09.06.2015. 14:19
Maskavas basketbola superklubs CSKA pirmdien triumfēja VTB Vienotās līgas izslēgšanas spēlēs, tādejādi izcīnot savu sesto titulu.

Статья целиком:

Finālsērijas trešajā cīņā CSKA viesos ar 99:71 (26:18, 28:19, 24:16, 21:18) pārspēja Maskavas apgabala Himki, ko trenē Latvijā labi zināmais Lietuvas speciālists Rims Kurtinaitis. Sērijā līdz trim uzvarām CSKA bija pārāki ar 3-0.

Armijnieku dominance laukumā izpaudās jau no pirmās ceturtdaļas vidus, pirms kura Himki bija iekrājuši savu lielāko pārsvaru šajā cīņā - divus punktus (8:6). Pirmais mača puslaiks noslēdzās ar 54:37 CSKA labā, bet pēc trešās ceturtdaļas viesiem jau 25 punktu pārsvars (78:53). Spēles ceturtajā ceturtdaļā CSKA nedaudz pierimās, tomēr cīņu noslēdza ar pārliecinošu uzvaru 99:71, tādejādi triumfējot VTB Vienotās līgas izslēgšanas spēlēs.

Rezultatīvākais spēlētājs CSKA rindās šodien bija Aleksandrs Kauns, kuram 14 punkti un astoņi izprovocēti pārkāpumi. Tikmēr Himki komandā ar 20 punktiem izcēlās Pols Deiviss. Zīmīgi, ka finālsērijas trešo spēli tiesāja Latvijas labākais soģis Oļegs Latiševs.

Maskavas CSKA ir viens no titulētākajiem klubiem Eiropā. Tam ir seši Eirolīgas tituli un vienība 21 reizi triumfējusi Krievijas čempionātā. Tāpat CSKA ir pirmie VTB Vienotās līgas čempioni, kad 2008.gada decembrī triumfēja pirmajā čempionāta izmēģinājuma turnīrā.

Šis bija septītais CSKA komandas fināls VTB Vienotajā līgā, bet tikai reizi vienībai nav izdevies izcīnīt galveno trofeju. Tikmēr Himki finālā piedalījās trešo reizi, bet pie titula tikusi vienreiz, kad 2011.gadā pārspēja CSKA basketbolistus.