22.11.2013. 21:27
Pie piektā panākuma Baltijas Basketbola līgas tikuši BK "Ventspils" basketbolisti, kas viesos ar 81:51 sagrāva "Parnu" komandu. 14 punktus uzvarētājiem guva Māris Gulbis, bet 10 pievienoja Ronalds Zaķis.

Spēle Pērnavā sākās ar klusuma brīdi...

Pirms tikšanās ar ventspilniekiem "Parnu" komandu bija aizvadījusi vien trīs spēles, kurās uzvarēja vienu reizi un B grupas tabulā ieņēma pēdējo vietu, lai gan "Liepāja/Triobet" basketbolisti piecus mačus aizvadījuši bez uzvarām. BK "Ventspils" bija viena no trim komandām, kas piecos mačos izcīnījušas četrus panākumus, un dalīja 1. - 3. vietu.

Spēli ventspilnieki sāla ar Māra Gulbja benefici - uzbrucējs guva astoņus punktus pēc kārtas, mača ievada izvirzot viesos vadībā 8:3. Lai gan Gulbis pēc šāda sākuma nedaudz pieklusa, talkā nāca citi komandas biedri, un pirmā ceturtdaļa izvērsās pat ļoti rezultatīva. Punktu tai pielika BK "Ventspils" kapteinis Akselis Vairogs, panākot 30:16.

Nākamajās desmit minūtēs punkti tika gūti slinkāk, taču joprojām ar ievērojāmu viesu pārākumu. Ventspilnieki sāka ar izrāvienu 11:2, bet ceturtdaļas turpinājumā komandas punktus guva līdzīgi, kas, protams, bija pa prātam Roberta Štelmahera padotajiem. Līdz puslaika pārtraukuma viņi bija guvuši jau 49 punktus, bet savā grozā ielaiduši 27.

Trešajā ceturtdaļā laukumā risinājās pilnīgi līdzīga cīņa, bet pēdējās desmit minūtes atkal ievērojami lanāk aizvadīja ventspilnieki. Lai gan to labāk iesāka mājinieki, septiņi pēc kārtas gūtie punkti "Parnu" spēlētājus atvēsināja pavisam. BK "Ventspils" svinēja uzvaru 81:51, kas komandai bija piektā šajā sezonā un šobrīd ļauj dalīt pirmo vietu B grupā ar "Šiauiai".

Jāpiebilst, ka ventspilnieki šajā mačā iztika bez Jāņa Timmas palīdzības, kurš mačam bija pieteikts, bet laukumā nedevās.

Parnu - Ventspils 51:81 (16:30, 11:19, 16:16, 11:19)Parnu: Miljkovičs 14 (7ab), Hamarsalu 14, Rāps 7, Vahters 7, Rannula 7, Sigurs 2, TamsaluVentspils: Gulbis 14 (6ab), Zaķis 10, Gražulis 9 (9ab), Valters 9, Lejasmeiers 9, Butjankovs 7 (12ab), Štelmahers 7, Vairogs 4, Kaširovs 4