22.06.2014. 20:53
Pasaules kausa H grupā Beļģijas izlase pirmajās 80 minūtēs pret Krievijas izlasi spēlēja visai pasīvi, taču beigās strauji palielināja tempu, radīja vairākas iespējas un beigās arī izrāva uzvaru - iesita uz maiņu iznākušais Divoks Oridži. Beļģiem šī bija otrā uzvara tikpat mačos, un viņi ir nodrošinājuši vietu 1/8 finālā. Krievijai par vietu nākamajā kārtā vēl būs jāpacīnas.

Pirms spēlesBeļģija pirmajā kārtā aizvadīja neizteiksmīgu pirmo puslaiku pret Alžīriju, taču otrajā spēja atspēlēties un tikt pie uzvaras – 2:1. Abus vārtus guva uz maiņu iznākušie Maruāns Fellaini un Drīss Mertenss, kuri šodien jau bija iekļauti pamatsastāvā. Beļģija ar uzvaru šovakar jau varēja nodrošināt vietu 1/8 finālā. Savukārt Krievija pēc rupjas vārtsarga Igora Akinfejeva kļūdas nonāca zaudētājas lomā pret Dienvidkoreju, taču beigās spēja iegūt punktu (1:1). Aleksandram Keržakovam vārtu guvums nepalīdzēja iegūt vietu pamatsastāvā.

Beļģija uzbrūk nedaudz vairāk, momentu mazLielākā daļa puslaika pagāja, Beļģijai nedaudz vairāk kontrolējot bumbu, bet krievi atbildēja ar pretuzbrukumiem. Aktīvs labajā malā bija Mertenss, bieži veicot izrāvienus un cenšoties vārtu priekšā atrast Fellaini vai Romelu Lukaku. Tiesa, beļģiem pirmajā puslaikā izdevās radīt tikai vienu reālu iespēju – tas pats Mertenss sita nedaudz garām tālajam stūrim. 32. minūtē iesildīšanās laikā gūtās traumas dēļ maču nespēja turpināt Vermālens, un laukumā devās Vertongens.

Krievijai vairākas reizes izdevās radīt reālas briesmas pie Tibo Kurtuā vārtiem. Divreiz labi sitieni padevās Faizuļinam, bet Kurtuā abos gadījumos spēlēja droši, atvairot bumbu. Tuvojoties pārtraukumam, Krievija aktivizējās un puslaika beigās bija ļoti tuvu vārtu guvumam – no vārtu priekšas ar galvu sita Kokorins, Kurtuā nebūtu spējis glābt, taču bumba lidoja nedaudz garām apakšējam stūrim.

Beļģija spēlē pasīvi līdz 80. minūtei, bet beigās uzvarArī otrajā puslaikā krievi uzbruka kopumā bīstamāk, kas gan vairāk bija uz Beļģijas nespējas apdraudēt Akinfejeva vārtus rēķina – vienā no nedaudzajiem uzbrukumiem soda laukumā krita uz maiņu iznākušais Oridži, taču tiesnesis nepiešķīra pendeli. Krievija bieži veidoja potenciāli bīstamas situācijas ar piespēlēm soda laukumā, vienreiz diezgan bīstami pa lēkājošu bumbu uzsita Kanuņņikovs, taču tā lidoja pāri vārtiem.

81. minūtē Beļģija nenosedza Ješčenko, kurš tika labā sitiena pozīcijā nedaudz aiz soda laukuma līnijas, taču bumba lidoja nedaudz garām Kurtuā vārtu tālajam, apakšējam stūrim. Uzreiz aktīvāki kļuva arī beļģi, tiekot pie soda sitiena, pēc kura Mirallass trāpīja pa stabu. Sekoja vēl vairāki bīstami uzbrukumi, un 88. minūtē Azārs izrāvās pa kreiso malu un izdarīja piespēli vārtu priekšā, kur pie bumbas tika Oridži un trieca to virs Akinfejeva – 1:0. Beļģija izrāva uzvaru un līdz ar to jau nodrošinājusi vietu 1/8 finālā.

Statistika Bel Rus
Bumbas kontrole 52% 48%
Sitieni (rāmī) 11 (7) 13 (6)
Stūra sitieni 5 8
Pārkāpumi 13 9
Aizmugures 7 0

Vārti: Oridži 88'Brīdinājumi: Vitsels; Alderveirelds – GlušakovsBeļģija: Kurtuā, van Bautens, Kompanī, Alderveirelds, Vermālens (Vertongens 32'), De Braune, Vitsels, Azārs, Fellaini, Lukaku (Oridži 57'), Mertenss (Mirallass 73')Krievija: Akinfejevs, Kombarovs, Berezuckis, Ignaševičs, Kozlovs (Ješčenko 62'), Kanuņņikovs, Šatovs (Dzagojevs 83'), Faizuļins, Glušakovs, Samedovs (Keržakovs 90'), KokorinsGalvenais tiesnesis: Fēlikss Brihs (Vācija)

V Komanda S U N Z Vārti P
1. Beļģija 2 2 0 0 3:1 6
2. Dienvidkoreja 1 0 1 0 1:1 1
3. Krievija 2 0 1 1 1:2 1
4. Alžīrija 1 0 0 1 1:2 0
Datums Pilsēta Spēle Laiks (LV)
17.06. Belu Orizonti Beļģija - Alžīrija 2:1
18.06. Fortaleza Krievija - Dienvidkoreja 1:1
22.06. Riodežaneiro Beļģija - Krievija 1:0
22.06. Portualegri Dienvidkoreja - Alžīrija 22:00
26.06. Sanpaulu Dienvidkoreja - Beļģija 23:00
26.06. Kuritiba Alžīrija - Krievija 23:00Pārdaugava Pārdaugava Dammes iela 20, LV-1069 Футбол
Чигур Антон Чигур АнтонДзюдо, Самбо
Регистрация