23.08.2015. 19:37
Svētdien Itālijas pilsētā Val di Sole norisinās Pasaules kausa izcīņas MTB XCO krosā noslēdzošā posma sacensības. U23 vecuma grupā Latvijas izlases sportistiem 16. vietu izcīnīja Mārtiņš Blūms, kamēr Arnim Pētersonam 18. pozīcija. Elites grupā Matīss Preimanis ieņēma 67. vietu.

Pasaules kausa izcīņa kalnu riteņbraukšanā (MTB) Olimpiskā krosa (XCO) disciplīnā pietuvojusies savam noslēgumam. Svētdien Itālijas kalnu pilsētiņā Val di Sole norisinājās noslēdzošā posma sacensības MTB XCO krosā U23 un elites grupas vīriem.

Uz Itāliju devās arī četri Latvijas sportisti. Elites vīru grupā mūsu valsti pārstāv “Sportlife Cycling team” komandas braucējs Matīss Preimanis, kamēr U23 grupā jau no rīta startēja – Arnis Pētersons, Mārtiņš Blūms (abi "ZZK/ Cēsis") un Pēteris Janevics ("Sportlife Cycling team"). Kopvērtējumā no latviešiem visaugstāk atradās abi "ZZK/ Cēsis" braucēji – Arnis Pētersons un Mārtiņš Blūms, kuri ieņem attiecīgi 21. un 22. vietu U23 vecuma grupā.Viena apļa garums Val di Sole trasē bija 4,4 kilometri. Katrā aplī sportistiem jāpieveic vairāki stāvi kāpumi, tehniski nobraucieni un daudzi citi pārbaudījumi.

Pēdējā posmā visaugstākais starta numurs bija Pētersonam, kurš startēja no 30. pozīcijas. Pēterim Janevicam un Mārtiņam Blūmam tikmēr 34. un 39. numurs. Trasē no latviešiem visaugstākajās pozīcijās atradās abi cēsinieki. Arnis Pētersons jau pēc pirmā apļa bija pacēlies uz 17. vietu, kamēr Mārtiņš Blūms labāko 20 skaitā iekļuva trešajā aplī. Ilgāku laiku abi mūsu sportisti brauca kopā, bet beigās Blūms nedaudz attālinājās no Pētersona, sacensības noslēdzot respektablajā 16. vietā.Mārtiņa laiks distancē bija 1 stunda 24 minūtes un 41 sekunde. No uzvarētāja Granta Fergusona viņš atpalika par 6 minūtēm un 10 sekundēm. Arnis Pētersons tikmēr finišēja pēc 1 stundas 25 minūtēm un 3 sekundēm. Tas viņam deva 18. vietu. Trešais Latvijas braucējs Pēteris Janevics apļus pabeidza ceturtajā un piektajā desmitā, bet sacensību noslēgumā "Sportlife Cycling team" komandas braucējam 38. pozīcija. No uzvarētāja viņš atpalika par 8 minūtēm un 43 sekundēm.

Pasaules kausa kopvērtējumā Mārtiņš Blūms ierindojās 20. vietā ar izcīnītajiem 43 punktiem. Par punktu mazāk sezonā ieguva Arnis Pētersons, kuram 21. pozīcija. Pēteris Janevics Pasaules kausa izcīņā pie punktiem netika.

Dienas otrajā pusē notika elites vīru sacensības, kurās starp 110 sportistiem bija arī latvietis Matīss Preimanis. "Sportlife Cycling team" komandas sportists trasē devās ar 76. starta numuru. Līdz distances otrajai daļai Matīss pakāpās par 20 pozīcijām, tomēr pēdējos divos apļos uzņemto tempu neizdevās noturēt. Sacensības tika noslēgtas 67. vietā. No uzvarētāja Nino Šurtera mūsu sportists atpalika par 9 minūtēm un 41 sekundes.

Cīņā par uzvaru titulētais šveicietis Nino Šurters pārspēja vēl vienu no galvenajiem favorītiem Džuliānu Absalonu. Francijas sportists uzvarētājam zaudēja vien piecas sekundes. Tikmēr trešais palika cits Šveices pārstāvis Florians Vogels, kurš tautietim piekāpās par 22 sekundēm.

Pasaules kausa kopvērtējumā uzvarēja Šurters, par 240 punktiem apsteidzot Absalonu. Tikmēr trešais palika Čehijas titulētais MTB krosa braucējs Jaroslavs Kulhalijs, kurš čempionam zaudēja 418 punktus.

Sezonas nozīmīgākās sacensības MTB XCO krosā no 31. augusta līdz 6. septembrim norisināsies Andorā. Šeit planētas labākie MTB braucēji cīnīsies par pasaules čempionāta medaļām.