05.08.2015. 15:15
Serbijas septītajā lielākajā pilsētā Suboticā sācies kadetu Eiropas čempionāts cīņas olimpiskajās disciplīnās. Brīvās cīņas turnīrā mūsu Ivars Samušonoks tika līdz bronzas pusfinālam. Latvijas pārējie brīvās cīņas puiši piekāpās jau pirmajā mačā.

Svara kategorijā līdz 63 kg Ivars Samušonoks pirmajā mačā mazliet negaidīti pārspēja armēni Gegamu Galstjanu (9:8), bet astotdaļfinālā pieveica šveicieti Tobiasu Portmanu (9:2). Ceturtdaļfinālā Latvijas cīkstonis sāka aktīvāk, taču pirmās minūtes beigās bulgārs bija tuvu diviem punktiem, perioda turpinājumā četru punktu uzbrukumu noformēja Džemals Ali. Otrajā periodā mūsu sportists nonāca pavisam sliktā situācijā (1:8), pēc tam spēja pievilkt un mēģināja arī izraut uzvaru, taču cīņa beidzās ar 5:8.

Latvijas sportista pāridarītājs Ali tika finālā, līdz ar to Samušonoks varēja cīnīties bronzas pusfinālā, kur pretī stājās nomināli spēcīgākais moldāvs Stefans Tonu. Pirmajā periodā mūsu sportitists bija pārāks (3:0), otro periodu ļoti aktīvi sāka moldāvs, taču 30 sekundes pirms beigām Samušonokam jau bija it kā droša vadība (5:0). Turpinājumā pretinieks guva divus punktus, bet pēdējās 12 sekundēs moldāvs ļoti jaudīgi (4+2) noformēja sev labvēlīgu rezultātu (5:8).

Ivara tēvocis Igors Samušonoks ir pasaules junioru čempions (1990), Eiropas vicečempions (1999) un Sidnejas olimpisko spēļu dalībnieks (2000).

42 kilogramos Artūrs Karabans ar 4:15 zaudēja azerbaidžānim Asgaram Mamadalijevam, 54 kilogramos Valts Lutkevičs ar 0:10 piekāpās moldāvam Jonam Soilitam, 58 kilogramos Aleksandrs Potapovs ar 10:12 zaudēja izraēlietim Genādijam Bonogojevam, 85 kilogramos Gusts Čeirāns ar 0:4 piekāpās ukrainim Andrejam Dubonosovam. 76 kilogramos Artjoms Šumakovs pirmajā mačā atzina gruzīna Demura Megeneišvili pārākumu (0:10), bet bronzas turnīra pirmajā cīņā zaudēja turkam Muhamedam Gungoram (0:4).

Kā jau ziņots, pērn mūsu Alberts Jurčenko izcīnīja kadetu EČ sudrabu, viņš ir arī divkārtējs kadetu pasaules bronzas medaļnieks.

Eiropas kadetu Latvijas medaļu arhīvs (21. gadsimts)