Trīsarpus minūtes līdz ceturtdaļas beigām pēc komandas veterāna Hannu Motolas soda metieniem Somijas izlase panāca 24:18. Atrāviens gan neturpinājās, jo zviedriem izdevās izlīdzināt spēli un arī rezultātu. Pēc pirmās ceturtdaļas tablo rādīja 27:27, bet otrā sākās ar vēl vienu somu izrāvienu – šoreiz jau 10:0. Zviedri to apturēja ar tālmetienu, taču atlikušajā laikā pirmajā puslaikā guva tikai punktu. Pēc 20 spēles minūtēm komandas šķīra jau 17 punkti – 48:31.

Otrajā puslaikā somi nekādas vaļības nepieļāva, pārsvaru ne tikai saglabāja bet arī palielināja, svinot uzvaru 81:60. Līdz ar to somi izcīnīja jau savu otro uzvaru turnīra, pasperot vēl vienu soli tuvāk otrajam Eiropas čempionāta finālturnīra posmam.

Somija: Lī 14, Mūrinens 12, Hafs 10 (6ab), Raniko 10, Koponens 10 (6rp), Kotti 9 (8ab), Motola 7, Salins 5, Ahonens 4, Hanpē, Nikila, KoivistoZviedrija: Teilors 19 (6ab), Jerebko 12, Skjeldebrands 7, Kjelboms 7, Hakasons 5, Pita 4, Grants 4, Rašs 2, T. Masamba, B. Masamba, V. Gadefors, T. Gadefors.

Turki spēja noturēt līdzīgu rezultātu vien pirmajā ceturtdaļā, noslēdzot pirmās 10 minūtes ar 19:22, bet jau otrajā ceturksnī Itālija sāka pakāpeniski veidot savu pārsvaru. Tieši vairāki mazie izrāvieni otrajā ceturtdaļā un trešās ceturtdaļas sākumā ļāva Itālijai iegūt pieklājīgo +19 (68:49) trešā ceturkšņa izskaņā, bet visa spēle beidzās ar 90:75.

Lieliska spēle itāļu saspēles vadītājam Pjetro Aradori, kurš guva 23 punktus ar lielisku metienu precizitāti (2p. - 5/5, 3p. - 4/5, 1p. - 1/2). 20 punktus pievienoja Alesandro Džentile. Turku labā pa 12 ačiem guva Asiks un Turkoglu.

Itālija svinēja otro uzvaru divās spēlēs, tikmēr čempionāts katastrofāli sācies Turcijas valstsvienībai, kura sākusi turnīru ar diviem zaudējumiem.

Itālija: Aradori 23, Džentile 20, Belinelli 17, Melli 14 (10ab), Vitali 5, Čančarīni 5, Diners 2, Kuzins 2, Poeta 2, Datome.Turcija: Turkoglu 12, Asiks 12, Iljasova 11, Cetins 11, Preldžičs 9 (8ab), Gonlums 7, Erdens 4, Balbajs 3, Gulers 3, Arslans 3.

D grupā šovakar notiks vēl viena spēle - Grieķija cīnīsies ar Krieviju.