30.06.2015. 08:37
Čīles futbola izlase, lielāko daļu mača aizvadot vairākumā, ar 2:1 "Copa America" pusfinālā pārspēja Peru. Abus vārtus uzvarētāju rindās guva Eduardo Vargass.

Čīle ceturtdaļfinālā ar 1:0 pārspēja Urugvaju, kura šajā mačā divreiz nopelnīja sarkano kartīti. Viens no noraidījumiem gan bija tik diskutabls, ka lielāku sodu saņēma tieši tā "upuris", proti, Čīles aizsargs Gonsalo Hara, kurš visai atklāti izkārtoja sarkano kartīti pretinieku uzbrucējam Edinsonam Kavani. Lai arī sākotnēji piespriesto triju spēļu diskvalifikāciju par provocēšanu samazināja uz divām spēlēm, Hara tik un tā "Copa America" vairs nepiedalīsies.

Sakritība vai nē, taču arī pusfinālā pret Peru turnīra rīkotāji čīlieši nokļuva vairākumā, turklāt jau 20. minūtē, kad noraidīts tika aizsargs Karloss Sambrano. Sambrano spēcīgi izsita bumbu no savas laukuma puses, taču nepaspēja izvairīties no sadursmes ar priekšā izlekušo Čīles futbolistu Aranhisu, trāpot viņam ar kāju mugurā. Čīlietis ilgi nespēja piecelties, bet tiesnesis nolēma šo epizodi traktēt maksimāli skarbi, piešķirot noraidījumu. Peru sašutums bija vēl jo lielāks, ņemot vērā, ka mača sākumā no soda izvairījās Čīles līderis Arturo Vidāls par Sambrano pagrūšanu sejā.

Čīle savu pārsvaru pārvērta rezultātā 42. minūtē, kad haosu Peru vārtu priekšā izmantoja "Napoli" uzbrucējs Eduardo Vargass. Čīlei netrūka iespēju uzbrukumā, taču otrā puslaika sākumā sekoja Peru prettriecieni, un viens no tiem noslēdzās ar čīlieša Medela netīšu bumbas raidījumu savos vārtos. Neizšķirts gan ilgi nesaglabājās, jo ar lielisku sitienu no distances izcēlās Vargass, pārsteidzot Peru vārtsargu, un mačs tā arī noslēdzās ar 2:1 Čīles labā.

Čīle "Copa America" finālu sasniegusi pirmoreiz kopš tālā 1987. gada un tajā spēkosies ar Argentīnas un Paragvajas dueļa uzvarētāju, kurš tiks izspēlēts šonakt. Savukārt Peru otro turnīru pēc kārtas cīnīsies par trešo vietu.

Izmantotie resursi:Home - Copa America 2015