13.04.2015. 17:35
Aizvadītajā nedēļas nogalē Latvijas telpu futbola virslīgas čempionātā tika aizvadītas divas spēles. BFC „Daugavpils” savā laukumā neatstāja nekādu cerību FK „VTO„Ventspils komandai, savukārt FK „Nikars” izcīnīja savu grūtāko uzvaru šajā sezonā pret FK „RABA”.

BFC „Daugavpils” uzvar un pietuvojas finālam

Pirmā spēle risinājās Daugavpilī, kur BFC „Daugavpils” uzņēma FK „VTO” Ventspils.

Jau pirmajā puslaikā BFC „Daugavpils” iekrāja pārliecinošu 5-0 pārsvaru. Otrajā puslaikā ventspilnieki atguva divus vārtus, tomēr BFC „Daugavpils” spēlētāji neļāva sev pietuvoties, padarot nākamo divu minūšu laikā rezultātu 7-2.

Abas komandas iepriecināja skatītājus ar rezultativitāti, kad spēles 34.minūtē tika gūti uzreiz trīs vārti. Vairāk vārti šajā spēle netika gūti un BFC „Daugavpils” izcīnīja pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 9-3. Sērijā rezultāts kļuva 2-1 par labu BFC „Daugavpils”, tādējādi daugavpiliešiem jāizcīna viena uzvara lai kvalificētos finālam.

FK „Nikars” atspēlē divu vārtu deficītu un emocionālā spēlē pārspēj FK „RABA”

Otrā spēle risinājās pēc pusotras stundas Rīgas Olimpiskajā sporta centrā, kur FK „RABA” mērojās spēkiem ar FK „Nikars”. Komandu sastāvos, salīdzinot ar iepriekšējo spēli, bija tikai viena izmaiņa, FK „Nikars” pieteikumā Andreja Šustrova vietu ieņēma Jānis Pastars.

Tāpat kā iepriekšējā spēlē, rezultātu atklāja FK „RABA” spēlētāji. Jevgēnijs Hercbergs, izmantojot FK „Nikars” spēlētāju kļūdu aizsardzības zonā, izgāja viens pret viens ar Aigaru Bondaru un bija precīzs. FK „Nikars” turpināja kontrolēt bumbu, tomēr FK „RABA” izveidoja daudz vairāk bīstamu momentu pie pretinieku vārtiem. Spēles septītajā minūtē Igors Lapkovskis (FK” RABA”) labi pacīnījās par bumbu laukuma centrā un izgāja uz kārtējo dueli ar Aigaru Bondaru. Arī šajā divcīņā veiksmīgāki izrādījās FK „RABA” spēlētāji, tādējādi rezultātam kļūstot 2-0.

Spēles devītajā minūtē FK „Nikars” treneris Orlando Duarte pieprasīja minūtes pārtraukumu. Šis pārtraukums nāca par labu FK „Nikars” spēlētājiem un jau pēc nepilnas minūtes Arnaldo Pereira samazināja rezultāta starpību līdz minimumam, betvēl pēc divām minūtēm Maksims Seņs izlīdzināja rezultātu.

Puslaika atlikušās minūtēs uz laukuma risinājās bezkompromisa cīņa, iespējas izvirzīties vadībā bija gan vienai gan otrai komandai. Tomēr labākas iespējas to izdarīt bija FK „Nikars” spēlētājiem, kad puslaika pēdējā minūtē tika iegūtas tiesības uz 10 m soda sitienu. Pie bumbas piegāja turnīra rezultatīvākais spēlētājs Maksims Seņs, tomēr bumbu lieliski atvairīja FK „RABA” vārtsargs Rinats Sabirovs, ļaujot komandām doties pārtraukumā pie rezultāta 2-2.

Otrajā puslaikā laukumā ritēja ļoti asa cīņa, jo neviena no komandām nevēlējās piekāpties. Spēles 25.minūtē FK „Nikars” komandu mazākumā atstāja Igors Dacko, tomēr FK „RABA” nespēja izmantot vairākumu.

Izskatījās, ka komandas spēlēs papildlaiku, tomēr Arnaldo Pereira (FK ”Nikars”) bija citās domās. Saņemot bumbu uz 10 metru atzīmes, triju spēlētāju ielenkumā, Arnaldo sita neatvairāmi un trīs minūtes līdz pamatlaika beigām, izvirzīja savu komandu vadībā. FK „RABA” laida laukumā piekto laukuma spēlētāju, tomēr izglābt spēli neizdevās. FK „Nikars” izcīna uzvaru ar rezultātu 3-2 un ir viena soļa attālumā no fināla.