24.01.2014. 22:24
Šodien aizvadīta viena Latvijas Florbola čempionāta vīriešu Virslīgas spēle, kurā FK "Rīga" savā laukumā uzņēma FBK "Valmiera/ViA" florbolistus. Sīvā cīņā, pateicoties Toma Bitmaņa sešiem gūtajiem vārtiem, "Rīga" svinēja uzvaru ar rezultātu 10:8.

Pirmo reizi abas komandas tikās Valmierā, kad "Rīga" pēc zaudēta pirmā perioda ar 1:2 uzvarēja spēlē ar 8:4, sešus vārtus gūstot Alvim Dālem. Arī no turnīra tabulas viedokļa nosacītas favorītes statusā bija Rīgas komanda, kura ar 34 punktiem ieņem septīto vietu, bet "Valmiera/ViA" ar 24 punktiem atrodas devītajā pozīcijā.

Spēle Rīgā iesākās diezgan rezultatīvi. Rezultātu, komandai spēlējot vairākumā, ceturtajā minūtē Dāgs Rozenbahs, izvirzot vadībā Valmieras komandu. Nedaudz vairāk kā minūti vēlāk Uldis Purvišķis Priede panāca izlīdzinājumu. Pirmā perioda turpinājumā viesiem izdevās izvirzīties vadībā ar 3:1, bet pēdējās trīs minūtes sekmīgāk nospēlēja "Rīgas" florbolisti, atjaunojot līdzsvaru uz tablo - 3:3.

Otrā perioda sākumā "Rīga" turpināja savu izrāvienu, savus otros vārtus šajā mačā gūstot Tomam Bitmanim. Pēc vārtu zaudējuma sasparojās Valmieras komanda, Rozenbaham trīs minūtes vēlāk panākot izlīdzinājumu. Sākoties 13. minūtei viesi spēja arī atgūt vadību, kurā iesāka noslēdzošo spēles daļu - 5:4.

Jau pirmajā tās minūtē valmierieši palika mazākumā, ko ātri izmantoja Edvards Janbergs - 5:5. Sīva cīņa par uzvaru turpinājās. Vispirms vadībā izvirzījās viesi, kad precīzs bija Matīss Salmiņš, bet trīs minūtes vēlāk Jānis Strupis atkal atjaunoja līdzsvaru rezultātā. Par mača varoni kļuva Toms Bitmanis, kurš īsā laikā prata gūt divus vārtus mazākumā, izvirzot "Rīgu" vadībā ar 8:6. Četras minūtes līdz pamatlaika beigām viņš guva arī savus piektos vārtus, bet pēdējā minūtē sestos, ļaujot "Rīgai" izcīnīt uzvaru ar rezultātu 10:8.

Bitmanis bija pārliecinoši rezultatīvākais savā komandā, pelnīti tiekot atzīts par mača labāko spēlētāju. Valmieras komandā ar četriem rezultativitātes punktiem (2+2) izcēlās Matīss Salmiņš, bet par labāko spēlētāju tika atzīts Kārlis Dedumietis, kurš guva savas komandas piektos vārtus.

FK "Rīga" treneris Mārtiņš Jarohovičs atzina, ka pretinieki šovakar spēlēja brīvi atraisīti, savus golus viņi sameta. Rīdiznieki esot centušies darboties plaši, bet ne īpaši tas sanācis. Papildus spriedzi piedeva tas, ka "Rīgas" florbolisti gandrīz visu laiku atradās iedzinēju lomā. Iespējams, ka nebija izvēlēta pareizā taktika. Pēdējā periodā, kad vairs nebija, kur atkāpties, mājinieki cīnījās un beidzot spēja izvirzīties vadībā. Noteikti daudz deva divi mazākumā gūtie vārti, kas praktiski izšķīra spēles likteni. Jarohovičs ar savas komandas spēles kvalitāti noteikti nav apmierināts, bet gandarīts, ka izcīnīti tik ļoti vajadzīgie trīs punkti. Viss ir labs, kas labi beidzas...

Metienu attiecība:40:37 (15:10, 10:10, 15:17)Rezultatīvākie:FK "Rīga" – Toms Bitmanis 6 (6+0), Alvis Dāle 3 (0+3), Māris Liepiņš 2 (1+1), Edvards Janbergs 2 (1+1), Toms Dāle 2 (0+2), Uldis Purvišķis - Priede 1 (1+0), Jānis Strupis 1 (1+0).FBK "Valmiera/ViA" – Matīss Salmiņš 4 (2+2), Aigars Belasovs 3 (1+2), Dāgs Rozenbahs 2 (2+0), Ivars Laktiņš 2 (1+1), Mārtiņš Kājiņš 1 (1+0), Kārlis Dedumietis 1 (1+0).

Izmantotie resursi:Latvijas Florbola savienība » LV »...