05.07.2015. 11:00
Čīles izlases futbolisti sestdien savās mājās Santjago ar 11 metru pēcspēles sitienu sēriju pārspēja Argentīnu un pirmo reizi komandas vēsturē izcīnīja Amerikas kausu jeb «Copa America».

Статья целиком:

, TVNET.LV, Sporta jaunākās ziņas

• Peru futbolisti otro reizi pēc kārtas izcīna trešo vietu «Copa America» turnīrā vakar

Spēles pamatlaiks un pagarinājums noslēdzās neizšķirti 0:0, bet pēcspēles 11 metru sitienos Čīles futbolisti bija pārāki ar 4:1. Mājiniekiem precīzus sitienus izdarīja Matiass Fernandess, Arturo Vidals, Čarlezs Arangizs un Aleksiss Sančess, kamēr argentīniešiem precīzs bija tikai Lionels Mesi, bet Gonzalo Iguains un Evers Banega savus sitienus nerealizēja. Iguains sita pāri vārtiem, bet Banegas sitienu atvairīja Čīles izlases vārtsargs Klaudio Bravo.

Argentīnas izlase neizmantoja iespēju pēc 22 gadu pārtraukuma atkal tikt pie Amerikas kausa, kuru pēdējo reizi izcīnīja 1993. gadā, kad arī bija pēdējā reize, kad argentīnieši uzvarēja kādā no lielajiem turnīriem. Pērn Pasaules kausa (PK) finālturnīrā viņi izšķirošajā mačā zaudēja Vācijai.

Čīle pirmo reizi Amerikas kausa izcīņas vēsturē spēja uzvarēt Argentīnu.

«Copa America» risinājās 44.reizi. Turnīrā šogad piedalījās desmit Dienvidamerikas komandas un divas uzaicinātās - Meksika un Jamaika. Turnīra uzvarētāja ieguva tiesības spēlēt 2017. gada Konfederāciju kausa izcīņā.

Iepriekšējā «Copa America» turnīrā pirms četriem gadiem uzvarēja Urugvaja, kas šogad ceturtdaļfinālā zaudēja Čīlei.