18.06.2016. 18:36
Beļģijas futbolisti Eiropas futbola čempionāta finālturnīra mačā Bordo pilsētā sestdien ar 3:0 (0:0) uzvarēja Īrijas valstsvienību.

Статья целиком:

Līdz ar to pēc divām kārtām E apakšgrupā Itālijai ir seši punkti, Beļģijai trīs punkti, bet pa punktam guvušas Īrija un Zviedrija.

Divus vārtus Beļģijas valstsvienības labā guva Romels Lukaku, bet vienu reizi precīzs bija Aksels Vitsels.

Jau spēles sākumā neliels pārsvars piederēja beļģiem, taču bīstamos momentus pie Derena Rendolfa sargātajiem vārtiem viņi neizveidoja. «Sarkanie velni» pirmo reizi tuvu vārtu guvumam bija spēles 13.minūtē, taču Tobija Alderveirelda ar galvu izdarītais sitiens lidoja garām vārtiem. Turpinājumā īri mēģināja atbildēt ar pretuzbrukumiem, taču arī viņu centieni bija nesekmīgi.

Puslaika vidū beļģi pirmo reizi raidīja bumbu īru vārtos, taču Janika Karasko precīzais sitiens netika ieskaitīts, jo mača tiesneši konstatēja aizmugures situāciju. Turpmākajā pirmā puslaika gaitā labas izdevības bija arī Tomasam Munjē un Alderveireldam, tomēr atklāt spēles rezultātu viņiem neizdevās.

Kas nesanāca pirmajā puslaikā, to beļģi ar uzviju atpelnīja otrajā puslaikā. Vispirms puslaika trešajā minūtē Kevins de Brujne veica reidu gar labo malu, piespēlēdams bumbu pretī vārtiem esošajam Lukaku, kurš ar precīzu sitienu Rendolfa sargātajā cietoksnī atklāja cīņas rezultātu. Pēc 13 minūtēm vārtu priekšā izskrēja Vitsels, kurš Munjē soda laukumā centrēto bumbu ar galvu ievirzīja īru vārtos, tādējādi dubultojot Beļģijas izlases pārsvaru.

Ar to gan FIFA rangā visaugstāk esošajai Eiropas komandai nebija gana, un nepilnas desmit minūtes vēlāk Rendolfam nācās izcelt trešo bumbu no Īrijas valstsvienības vārtiem. Arī šo epizodi iesāka Munjē, kurš savā laukuma pusē pie stūra karodziņa atbruņoja pretinieku, tālāk piespēlēdams Edenam Azāram. Londonas «Chelsea» uzbrūkošais pussargs Azārs veica garu reidu pa labo malu, tā laikā izvairīdamies no pretinieku spēlētāja izklupiena. Azāra piespēlēto bumbu pretī īru vārtiem saņēma Lukaku, kurš izdarīja netveramu sitienu Rendolfa sargātajā taisnstūri.

Atlikušajās 20 minūtēs mača gaita neizmainījās, un Beļģijas svinēja uzvaru ar 3:0.

Īrijas izlase čempionātu sāka ar neizšķirtu 1:1 pret Zviedriju, kamēr FIFA ranga otrajā vietā esošā Beļģija ar 0:2 zaudēja Itālijai.

Beļģijas izlase Īrijai nav zaudējusi 50 gadus, abām komandām aizvadot 14 savstarpējas cīņas, no kurām beļģi uzvarējuši sešas, piecus mačus nospēlējot arī neizšķirti.

Šīs grupas otrās kārtas pirmajā spēlē piektdien Itālija ar 1:0 uzvarēja Zviedriju, nodrošinot vietu izslēgšanas spēlēs.

Beļģija Eiropas čempionātā piedalās pirmoreiz kopš 2000.gada, kad tajā iekļuva kā mājiniece. Kvalificēties sacensībām tā spēja trīs reizes pagājušā gadsimta septiņdesmitajos un astoņdesmitajos gados, divreiz iekļūstot pusfinālā - 1980.gadā zaudējot finālā, bet 1972.gadā titula maču nesasniedzot.

Īrija Eiropas čempionātā iepriekš piedalījusies divas reizes - 1988.gadā gūta viena uzvara, viens neizšķirts un viens zaudējums, bet pirms četriem gadiem tika zaudēts visās trijās spēlēs.

Dienas otrajā spēlē plkst.19 pēc Latvijas laika F apakšgrupas cīņā Marseļā tiksies Islandes un Ungārijas izlases. Savukārt spēļu diena noslēgsies ar Portugāles un Austrijas izlašu maču, kas plkst.22 sāksies Parīzē.

F apakšgrupas līderi ar trīs punktiem ir ungāri, Portugālei un Islandei ir pa punktam, bet Austrija ir tukšā.

Visus šīs dienas mačus tiešraidē pārraidīs Latvijas Televīzijas (LTV) 7.kanāls.

Līdz sestdienas spēlēm vietu izslēgšanas spēlēs bija nodrošinājušas trīs izlases - Francija, Spānija un Itālija, kuras turnīru ir sākušas ar divām uzvarām divos mačos.