03.02.2014. 23:54
Šovakar plkst. 22:00 tika aizvadīta Anglijas Premjerlīgas 24. kārtas centrālā spēle, kurā "Manchester City" savā laukumā uzņēma Londonas "Chelsea". Pateicoties pirmajā puslaikā viesu aizsarga Broņislava Ivanoviča gūtajiem vārtiem "Chelsea" izcīnīja uzvaru ar rezultātu 1:0, sagādājot "Manchester City" pirmo zaudējumu "Etihad" stadionā šosezon Premjerlīgā.

Komandu sākumsastāvu izvēlē bija daži negaidīti risinājumi. Pirms spēles kļuva zināms, ka laukuma saimnieku sastāvā traumas dēļ nevarēs piedalīties centra pussargs Fernandinjo, kura vietā blakus Jaja Turē Manuels Pelegrini sūtīja aizsargu Martinu Demikelisu. Arī Žuzē Mourinju pirmkārt domāja par laukuma vidusdaļas nostiprināšanu, tādēļ kopā ar Nemanju Matiču laukumā sūtīja Davidu Luizu, kā arī vietu atrada Ramiresam, kamēr Oskars palika uz rezervistu soliņa. Abas komandas gan uzreiz pēc spēles sākuma apliecināja, ka pirmkārt domā par vārtu gūšanu.

Jau pirmajā minūtē "Chelsea" soda laukumā gāja karsti, turklāt pašu vainas dēļ, jo nesaskaņoti rīkojās Petrs Čehs un aizsargs. Arī mājinieku aizsardzība neizskatījās pārliecinoši, kad astotajā minūtē Mateja Nastasičs un Vensāns Kompanī nesadalīja bumbu soda laukumā, ko gandrīz izmantoja Viljans. Abas komandas pirmajā puslaikā priecēja skatītājus ar augstu tempu un ātru pāreju no aizsardzības uzbrukumā. "Manchester City" piederēja zināms pārsvars bumbas kontrolē un arī uzbrukumi bija daudz bīstamāki. 18. minūtē pēc Turē piespēles vārtu priekšā Davids Silva raidīja bumbu garām vārtiem.

Toties 27. minūtē viesi neizmantoja izcilu iespēju izvirzīties vadībā, kad ātrā pretuzbrukumā uzreiz četri spēlētāji nokļuva pret diviem aizsargiem. Bet Ramiresa raidīto bumbu Džo Hārts atvairīja un moments tika izniekots. Toties "Chelsea" spēlētāji ieguva pārliecību par veidu kādā noķert mājiniekus pretuzbrukumos un 32. minūtē savu iespēju realizēja. Pēc Edena Azāra piespēles Ramiresa sitienu šoreiz bloķēja Kompanī, bet uz atkārtoto Broņislava Ivanoviča spēcīgi raidīto bumbu kreisajā stūrī Hārts noreaģēt nepaspēja (0:1). Laukuma saimnieku centieni atspēlēties pirmajā puslaikā bija diezgan haotiski, toties viesi 44. minūtē neizmantoja vēl vienu lielisku iespēju, kad pēc Azāra piespēles Semjuels Eto'o trāpīja bumbu pa vārtu pārliktni.

Uzreiz pēc pārtraukuma galvenie treneri maiņas neveica un spēle turpinājās tik pat aizraujošā uzbrukumiem bagātā cīņā. Kaut arī laukuma saimnieki uzreiz metās atspēlēties, savas milzīgās problēmas aizsardzībā joprojām saglabājās. Azārs turpināja sagādāt neatrisināmus uzdevumus aizsargiem, bet 53. minūtē bumba vēlreiz trāpīja pa Hārta sargāto vārtu pārliktni pēc Matiča spēcīga tālsitiena. Cenšoties uzlabot komandas spēli uzbrukumā, 57. minūtē Pelegrini veica spēlētāju maiņu, Alvaro Negredo vietā laukumā sūtot Stefanu Jovetiču. Bet 10 minūtes vēlāk "Chelsea" atkal pārbaudīja "Etihad" stadiona vārtu karkasa izturību, kad pēc Garija Keihila raidījuma ar galvu bumba trāpīja pa labo stabu.

Tūlīt gan mājiniekiem bija laba iespēja rezultātu izlīdzināt, bet viesi kārtējo reizi sarežģītā situācijā nodemonstrēja saskaņotu un pašaizliedzīgu komandas darbību aizsardzībā, ne bez pūlēm briesmas novēršot. "Manchester City" nemanot pārliecinoši pārņēma iniciatīvu spēlē un 74. minūtē Silva ar tiešo brīvsitienu raidīja bumbu labajā augšējā stūrī, bet pēdējā brīdī Čehs paspēja to atvairīt. Spēles beigās laukuma saimnieki centās visiem spēkiem panākt neizšķirtu, tomēr Mourinju komanda to izturēja un izcīnīja pelnītu uzvaru ar rezultātu 1:0, gūto punktu ziņā panākot šī vakara pretinieci un sagādājot tai pirmo zaudējumu savā laukumā Premjerlīgā šajā sezonā.

Datums Laiks Spēle Rezultāts Vārtu guvēji
01.02. 14:45 Newcastle - Sunderland 0:3 (0:2) Borini 19'(11m) Džonsons 23' Kolbeks 80'
01.02. 14:45 West Ham - Swansea 2:0 (2:0) Nolans 26'45'
01.02. 17:00 Stoke - Man United 2:1 (1:0) Adamss 38'52' - van Pērsijs 47'
01.02. 17:00 Everton - Aston Villa 2:1 (0:1) Neismits 74' Miralass 85' - Bakuna 34'
01.02. 17:00 Fulham - Southampton 0:3 (0:0) Lalana 64' Lamberts 70' Rodrigess 75'
01.02. 17:00 Hull - Tottenham 1:1 (1:0) Longs 12' - Paulinju 61'
01.02. 17:00 Cardiff - Norwich 2:1 (0:1) Belamijs 49' Džounss 51' - Snodgrāss 5'
02.02. 15:30 West Brom - Liverpool 1:1 (0:1) Aničebe 67' - Staridžs 24'
02.02. 18:00 Arsenal - Crystal Palace 2:0 (0:0) Oksleids-Čemberlens 47'73'
03.02. 22:00 Man City - Chelsea 0:1 (0:1) Ivanovičs 32'