12.04.2014. 21:40
Latvijas vīriešu florbola čempionātā sestdien sesto reizi vēsturē un otro gadu pēc kārtas triumfēja Cēsu alus/Lekrings spēlētāji.

Статья целиком:

Finālsērijas piektajā mačā Cēsu klubs ar rezultātu 5:4 (2:1, 1:1, 2:2) pieveica Lielvārde komandu, kas sērijā līdz četrām uzvarām deva panākumu ar 4-1.

Šajā mačā par lielāko varoni kļuva Cēsu alus/Lekrings spēlētājs Ingus Laiviņš, kurš pirmajos četros vārtu guvumos pats bija precīzs trīs reizes, kā arī izpildīja lielisku rezultatīvu piespēli Gintam Bērtulim. Savukārt septiņas minūtes pirms pamatlaika beigām Cēsu alus/Lekrings spēlētājs Aleksandrs Abramovs guva vārtus mazākumā, panākot jau 5:2.

Tomēr Lielvārde nepadevās un, vārtus gūstot Mikum Valpēteram, atguva iniciatīvu, bet priekšpēdējā minūtē Toms Akmeņlauks jau samazināja deficītu līdz 4:5. Kaut atlikušajā laikā Lielvārde izmisīgi centās izraut neizšķirtu, tas viņiem neizdevās.

Par labāko spēlētāju mačā cēsniekiem tika nosaukts vārtsargs Anrijs Vents, bet Lielvārdei par tādu kļuva vienus vārtus guvušais Sandris Virsnītis.

Kā ziņots, sērijas pirmajā cīņā pirms divām nedēļas Lielvārdē ar 4:3 pagarinājumā uzvarēja Cēsu alus/Lekrings, bet dienu vēlāk Cēsīs mājinieki bija pārāki ar 9:6. Savukārt pagājušajā nedēļā Lielvārde pirmo uzvaru izcīnīja sestdien Valmierā, kad bija pārāka ar 11:5, bet svētdien cēsnieki pagarinājumā triumfēja ar 6:5.

Abas komandas finālā sacentās arī pērn, kad Lekrings arī triumfēja ar rezultātu 4-1.

Lekrings Latvijas vīriešu meistarsacīkstēs uzvarēja pirmajās trijās sezonās no 1994. līdz 1996.gadam, kā arī 2009. un 2013.gadā. Savukārt Lielvārde līdz šim vienīgo reizi triumfējusi 2012.gadā.

Šosezon Lekrings komandai gāja grūti, jo regulārajā sezonā tā palika vien ceturtā, bet ceturtdaļfinālā tikai piecos mačos pārspēja Ķekavu. Savukārt pusfinālā jau ar 3-0 tika pieveikta regulārajā sezonā uzvarējusī RTU/"Inspecta".

Tikmēr regulārās sezonas otrā spēcīgākā komanda Lielvārde ceturtdaļfinālā trijās cīņās pieveica Bausku, bet pusfinālā ar 3-0 pārspēja arī Rīgu.

Kā zināms, bronzas medaļas tika sadalītas vienā mačā, kad RTU/Inspecta ar 7:4 pieveica Rīgu, trešo vietu izcīnot otro gadu pēc kārtas.

Jau vēstīts, ka par Latvijas čempionēm sieviešu turnīrā pagājušajā nedēļā kļuva Kocēnu Rubene, kas finālsērijā ar 4-0 pārspēja Ķekavu.